صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس نظام مهندسی معدن مازندران:

فلورین استخراجی مازندران کیلوی 500 تومان به فروش می‌رسد

رئیس نظام مهندسی معدن مازندران گفت: در حال حاضر فلورین استخراجی مازندران تنها کیلوی 500 تومان به فروش می‌رسد در حالی ‌که با تبدیل به اسید فلورید امکان فروش‌ لیتری 10 هزار تومان است.

کد خبر : 36807

تاریخ انتشار : 14/10/1394 - 18:44


فلورین استخراجی مازندران کیلوی 500 تومان به فروش می‌رسد

به گزارش خط امید بهشهر، هادی حمیدیان عصر امروز در جلسه کمیسیون رسیدگی به مشکلات معدن‌داران استان با اشاره به اینکه یکی از دلایل عدم پیشرفت در حوزه معدن استان خام فروشی مواد معدنی است، اظهار کرد: برای توسعه معدن در استان نیاز است که به بخش فراوری مواد معدنی نیز توجه جدی شود.

رئیس نظام مهندسی معدن مازندران با اشاره به تولید فلورین در استان یادآور شد: در حال حاضر فلورین استخراجی مازندران تنها کیلوی 500 تومان به فروش می‌رسد و این در حالی است که با تبدیل فلورین به اسید فلورید امکان فروش‌ لیتری 10 هزار تومان نیز فراهم می‌شود.

وی بیان کرد: در حوزه تولید مواد معدنی سیلیس نیز با همین مشکل تنها خام فروشی مواجه هستیم که نیاز است برنامه زمان‌بندی شده برای فراوری مواد معدنی نیز در برنامه کاری قرار گیرد.

حمیدیان درباره روند تولید زغال سنگ در استان نیز ادامه داد: در حوزه تولید زغال سنگ نیز فقط زغال‌شویی انجام می‌شود، ولی با توجه به عدم افزایش زغال سنگ مشکلاتی در این بخش نیز داریم.

وی با اعلام اینکه هزینه‌های تولید زغال سنگ نیز افزایش پیدا کرد، گفت: قیمت این ماده معدنی با توجه به افزایش هزینه تولید چندان تغییر نکرد و تولیدکنندگان این بخش با مشکلاتی مواجه هستند.

رئیس نظام مهندسی معدن مازندران با بیان اینکه برخی از فعالان معدنی استان با مشکلات معارضین محلی نیز مواجه می‌شوند، خاطرنشان کرد: در این بخش نیاز به حمایت‌های متولیان این بخش را داریم در برخی مواقع معارضین محلی مشکلاتی را برای تولیدکنندگان ایجاد می‌کنند.

وی عدم وجود ارتباط معدن با دانشگاه را از دیگر مشکلات فعالان این بخش اعلام کرد و بیان داشت: در بررسی رفع موانع تولید معدنی نیاز است این ارتباط برقرار شود.

حمیدیان با اشاره به وجود یک هزار و 300 مهندس معدن در این بخش تاکید کرد: از ظرفیت مهندسان و فعالان باتجربه این بخش به خوبی استفاده نمی‌شود.

وی با بیان اینکه مازندران به لحاظ عضویت معدن در کشور هشتمین استان کشور است، گفت: برای رفع مشکلات معدن‌داران نیاز است برنامه مدون و جامع در این بخش داشته باشیم.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : فلورین استخراجی مازندران کیلوی 500 تومان به فروش می‌رسد

فلورین استخراجی مازندران کیلوی 500 تومان به فروش می‌رسد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر