صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
کم توجهی مسئولان به مناطق گردشگری مازندران،

آبشار آب پری رویان به افسانه ها پیوست! / تصاویر

آبشار آب پری رویان که یکی از پرطرفدارترین مناطق توریستی رویان به شمار می رود در حال نابودی است.

کد خبر : 3684

تاریخ انتشار : 20/07/1392 - 11:28


آبشار آب پری رویان به افسانه ها پیوست! / تصاویر

به گزارش خط امید بهشهر _ گذشتگان به دلیل اینکه این آبشار بسیار زیبا که مکانی دست نیافتنی بوده و  آن را محل زندگی پری و جن می دانستند؛ آن را آب پری نامیدند.

 آبشار آب پری که از چشمه یکی از کوه های مازندران سرچشمه می گیرد،دارای آبی بسیار گوارا بوده و به همین خاطر  بسیاری از گردشگران مسیری ۲۰ کیلومتری از رویان تا آبشار را طی می کنند تا از این آب برای مصرف خانگی و شرب استفاده کنند.

در حاشیهٔ آبشار یکی از زیباترین جنگل‌های متراکم دست‌نخوردهٔ رویان با انبوهی از درختان  وحشی وجود دارد که در ۹ ماه از سال سرسبزی و زیبایی خود را حفظ می‌کند. مسیر صعود آبشار تپه‌هایی جنگلی و بسیار زیباست که انتهای مسیر نیز دارای پرتگاه‌هایی خطرناک  است.

اما در این چند سال اخیر  بدلیل ریختن زباله این آبشار زیبا در حال نابودی است.

به هر طرف این مکان توریستی نگاه می کنید پراست از زباله که در طبیعت رها شد.برخی از گردشگران نیز با رها کردن زباله ها در دامن طبیعت انگار کمر به نابودی این طبیعت زیبا بسته اند.

یکی از گردشگران آبشار آب پری به خبرنگار ما گفت: این آبشار در حال خشک شدن است، من و خانواده ام قبل از اینکه به این منطقه بیاییم، تعریف آن را زیاد شنیده بودیم و حال که به اینجا آمدیم در کمال ناباوری با یک آبشار خشک و بی آب مواجه شدیم که این موضوع بسیار ناراحت کننده است.

این توریست از زباله ها می نالید که جنگل را چقدر خشن و بی روح کرده است.

حال تمام امید ما به مسئولین و متولیان امر گردشگری است که با برنامه ریزی صحیح بتوانند از مرگ این آبشار جلوگیری کنند و با فرهنگ سازی درست و اصولی برای گردشگران این منطقه زیبا ،جلوی زباله هایی که نفس جنگل های شمال را تنگ می کنند را بگیرند.

آب پری در چند سال گذشته

 

 

 

آب پری در حال حاضر

 

 


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : آبشار آب پری رویان به افسانه ها پیوست! / تصاویر

آبشار آب پری رویان به افسانه ها پیوست! / تصاویر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر