صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
در شورای آموزش و پرورش بهشهر مطرح شد؛

شورای آموزش‌وپرورش کاربردی شود/ برپایی نمایشگاه نانو در بهشهر

فرماندار بهشهر با تاکید بر اینکه جلسات شورای آموزش‌وپرورش باید کاربردی برگزار شود گفت: در این راستا نیازمند همدلی و همفکری در بین اعضای آن هستیم.

کد خبر : 36829

تاریخ انتشار : 19/10/1394 - 18:35


شورای آموزش‌وپرورش کاربردی شود/ برپایی نمایشگاه نانو در بهشهر

به گزارش خط امید بهشهر، سید خالق سجادی بعدازظهر شنبه در جلسه شورای آموزش‌وپرورش بهشهر افزود: رسیدن رتبه امتحانات نهایی از ۱۳ به رتبه دوم استان برای شهرستان بهشهر، بیانگر تلاش مدیریت و متصدیان است که باید با توجه بیشتری انجام شود.

وی بابیان اینکه شورای آموزش‌وپرورش به‌عنوان اتاق فکر در شهرستان باید برای رشد و تعالی علم و دانش در جامعه تلاش کند، یادآور شد: از افکار بلند کارشناسان و مدیران زبده شهرستان در این شورا بهره‌مند هستیم که امیدواریم با برنامه‌ریزی مناسب برای رفع مشکلات گام برداریم.

فرماندار بهشهر با اشاره به اینکه بخش اعظمی از شهدای ما مربوط به شهدای دانش‌آموز و فرهنگی است، ادامه داد: آموزش‌وپرورش نهاد پایه در کشور است که رشد و تعالی انسان‌ها و نیروهای انسانی در دستان این نهاد است که باید بیش‌ازپیش به فعالیت‌های این نهاد و رفع مشکلات توجه شود.

امام‌جمعه بهشهر نیز با تقدیر از دغدغه‌های مناسب و به‌جای استاندار مازندران به آموزش‌وپرورش و در نظر گرفتن نماینده عالی استاندار در شورای آموزش‌وپرورش مازندران گفت: حضور مشاور استانی در این شورها و ارائه راه‌حل‌ها و توجه به مشکلاتمی تواتند زمینه‌ساز شکوفایی و مبنای رشد و ترقی در جامعه باشد.

حجت‌الاسلام سیدعربعلی جباری افزود: دین توجه جدی به مسئله علم و کسب علم‌آموزی دارد و لذا باید با توجه ویژه در این راستا وارد شویم و برای توسعه همه‌جانبه گام برداریم.

وی با تأکید بر علم‌آموزی و توجه به مهارت اندوزی در کنار کسب علم و دنش گفت: بیکاری و عدم اشتغال، مهم‌ترین وجدی‌ترین آسیب جامعه است که باید در مدارس به امر مهارت‌آموزی، خلاقیت و کارآفرینی توجه شود تا با پایان دوره تحصیلات در مدارس و دانشگاه بتوان نیروی کار فعال و زبده تحویل جامعه داد.

مدیر آموزش‌وپرورش بهشهر نیز در سخنانی با گرامیداشت هفته شورای آموزش‌وپرورش از ۲۴ تا ۳۰ دی‌ماه گفت:  شورای آموزش‌وپرورش نقش مهم و تأثیرگذار در برنامه‌ریزی‌های مختلف این نهاد دارد که امیدواریم با تبیین مناسب نقش این شورا بتوانیم شاهد کارآمدی بیشتر آن در این نهاد باشیم.

قربانعلی اصغری افزود: اشتغال از دغدغه‌های مهم جامعه امروز ما است که اگر دانش‌آموزان را ترغیب به آموزش در دوره‌های مختلف فنی و حرفه‌ای و  کار و دانش کنیم، بسیاری از این مشکلات رفع می‌شود که رد این راستا باید هدایت تحصیلی مناسب در مدارس و خانواده‌ها انجام شود.

وی بیان داشت: باید توسعه رشته‌ها را بر اساس نیازهای بومی و محلی جامعه هدف و شهرستان خود در نظر بگیریم تا با هدایت تحصیلی مناسب شاهد تولید نیروی انسانی ماهر و کارآفرین باشیم.

اصغری همچنین از در دست اقدام بودن نمایشگاه نانو در بهشهر خبر داد و گفت: این نمایشگاه هم‌زمان با دهه فجر در شهرستان بهشهر راه‌اندازی و افتتاح می‌شود و همچنین سالن ورزشی شهید باطبی و کانون تربیتی پیرحلب نیز در حال آماده‌سازی برای دهه فجر و افتتاح است.


منبع : مهر

 

  

دیدگاه شما در مورد : شورای آموزش‌وپرورش کاربردی شود/ برپایی نمایشگاه نانو در بهشهر

شورای آموزش‌وپرورش کاربردی شود/ برپایی نمایشگاه نانو در بهشهر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر