صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
فرماندار چالوس:

نیما یوشیج از نوابغ فرهنگی مازندران است

فرماندار چالوس گفت: نیما یوشیج به عنوان یکی از افتخارات و یکی از نوابغ فرهنگی مازندران است و مجموعه آثاری که از وی به‌ جا مانده است، فواید شگرفی در زمینه‌های شعر، فیلم، موسیقی و تئاتر داشته است.

کد خبر : 36596

تاریخ انتشار : 12/10/1394 - 09:28


نیما یوشیج از نوابغ فرهنگی مازندران است

به گزارش خط امید بهشهر، محمدناصر زندی در ششمین همایش ملی شب نشان نیما که در محل اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان مازندران منطقه ویژه اقتصادی نوشهر برگزار شد، در گفت‌وگو با فارس، ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره مفاخر، اندیشمندان و طلایه‌داران حوزه فرهنگ و ادب کشور، برگزاری ششمین همایش شب نشان نیما را فرصت ارزشمند فرهنگی دانست و اظهار کرد: بزرگداشت و زنده نگاه داشتن یاد و خاطره بزرگان و پرچم‌داران حوزه فرهنگ، هنر و ادب از جمله اقداماتی است که می‌تواند به پویایی و ایجاد انگیزه برای رشد بیش از پیش سطح فرهنگ در هر جامعه‌ای کمک کند.

وی افزود: اتفاق بزرگی که در زمینه فرهنگی و ادبی در غرب استان مازندران رقم خورد، برگزاری ششمین همایش شب نشان نیما بود که این همایش علمی تخصصی برای توسعه توانمندی‌ها و رشد نبوغ فرهنگی و هنری می‌کوشد.

فرماندار چالوس خاطرنشان کرد: هرچند در این حوزه نمی‌توان از نام اندیشمندان و بزرگانی همچون حافظ، سعدی، شهریار و فردوسی گذشت، اما نیمایوشیج نیز به عنوان یک چهره نه فقط مازندرانی، بلکه یک برگزیده ملی است و شناساندن بیشتر وی موجبات ترویج فرهنگ بومی سنتی مازندران و همچنین ارتقاء و اشاعه فرهنگ اصیل ایرانی در سراسر دنیا خواهد شد.

فرماندار چالوس تصریح کرد: جدا از همه مسائل مهم در حوزه کلان، به‌حمدالله یکی از سیاست‌های اصلی دولت تدبیر و امید پرداختن به امور فرهنگی و هنری است و مسئولان امر در این دولت معتقدند که اگر هر فعالیتی به صاحب آن فن واگذار شود، موفقیت در ابعاد مختلف چشم‌گیرتر خواهد بود.

وی با قدردانی از تمامی دست اندرکاران و عوامل ششمین همایش ملی و بزرگ شب نشان نیما، گفت: امیدوارم مسئولان، مدیران و دستگاه‌های اجرایی مرتبط، با همکاری و همراهی خویش بر هرچه باشکوه‌تر شدن این مراسم بزرگ بیفزایند.

زندی در پایان با بیان اینکه علی اسفندیاری ملقب به نیما یوشیج در بیست و یکم آبان سال 1274 شمسی در محله یوش بخش بلده نور به دنیا آمد، گفت: نیما یوشیج به‌عنوان یکی از افتخارات و یکی از نوابغ فرهنگی مازندران است و مجموعه آثاری که از وی به‌ جا مانده است، فواید شگرفی در زمینه‌های شعر، فیلم، موسیقی و تئاتر داشته و این مهم موجب تکامل بیش از پیش هویت اصلی بشر و انسان‌هاست.

به گزارش فارس، نیمایوشیج با تمام امکانات محدود و مشکلات خاص آن زمان در تمام سال‌های عمرش به فعالیت‌های مداوم هنری، ادبی و فرهنگی خویش اهتمام ورزید و در این راستا گام برداشت و بالاخره با تحمل سال‌ها تحمل بیماری ذات الریه در سیزدهم دی 1338 شمسی در 64 سالگی دار فانی را وداع گفت.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : نیما یوشیج از نوابغ فرهنگی مازندران است

نیما یوشیج از نوابغ فرهنگی مازندران است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر