صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خبر داد:

توسعه باغات بهشهر در اراضی شیب‌دار تا پایان سال

مدیر جهاد کشاورزی بهشهر گفت: برنامه‌های اجرایی برای توسعه باغات در اراضی شیب دار و کم بازده در صورت تأمین اعتبار در اسفند سال جاری در مناطق کوهستانی شهرستان بهشهر انجام می‌شود.

کد خبر : 36603

تاریخ انتشار : 12/10/1394 - 09:56


توسعه باغات بهشهر در اراضی شیب‌دار تا پایان سال

به گزارش خط امید بهشهر، خلیل حقیقی در مورد برنامه های اجرایی برای توسعه باغات در اراضی شیب دار و کم بازده اظهار کرد: مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بهشهر قصد دارد در صورت تأمین اعتبار در اسفند ماه سال جاری که زمان کاشت نهال است با مشارکت روستاییان اقدام به احداث باغ به مساحت 80 هکتار در منطقه کوهستانی هزارجریب روستاهای ارضت و پیت نو کند که البته اعتبار ابلاغ شده برای احداث 70 هکتار باغ است.

وی ادامه داد: همچنین در دهستان عشرستاق روستاهای متکازین، سنگ دره، کیاسر و جیربند در سطح 185 هکتار باغ احداث خواهد شد. پیش بینی اعتبار مورد نیاز برای احداث باغ در 6 روستای نامبرده 11 میلیارد و 250 میلیون ریال است.

حقیقی گفت: به منظور تأمین آب مورد نیاز برای باغات، 2 استخر پلی اتیلنی ذخیره آب در دهستان شهدا روستاهای فتکش و پیت نو احداث خواهد شد که البته باید از امور آب شهرستان مجوز بهره برداری آب اخذ شود.

وی افزود: ظرفیت میانگین هر استخر 4000 مترمکعب است که برای انتقال آب از استخر تا محل باغات اقدام به لوله کشی خواهیم کرد. پروژه تأمین آب شامل احداث استخر، ایستگاه پمپاژ و خط انتقال برای روستاییان رایگان است.

مدیر جهاد کشاورزی بهشهر با بیان اینکه احداث باغ به صورت مشارکتی با همکاری جهاد کشاورزی شهرستان و روستاییان انجام می‌شود، افزود: طبق باغداری نوین به روستاییان نحوه چگونگی احداث باغ و نگهداری باغ در طول اجرای طرح و حتی پس از پایان طرح از سوی کارشناسان و مروجان جهاد کشاورزی شهرستان به آنان آموزش داده می‌شود.

حقیقی اظهار کرد: اهداف جهاد کشاورزی شهرستان برای احداث باغ در اراضی شیب دار و کم بازده این است که در زمان بارندگی درخت‌ها از فرسایش خاک جلوگیری می‌کنند و موجب تثبیت خاک می‌شوند و همچنین نفوذ پذیری آب به لایه‌های زیرین خاک صورت می‌گیرد.

وی افزود: با احداث باغات در مناطق روستایی اشتغال پایدار ایجاد می‌شود و با افزایش درآمد روستاییان میزان مهاجرت از روستا به شهر کاهش می‌یابد و حتی مهاجرت معکوس اتفاق می‌افتد.


منبع : ایسنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : توسعه باغات بهشهر در اراضی شیب‌دار تا پایان سال

توسعه باغات بهشهر در اراضی شیب‌دار تا پایان سال

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر