صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
سرپرست معاون امور اقتصادی استانداری مازندران تاکید کرد:

لزوم بهره گیری از ظرفیتهای مازندران برای رسیدن به اقتصاد پویا

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه استانداری مازندران بر لزوم بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های مازندران برای رسیدن به اقتصاد پویا تأکید کرد.

کد خبر : 36537

تاریخ انتشار : 10/10/1394 - 19:02


لزوم بهره گیری از ظرفیتهای مازندران برای رسیدن به اقتصاد پویا

به گزارش خط امید بهشهر، مهدی رازجویان بعدازظهر پنجشنبه در آیین افتتاحیه دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی در بابل افزود: مازندران برای رسیدن به اقتصاد پویا باید از همه داشته‌ها و ظرفیت‌هایش بهره گیرد و این امر کار اتاق بازرگانی را سخت‌تر می‌کند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی بابل گفت: در سال ۱۳۲۰ قانون تشکیل اتاق بازرگانی در کشور تأسیس شد و در شهریور ۱۳۷۴ اتاق بازرگانی مازندران شکل گرفت و این پیشینه تاریخی نشان‌دهنده توجه این شهرستان و سابقه طولانی آن در تجارت است.

راز جویان ادامه داد: اقتصاد دولت‌ها به دو شکل، اقتصاد درون‌زا و بیرون زا  صورت می گیرد و با توجه به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی بر اقتصاد مقاومتی، نباید خود را متکی به اقتصاد نفتی کنیم و باید به سمت‌وسوی اقتصاد مالیاتی برویم تا اقتصاد ما رونق داشته باشد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه استانداری مازندران تأکید کرد: باید اقتصاددان‌های فعال و پویایی داشته باشیم و افق و چشم‌انداز توسعه مطلوب را برای جامعه ترسیم کنیم و این هدف زمانی محقق می‌شود که بازار رقابتی درست و با برنامه داشته باشیم.

به گفته رازجویان، رفع موانع تولید و رفع تحریم‌ها گام‌های خوبی است که از طرف دولت برداشته‌شده است زیرا نگاه به اقتصاد دولتی نگاه به سمت اقتصاد روبه شکست خواهد بود و تمام دنیا و دولت‌ها هنگامی‌که نگاه اقتصاد دولتی داشتند روبه شکست بودند و زمانی که اقتصاد به سمت بخش خصوصی روی آورد روبه‌پیشرفت می‌رود و ما باید افق دید خود را افزایش دهیم.

وی با اشاره به اینکه تولید مرکبات در مازندران حرف اول را می‌زند تصریح کرد: توان خود را برای سورتینگ و صادرات افزایش دهیم و در این حوزه دریچه‌هایی بازشده ودر حال حاضر به تلاش و همکاری بخش‌های مختلف نیازمندیم.

رازجویان به وضعیت اقتصادی بابل اشاره و اضافه کرد: درسال ۹۳ در  شهرستان بابل ۷۶ طرح برای کشور معرفی شد که ۵۰ طرح آن مورد تأیید بانک‌ها قرار گرفت و مبلغ ۳۰۸ میلیارد ریال برای این طرح‌ها تصویب شد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه استانداری مازندران بابیان اینکه عملکرد شهرستان بابل با توجه به پروانه بهره‌برداری ۵۱۳ فقره بوده افزود: میزان سرمایه‌گذاری در این شهرستان ۴۶۱۲ میلیارد ریال بوده که برای ۷۸۱۰ نفر اشتغال ایجادشده است که رتبه دوم پروانه بهره‌برداری و رتبه پنجم سرمایه‌گذاری و رتبه سوم اشتغال را در استان دارد.

رازجویان ادامه داد: در مورد جواز تأسیس در شهرستان بابل ۷۳۶ فقره جواز صادر شد که میزان سرمایه‌گذاری هزار و ۳۴۷۰ میلیارد ریال و میزان اشتغال ۱۴ هزار و ۴۱۰ نفر خواهد بود و در بخش جواز تأسیس رتبه اول، در بخش سرمایه‌گذاری رتبه چهار و در بخش اشتغال‌زایی رتبه سه را دارد.

وی بابیان اینکه بیشترین تعداد واحدهای تولیدی شهرستان متعلق به صنعت کانی غیرفلزی با ۳۴ درصد است گفت: همچنین ۳۱ درصد مربوط به صنعت شیمیایی و ۲۱ درصد مربوط به فلزات و ماشین‌آلات است.

رازجویان با تأکید بر شناسایی بازارهای هدف و ارائه راهکارهای مناسب برای رشد اقتصادی تصریح کرد: ما باید از جوانانمان استفاده کنیم و افق پیش روی را صادرات ترسیم کنیم تا تولیداتمان توان رقابت با رقبا در بازارهای جهانی را داشته باشد.


منبع : مهر

 

  

دیدگاه شما در مورد : لزوم بهره گیری از ظرفیتهای مازندران برای رسیدن به اقتصاد پویا

لزوم بهره گیری از ظرفیتهای مازندران برای رسیدن به اقتصاد پویا

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر