صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

ورشکستگی شرکت‌های تولیدی به‌علت آگاهی نامناسب در مازندران

فرماندار چالوس گفت: بسیاری از واحدها و شرکت‌های تولیدی به علت آگاهی نامناسب به ورشکستگی رسیده‌اند.

کد خبر : 36833

تاریخ انتشار : 19/10/1394 - 18:43


ورشکستگی شرکت‌های تولیدی به‌علت آگاهی نامناسب در مازندران

به گزارش خط امید بهشهر،  «محمدناصر زندی» در جلسه کمیته برطرف کردن موانع تولید در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان با اشاره به مشکلات شماری از واحدهای تولیدی در چالوس اظهار کرد: موانع و مشکلات تولیدکنندگان زیاد است، اما همه باید دست به دست هم دهیم تا سرمایه‌گذاری واحدهای تولیدی به هدر نرود.

وی افزود: همه واحدهای تولیدی که نسبت به راه‌اندازی واحدهای خود اقدام کرده‌اند چه کوچک باشد و چه بزرگ، با ریسک‌پذیری که داشته‌اند سرمایه خود را در این راه صرف کرده‌اند و به استثنای برخی که ممکن است تسهیلات را در جایی دیگر صرف کنند، بیشتر آن‌ها هدفی جزء تولید و اشتغالزایی نداشته‌اند.

فرماندار چالوس با بیان این‌که بسیاری از واحدها و شرکت‌های تولیدی به‌علت عدم آگاهی مناسب به ورشکستگی رسیده‌اند، اظهار کرد: مدیران دستگاه‌های مرتبط باید در خصوص دستورالعمل‌هایی که در حال تغییر است اطلاعات و آموزش‌های لازم را به مدیران شرکت‌ها و واحدهای تولیدی اعلام کنند و با مشاوره‌های لازم، آنان را در جریان به روزترین قوانین از جمله جهاد کشاورزی، تغییر کاربری، دارایی و مالیات و بازپرداخت وام‌های خود قرار دهند.

زندی با بیان این‌که ممکن است در سیستم اداری هم مشکلاتی وجود داشته باشد، گفت: بخش تعاون باید برای بسیاری از تعاونی‌ها که آگاهی لازم را ندارند آگاهی‌بخشی مناسب داشته باشد و نیاز است در این خصوص جلسات آموزشی مناسب برای واحدهای تولیدی چه در بخش تعاون و چه شهرک صنعتی و کشاورزی برگزار شود.

وی یادآور شد: اگر اطلاعات کافی در اختیار صاحبان واحدهای تولیدی گذاشته شود ممکن است جلوی بسیاری از مشکلات گرفته شود.

این مسئول در ادامه به مشکلات مالی کارخانه تولید لبنی «یگانه» اشاره کرد و گفت: این واحد یکی از واحدهای قدیمی تولید ماست، پنیر، و دوغ و سایر فرآورده‌های لبنی شهرستان است که در گذشته با توجه به تولید خوبی که داشت تا 70 نفر اشتغالزایی داشته است، اما امروز به‌علت مشکلات مالی و مدیریت ناکافی، تولید آن تا حد بسیار زیادی کاهش یافته است و تعداد شاغلین آن به 7 نفر تقلیل یافته است که باید در این خصوص کمک‌های لازم انجام شود تا از این مشکلات تا حدی رهایی یابد.

زندی خاطرنشان کرد: مدیر این شرکت تولیدی درخواست تسهیلات تا سقف 5 میلیارد ریال را کرده است، اما با توجه به بدهی سنگینی که به بانک کشاورزی دارد، بعد از نظر کارشناسی در شهرستان، باید این امر در کمیته رفع موانع تولید استانداری بررسی شود تا راهکارهای مناسب ارائه شود.

در ادامه رئیس صنعت معدن و تجارت شهرستان چالوس نیز با اشاره به مشکلات این شرکت بزرگ تولیدی اظهار کرد: شرکت لبنی یگانه از سال 73 فعالیت خود را آغاز کرد و با سرمایه‌گذاری شخصی و تسهیلات دولت توانست گام‌های خوبی را در تولید انواع فراورده‌های لبنی در منطقه بردارد و بازار خوبی را داشته باشد.

«محمد دوستعلی‌پور» افزود: با توجه به کیفیت و قیمت مناسبی که داشت توانست در منطقه و حتی کل استان حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد و برای حدود 70 نفر نیز اشتغال مستقیم ایجاد کند.

وی با اشاره به دریافت مجوزهای لازم این شرکت جهت تولیدات انواع فراورده‌های لبنی و توسعه آن از جهاد کشاورزی تصریح کرد: هم‌اکنون با توجه به مشکلاتی که برای واحدهای تولیدی در کشور بوجود آمد این شرکت نیز طی چند سال اخیر با کمبود بازار و مشکلاتی در زمینه مواد اولیه مواجه شد که به علت بدهی‌های زیادی که به بانک کشاورزی، دارایی و بیمه تأمین اجتماعی دارد نیروهای شاغل و تولید آن تا حد بسیار زیادی کاهش یافته است و نیازمند حمایت و کمک می‌باشد.

رئیس صنعت معدن و تجارت شهرستان چالوس خاطرنشان کرد: در صورتی که تسهیلات مجدد به وی تزریق شود شاید بتواند با تولید، بخشی از بدهی های معوق خود را جبران کند.

در این جلسه مشکلات واحدها و شرکت‌های لبنیات یگانه، کاسپین تیر، شرکت سنگ‌کوبی جوادیان، مرغداری صیادی‌نژاد و شرکت سفال بازرگان مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهای لازم ارائه شد.


منبع : ایسنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : ورشکستگی شرکت‌های تولیدی به‌علت آگاهی نامناسب در مازندران

ورشکستگی شرکت‌های تولیدی به‌علت آگاهی نامناسب در مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر