صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
سردار فدوی:

حضور آمریکا و فرانسه هیچ کمکی به تامین امنیت خلیج فارس نمی کند/ تشریح آخرین وضعیت استفاده از زیردریایی در سپاه

وجود کشورهای غربی و جلوتر از همه آنها آمریکا، در مناطقی مثل خلیج فارس شر محض است و حضور این کشورها خصوصا در تاریخ چند ده ساله اخیر، علی‌رغم اقدامات تبلیغی، باعث ناامنی شده است.

کد خبر : 36712

تاریخ انتشار : 13/10/1394 - 20:07


حضور آمریکا و فرانسه هیچ کمکی به تامین امنیت خلیج فارس نمی کند/ تشریح آخرین وضعیت استفاده از زیردریایی در سپاه

به گزارش خط امید بهشهر، سردار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه در پاسخ به سوالی درباره تبعات حضور ناو هواپیمابر شارل دوگل فرانسه در خلیج فارس و تاثیر منفی آن بر امنیت منطقه تاکید کرد: وجود کشورهای غربی و جلوتر از همه آنها آمریکا، در مناطقی مثل خلیج فارس شر محض است و حضور این کشورها خصوصا در تاریخ چند ده ساله اخیر، علی رغم اقدامات تبلیغی شان مبنی بر اینکه برای برقراری امنیت به مناطقی مثل خلیج فارس می آیند، باعث ناامنی شده است.

سردار فدوی در ادامه اشاره ای به آمارهای دوران جنگ تحمیلی کرد و گفت: در طول 8 ساله جنگ، 580 فروند کشتی در خلیج فارس مورد اصابت قرار گرفت که 51 درصد از این کشتی ها، در شش و نیم سال اول جنگ و 49 درصد باقیمانده در یک و نیم سال پایان جنگ، هدف قرار گرفتند و تفاوت این یک و نیم سال با شش و نیم سال قبلی این بود که در آن مدت، آمریکایی ها به اسم تامین امنیت وارد خلیج فارس شدند و این حضور، ناامنی در خلیج فارس را 9 برابر افزایش داد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در عین حال خاطرنشان کرد: این نقشی است که آمریکا، انگلیس و فرانسوی ها داشته و کشورهای همراه آنها دارند و بنابر این، حضور آنها هیچ کمکی به تامین امنیت در داخل خلیج فارس و جهان نمی کند چراکه امنیت خلیج فارس، یک ارتباط بسیار ویژه با امنیت جهانی دارد.

اعلام آخرین وضعیت بکارگیری زیردریایی در نیروی دریایی سپاه

سردار فدوی در بخش دیگری از این گفتگو، در پاسخ به سوال مشرق درباره آخرین وضعیت زیردریایی های در دست ساخت توسط سپاه گفت: ما امیدواریم که تا پایان برنامه پنج ساله پنجم که زمان زیادی هم به پایان آن نمانده است، کارهای اولیه مربوط به این زیرسطحی را به پایان برسانیم تا قابل ارائه باشد.


منبع : مشرق

 

  

مطالب مرتبط با : حضور آمریکا و فرانسه هیچ کمکی به تامین امنیت خلیج فارس نمی کند/ تشریح آخرین وضعیت استفاده از زیردریایی در سپاه
دیدگاه شما در مورد : حضور آمریکا و فرانسه هیچ کمکی به تامین امنیت خلیج فارس نمی کند/ تشریح آخرین وضعیت استفاده از زیردریایی در سپاه

حضور آمریکا و فرانسه هیچ کمکی به تامین امنیت خلیج فارس نمی کند/ تشریح آخرین وضعیت استفاده از زیردریایی در سپاه

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر