صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

معادن در محور هراز مشکلات زیست محیطی دارند

معاون عمرانی استاندار مازندران گفت: مجتمع شن و ماسه به منظور کاهش آلودگی ناشی از معادن در مازندران ایجاد می‌شود.

کد خبر : 36536

تاریخ انتشار : 10/10/1394 - 18:42


معادن در محور هراز مشکلات زیست محیطی دارند

به گزارش خط امید بهشهر، علی نبیان در جلسه ستاد خدمات سفر مازندران در آمل با اشاره به اینکه از هفته آینده تشکیل ستادهای شهرستانی خدمات سفر در مازندران کلید می‌خورد، عنوان کرد: این ستادها فعال شده و گزارش مربوطه را به مسئولان استانی ارائه خواهد کرد.

وی با اشاره به مشکلات زیست محیطی ناشی از فعالیت معادن در محور هراز بیان کرد: با تاکیدات استاندار مازندران و پیگیری معاون عمرانی استانداری، این مشکل در حال رفع شدن است. برای رفع مشکلات ناشی از فعالیت معادن، باید مجتمع‌های شن و ماسه در مازندران احداث شود، افزود: مجتمع‌هایی در غرب، شرق و مرکز مازندران احداث می‌شود تا این مشکلات کاهش یابد.

احمد منفرد، فرماندار ویژه آمل نیز در این جلسه گفت: محور هراز از محورهای شریانی و مهم استان مازندران است که سالانه 20 میلیون نفر از آن تردد می‌کنند.

وی به گردش مالی صنعت گردشگری در دنیای امروز، اشاره و تصریح کرد: اگر به این عرصه پردرآمد و فرهنگی توجه نکنیم از قافله عقب می‌مانیم. آمل با وجود دارا بودن جاذبه‌هایی همچون قله دماوند، جاده هراز، رودخانه هراز و طبیعت و آثار تاریخی کهن سهم پررنگی در گردشگری ندارد.

دلاور بزرگ‌نیا، مدیرکل میراث فرهنگی مازندران نیز در این جلسه با بیان اینکه باید حریم راه و جاذبه در راه‌ها مشخص شود، عنوان کرد: به دنبال از بین بردن منابع درآمدی افراد نیستیم اما باید فرهنگ استفاده از میراث طبیعی و گردشگری نیز نهادینه شود.

وی با اشاره به اینکه بازدید از سرویس‌های بهداشتی و نمازخانه‌های محورهای مازندران خواهیم داشت، افزود: این بازدید بهانه ای برای رسیدگی واحدها به سرویس‌های بهداشتی و نمازخانه‌ها خواهد بود.

بزرگ نیا به جایگاه مازندران در سفر گردشگران اشاره کرد و افزود: سال گذشته در نوروز، تعطیلات عید فطر و تابستان شاهد ۳۵ میلیون و ۶۰۰هزار و ۷۰۶ اقامت شب گردشگران در مازندران بودیم.


منبع : ایسنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : معادن در محور هراز مشکلات زیست محیطی دارند

معادن در محور هراز مشکلات زیست محیطی دارند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر