صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
واکنش دستگاه دیپلماسی به تحریم‌های جدید آمریکا

موضوع موشکی ایران ارتباطی با برجام ندارد/ به آمریکا تذکر داده‌ایم

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: موضوع موشکی ایران ارتباطی با توافق برجام ندارد و جمهوری اسلامی به هر اقدام مداخله‌جویانه آمریکا علیه برنامه‌های دفاعی‌اش با تقویت توان دفاعی خود پاسخ خواهد داد.

کد خبر : 36534

تاریخ انتشار : 10/10/1394 - 18:58


موضوع موشکی ایران ارتباطی با برجام ندارد/ به آمریکا تذکر داده‌ایم

به گزارش خط امید بهشهر، حسین جابر انصاری سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه در واکنش به اخبار منتشره در خصوص احتمال اضافه‌شدن افراد و شرکت‌های جدید به تحریم‌های قبلی آمریکا به‌بهانه ارتباط با برنامه موشکی ایران گفت: چنین اقداماتی یک‌جانبه، خودسرانه و غیرقانونی است و جمهوری اسلامی ایران به دولت آمریکا تذکر داده است.

وی افزود: همان‌گونه که آنها خود نیز پیش از این اعلام کرده‌اند، موضوع موشکی ایران ارتباطی با توافق برجام ندارد و هیچ اقدامی قادر نخواهد بود جمهوری اسلامی ایران را از حقوق مشروع و قانونی‌اش برای تقویت بنیه دفاعی و امنیت ملی خود محروم کند.

سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه در همین راستا تأکید کرد: از این رو جمهوری اسلامی ایران به هر اقدام مداخله جویانه آمریکا علیه برنامه‌های دفاعی‌اش با تقویت توان دفاعی خود پاسخ خواهد داد.

یک مقام آگاه به موضوع ایران گفت وزارت خزانه داری آمریکا قرار است تحریم‌هایی را علیه چندین شرکت و شخص به‌دلیل ارتباط آنها با برنامه موشک بالستیک ایران، اعلام کند.

این مقام آگاه روز چهارشنبه گفت که دولت اوباما در حال آماده سازی تحریم‌های جدید علیه افراد و شرکت‌های بین‌المللی مرتبط با برنامه موشک‌های بالستیک ایران است.

پیش از این روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال اعلام کرده بود که وضع تحریم‌هایی علیه حدود 12 شرکت و اشخاص حقیقی در ایران، هنگ‌کنگ و امارات متحده عربی که مظنون به ایفای نقش در توسعه موشک‌های بالستیک ایران هستند، گزارش شده است.

وال استریت ژورنال به‌نقل از مقامات آمریکایی گفته‌ است که وزارت خزانه‌داری طبق توافق هسته‌ای ایران و 1+5 در ماه جولای می‌تواند افراد و سازمان‌های مظنون به دست داشتن در توسعه صنعت موشکی ایران را در لیست سیاه قرار دهد.


منبع : تسنیم

 

  

دیدگاه شما در مورد : موضوع موشکی ایران ارتباطی با برجام ندارد/ به آمریکا تذکر داده‌ایم

موضوع موشکی ایران ارتباطی با برجام ندارد/ به آمریکا تذکر داده‌ایم

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر