صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس دانشگاه مازندران:

دانشگاهی که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گام برندارد به درد مملكت نمی‌خورد

رئیس دانشگاه مازندران گفت: اگر از مجموعه تلاش‌های دانشگاهيان، نتيجه‌ای در راستای مقاومت در اقتصاد و تداوم و پايداری امنيت كسب نشود، اين دانشگاه مشكلی را حل نكرده و به درد مملكت نمی‌خورد.

کد خبر : 36811

تاریخ انتشار : 14/10/1394 - 19:21


دانشگاهی که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گام برندارد به درد مملكت نمی‌خورد

به گزارش خط امید بهشهر، سيدخلاق ميرنيا در نشست مشترک مسئولان بسیج اساتيد کشور با روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان مازندران که به ميزبانی دانشگاه مازندران برگزار شد، دانشگاه‌ها را مكانی برای جلوگيری از تهاجم گسترده‌ دشمن دانست و اظهار کرد: اگر تا ديروز دشمن در مرزهای فيزيكی به ما حمله‌ور می‌شد، امروز در مرزهای نامعين فكری و قلبی به ما و فرزندان‌مان حمله می‌كند.

وی افزود: امروز دشمن از پادگان‌ها و پايگاه‌های نظامی و مرزی عقب‌نشينی كرد و از هر طريقی در تلاش است تا در پايگاه‌های قلب و دل‌مان نفوذ كند كه تقويت دل و فكر جوانان از وظايف مهم دانشگاه‌ها برای جلوگيری از توسعه‌ حملات دشمن است.

رييس دانشگاه مازندران تصریح کرد: اين دانشگاه است كه می‌تواند نيروهای ما را مسلح كند و سربازان ما را مجهز به قوايی کند كه دشمن نتواند از آنجا به ما آسيب برساند.

ميرنيا با اشاره به طرح موضوع اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری، آن را انتخابی زيركانه عنوان كرد و گفت: مقاومتی اقتصادی است كه مبتنی بر حداكثر توانايی ملت باشد.

وی اقتصاد مقاومتی را اقتصادی دانست که دشمن نتواند به‌وسيله آن به کشور ضربه بزند و خاطرنشان کرد: اگر از مجموعه تلاش‌های دانشگاهيان، نتيجه‌ای در راستای مقاومت در اقتصاد و تداوم و پايداری امنيت كسب نشود، اين دانشگاه مشكلی را حل نكرده و به درد مملكت نمی‌خورد.

رييس دانشگاه مازندران خطاب به روسای دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالی حاضر در نشست، اظهار کرد: اگر دانشجويان توسط اساتيد و روسای دانشگاه‌ها برای علم‌آموزی و رشد و تقويت آن و رسيدن به تكنولوژی روز دنيا تلاش نكنند به وظيفه خود عمل نكرده‌اند.

میرنیا با اشاره به ويژگی‌های استاد بسيجی، اضافه کرد: امروز استاد بسيجی استادی است كه در انجام وظايف خود بسيار منظم بوده و وظايف محوله را به نحو مطلوب و شايسته‌ای به‌انجام می‌رساند، در غير اين صورت استادی است كه پشت عنوان بسيج سنگر گرفته كه اين سنگر شكننده است.

وی در پایان با بیان اینکه نظام به ما اعتماد كرد و اين سيستم را در اختيار ما گذاشت، تصریح کرد: ما بايد لياقت خود را در اداره اين سيستم نشان دهيم و مطمئن باشيم دشمن هيچ‌گاه از ما غافل نخواهد شد.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : دانشگاهی که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گام برندارد به درد مملكت نمی‌خورد

دانشگاهی که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گام برندارد به درد مملكت نمی‌خورد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر