صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:

نر خ باسوادی در مازندران رشد یافت

مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران بابیان اینکه نرخ سوادآموزی در استان رشد یافت گفت: نرخ باسوادی در گروه سننی ۱۰ تا ۴۹ سال به ۹۸ درصد رسیده است.

کد خبر : 36599

تاریخ انتشار : 12/10/1394 - 09:51


نر خ باسوادی در مازندران رشد یافت

به گزارش خط امید بهشهر، سید علی قاسمی درسخناش پیش از خطبه‌های نماز جمعه ساری افزود: ۴۸ درصد جمعیت بالای شش سال مازندران در قبل از انقلاب بی‌سواد بودند که این آمار در سال ۹۰ به ۸۷ درصد رسید.

وی با عنوان اینکه توفیقات زیادی در راستای سوادآموزی در استان کسب‌شده است یادآور شد: نرخ باسوادی زنان نیز از ۳۵ درصد قبل از انقلاب به ۸۵ درصد در سال قبل رسید و نرخ سوادآموزی در روستاها نیز از ۳۸ درصد به ۸۳ درصد رسیده است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران، بابیان اینکه دو درصد افرادی گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در استان بی‌سواد هستند خواستار تلاش بخش‌های مختلف برای شناسایی افراد بی‌سواد و سوادآموزی آنان شده است.

قاسمی ارائه پاداش برای باسواد کردن افراد بی‌سواد را ازجمله سیاست‌های تشویقی بیان کرد و گفت: برای رسیدن به جامعه بی‌سواد باید بخش‌های مختلف همکاری داشته باشند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران در بخش دیگری از سخنانش به شعار سال ۲۰۱۶ سازمان ملل مبنی بر سال فهمیدن و ادارک جهانی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر اگر حتی یک دانش‌آموز در مدرسه داشته باشیم آن را فعال می‌کنیم و هم‌اینک چهار مدرسه تک دانش‌آموزی در استان وجود دارد.


منبع : مهر

 

  

دیدگاه شما در مورد : نر خ باسوادی در مازندران رشد یافت

نر خ باسوادی در مازندران رشد یافت

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر