صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

آیا شهدای فتنه هم دوباره باز می گردند؟

کد خبر : 3657

تاریخ انتشار : 19/07/1392 - 14:52


آیا شهدای فتنه هم دوباره باز می گردند؟

به گزارش خط امید بهشهر _ «تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی »« فعالیت تبلیغی علیه نظام»«اجتماع و تبانی با قصد ارتکاب جرایم علیه امنیت کشور»«نشر اکاذیب» و …اینها نمونه های کوچکی از اقدامات خائنین در حق ملت ایران است . بدون شک هیچ گاه از بزرگی خیانت این افراد نزد مردم کاسته نمی شود و مردم هیچ گاه خیانت این افراد به جمهوریت و اسلامیت نظام را فراموش نخواهند کرد.

 هفته گذشته شاهد بازگشت برخی از زندانیان سیاسی به خانه بودیم . از این خروج از زندان به عنوان « آزادی » این افراد تعبیر شد . در تیتر قریب به اتفاق روزنامه های به اصطلاح روشنفکر از کلمه « آزادی» استفاده شد و رسانه ها در این زمینه مدعی شدند «نسرین ستوده به همراه زندانیان دیگر از جمله محسن امین‌زاده، فیض‌الله عرب‌سرخی، مهسا امرآبادی، المیرا (فرح) واضحان، ژیلا مکوندی، میرطاهر موسوی، کفایت ملک محمدی، محبوبه کرمی، صغرا غلام نژاد، میترا رحمتی و مریم جلیلی نیز از زندان آزاد شده‌اند.»

براساس قوانین قضایی جمهوری اسلامی ایران،محکومین صرفا یا با اتمام دوره محکومیت خود و یا با عفو از سوی رهبری و با پیشنهاد رئیس قوه قضاییه از زندان آزاد خواهند شد یا برای مدتی محدود میتوانند به مرخصی برود . بنابه گزارش منتشر شده هیچ یک از متهمان مدت محکومیت قطعی خود را سپری نکرده اند.

نسرین ستوده از سال ۸۹ در حبس بوده و در دیماه ۸۹ به یازده سال حبس و بیست سال عدم خروج از کشور محکوم شد. که در دادگاه تجدید نظر به شش سال حبس و بیست سال خروج از کشور تغییر یافته بود. فیض الله عرب سرخی نیز تیرماه سال ۸۸ بازداشت و به اتهام تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی به گذراندن ۵ سال حبس محکوم شده است.

همچنین در شهریور ۸۹ محبوبه کرمی به جرم "عضویت در مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران"، "فعالیت تبلیغی علیه نظام"، "اجتماع و تبانی با قصد ارتکاب جرایم علیه امنیت کشور" و "نشر اکاذیب" به تحمل چهار سال حبس تعزیری محکوم شده. و محسن امین زاده نیز بهمن ۸۸ به ۶ سال حبس تعزیری در حکم اولیه محکوم شد. این حکم در دادگاه تجدیدنظر با یک سال کاهش، حکم قطعی پنج سال زندان کاهش یافت.

در سال ۹۰ نیز مهسا امرآبادی در یکی از شعب دادگاه انقلاب تهران به اتهام "اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی" به ۵ سال زندان محکوم شد. چهارسال از مدت محکومیت امرآبادی تعلیقی و یک سال آن نیز حبس تعزیری بوده است.چندی پیش نیزمیرطاهری موسوی که پیش از این به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق اجتماع و تبانی توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی محکوم به تحمل ۵ سال حبس در استان سیستان و پس از آن ۱۰ سال تبعید به این استان شده بود در تیرماه امسال در دادگاه تجدید نظر به ۳ سال حبس تعزیری و ۲ سال حبس تعلیقی محکوم شد.

اینان زندانیانی هستند که با عفو آنها موافقت شده است. فرق ماجرا از همین جا مشخص می شود که اگر رأفت و عطوفت اسلامی شامل حال خائنین نمی شد آنها هم اکنون نیز باید در زندان دوران محکومیت خود را سپری می کردند اما انگار در همین مدت زمان اندک این مسئله را فراموش کرده اند و عفو اسلامی را «آزادی» می نامند.

این خبرها با استقبال گسترده از سوی رسانه های متعدد اصلاح طلب و حتی ضدانقلاب مواجه شد و این رسانه ها تلاش کردند که این آزادی را یک پیروزی بزرگ تلقی کرده و آزادی همکیشان خود را جشن بگیرند. و از سوی دیگر چهره های متعددی از مهناز افشار بازیگر تا محمدرضا عارف و سیدمحمدخاتمی که بازیگردان این روزهای اصلاحات است، به دیدار این مجرمین امنیتی رفته تا در کنار آنها عکس یادگاری و جشن پیروزی بگیرند.

اما توجه به چند نکته نیز ضروری است : اول اینکه هرچند که عفو مجرمین نشانه رافت اسلامی و از اختیارات رهبری معظم انقلاب است، اما هیچ گاه حامیان دیروز و امروز نمی توانند این عفو را یک پیروزی محسوب کنند. شاید با این عفو چند روزی از دوره محکومیت این افراد کاسته شود ولی بدون شک هیچ گاه از بزرگی خیانت این افراد نزد مردم کاسته نمی شود و مردم هیچ گاه خیانت این افراد به جمهوریت و اسلامیت نظام را فراموش نخواهند کرد.

پس به همه بازیگران و بازیگردانان این نمایش روحوضی توصیه میشود که بجای این ژست ها جلوی دوربین؛ یادشان بیاید که هنوز بیرون از محافل خصوصی خود به طور رسمی از ادعای مضحک تقلب خود عقب نشینی نکرده و به دنبال آن از ملت شریف ایران عذرخواهی نکرده اند. این عفو بیش از اینکه موجب خوشحالی این محکومین شود باید خجالت و شرمساری این افراد از گناه خود و رافت نظام را برایشان تداعی کند .

این روزها افرادی که در بیانیه سازی ها و رسانه های خود جوانان را به آشوب دعوت کرده اند، ژست های عکس مادر و فرزندی و عکس های پدرانه خود را با مقدار قابل توجهی احساسات راهی رسانه ها می کنند و خبر آزادی مادر و پدر های دربند را می دهند. برخی از رسانه های این جریان به نحوی روی این مساله تاکید دارند که گویی این افراد به خاطر مادر بودن خود محکوم شده اند و گویا فراموش کرده اند که در مرحله اول این افراد یک مجرم هستند. مجرمینی که به واسطه قلم و اظهاراتشان مادران و فرزندان بسیاری در آتش خودخواهی و ادعاهای دورغ فتنه گران سوختند.

فتنه گران به خانه برگشتند؛ اما روزی خواهد رسید که شهید غلام حسین کبیری نیز به خانه برگردد؟ خانواده رجب پور هم میتوانند بازگشت مادر و دخترشان را به خانه جشن بگیرند؟


منبع : مغرب پرس

 

  

دیدگاه شما در مورد : آیا شهدای فتنه هم دوباره باز می گردند؟

آیا شهدای فتنه هم دوباره باز می گردند؟

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر