صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

کادرسازی سازمان مجاهدین برای فتنه گری

سلامتی مدعی شده که احزاب با کادر سازی، افراد شایسته را تحویل جامعه می دهند اما نگفته که سازمان مجاهدین چه اقدام مثبتی را انجام داده که قصد بازگشت به عرصه سیاسی را دارد.

کد خبر : 3652

تاریخ انتشار : 18/07/1392 - 17:49


کادرسازی سازمان مجاهدین برای فتنه گری

به گزارش خط امید بهشهر _ محمد سلامتی آخرین دبیرکل حزب منحله مجاهدین در گفتگو با روزنامه اصلاح‌طلب آرمان از آرزوی تشکیل حزبی جدید سخن به میان آورده است که گویا قرار است با اهداف گذشته سازمان مجاهدین تشکیل و پا به عرصه فعالیت های سازمان یافته حزبی بگذارد.

وی با بیان این موضوع که وجود احزاب سیاسی به نفع کشور است، ابراز عقیده کرده که احزاب و تشکل های سیاسی باعث رشد و تربیت مدیران ارشد می شود و این موضوع موجب جلوگیری از باند بازی خواهد شد.

سلامتی همچنین مدعی شده که احزاب با کادر سازی، افراد شایسته را تحویل جامعه می دهند و به کشور خدمت می کنند و پاسخگو نیازهای جامعه نیزهستند. 

البته اینکه شایسته سالاری بر چه اساسی در ذهن محمد سلامتی سنجیده شده است خود جای سوال دارد ، تا آنجا که بر مردم محرز شده در فتنه ۸۸ و تنها از حزب منحله مجاهدین انقلاب اسلامی ، افرادی بی نظیر و مدیران موفق و شایسته ای که در این حزب تربیت و کادرسازی شان صورت پذیرفته بود، هم اینک به اتهاماتی چون اخلال در امنیت ملی ، خیانت و فتنه گری در زندان بسر می برند. 

افرادی مانند محسن آرمین که در بدو تاسیس این حزب به عنوان مسئول واحد ایدئولوژِی سازمان بود به اتهام تبانی و اقدام بر علیه امنیت ملی به ۶ سال محکومیت و ۵ سال دوری از فعالیت های سیاسی محکوم شده است .

همچنین مصطفی تاجزاده که در زمان نخست وزیری میرحسین در سال ۶۳ الی ۶۷ به عنوان معاون اموربین الملل خاتمی در وزارت ارشاد مشغول فعالیت بود و در زمان ریاست جمهوری خاتمی معاون وزیر کشور و بعدها سرپرست این وزارتخانه شد نیز همکنون دوران محکومیتش را در زندان بسر میبرد. 

بهزاد نبوی از اعضای ارشد این حزب که در کارنامه اش مسئولیت تصدی وزارت صنایع سنگین در زمان میرحسین موسوی وجود دارد بعد از اتفاقات سال ۸۸ به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد . وی تا قبل از تاسیس حزب مجاهدین انقلاب اسلامی ، در کادرهای آموزشی سازمان مجاهدین خلق (منافقین) مشغول فعالیت بود که با تغییر ایدئولوژیک منافقین از آنها جدا می شود و حزبی با عنوان "امت واحده " تاسیس می کند که بعدها به مجاهدین انقلاب اسلامی پیوند می خورد.

 همچنین از اعضای دیگر این حزب می‌توان به افرادی مانند هاشم آغاجری که بعد از توهین به مقدسات اسلامی در دانشگاه همدان در سال ۸۱، ابتدا به حکم ارتداد به اعدام محکوم شد نام برد که این حکم با اعتراض در دادگاه تجدید نظر به ۵ سال حبس و محرومیت از فعالیت های اجتماعی تبدیل شد. 

موارد فوق تنها گوشه ای از کارنامه درخشان " تربیت و کادرسازی " موفق در این حزب منحله است که اینک به ادعای " محمد سلامتی " در سالیان گذشته مشغول فعالیت بوده و بر همین اساس قراراست با نامی دیگر به فعالیت بپردازد. 

البته قطعا آقای سلامتی بهتر از هر کسی می داندهزینه های اجتماعی و امنیتی فراوانی که این حزب به تنهایی به جمهوری اسلامی وارد آورده است هیچگاه از حافظه تاریخی ملت ایران پاک نخواهد شد.

متاسفانه در حال حاضر اصلاح طلبان رادیکال به طمع حضور دولت اعتدال گرا ، با این تفکر که از فرصت ایجاد شده باید درترمیم و بازسازی احزاب متبوع شان بهره ببرند به فعالیت های مدنی و رسانه ای  جدیدی روی آورده اند و قطعا اهداف خاصی را هم در این رابطه  دنبال میکنند. 

این در حالی است که در جریان فتنه سال ۸۸ ، احزاب رادیکال و افراطی اصلاح طلب نبض اتفاقات و رویدادهای امنیتی را به دست گرفته بودند وبا هدایت اغتشاشات ، به شدت آن افزودند و در این بین نه به قانون اساسی تمکین کردند و نه به فصل الخطاب بودن کلام رهبر معظم انقلاب توجهی داشتند.

در همین رابطه حمیدرضا فولادگر عضو سابق کمیسیون ماده 10 احزاب گفته طبعا این افراد نمی‌توانند مجوز ادامه فعالیت سازمان مجاهدین انقلاب را بگیرند و اگر هم به دنبال این امر باشند بعید است که با موافقت قوه قضائیه روبرو شوند و به همین دلیل طبیعی است که به فکر تاسیس حزب جدید بیفتند.

وی با بیان اینکه تنها  نام یک  حزب نمی‌تواند دلیل منحل شدن آن در ایام فتنه 88 باشد متذکر شد: نام یک حزب ظرف است و مسئولین آن مظروف آن حزب هستند و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی نیز به دلیل حضور فعال مسئولانش در فتنه 88 به انحلال کشیده شد.

عضو سابق کمیسیون ماده 10 احزاب ادامه داد: اگر همین افراد بخواهند با همان دیدگاه‌ها و عقاید و بدون آنکه مسیر خود را تصحیح کرده باشند حزب جدیدی را تاسیس کنند، معنایش این است که تنها نام سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی تغییر خواهد کرد.

فولاد‌گر بر همین اساس متذکر شد: بنده بعید می‌دانم کمیسیون ماده 10 احزاب نیز مجوز تاسیس یک حزب جدید را به اعضای یک سازمان منحل شده بدهد زیرا این کمیسیون مطمئنا از مراجع ذیربط استعلام خواهد گرفت.

وی حضور افراد در فتنه 88 را خط قرمز کمیسیون ماده 10 احزاب برای تاسیس حزب جدید برشمرد و افزود: فتنه 88 واقعیتی است که اتفاق افتاده و برخی افراد نیز در آن نقش فعال داشته‌اند و اگر آنها نخواهند از مواضع خود در سال 88 ابراز پشیمانی کرده و از فتنه 88 برائت جویند نمی‌توانند حزبی جدید تاسیس کنند.

عضو سابق کمیسیون ماده 10 احزاب در پایان یادآور شد: دوستان ابتدا مواضعشان را در قبال فتنه 88 به صورت شفاف با مردم در میان گذاشته و پس از آن به فکر تاسیس یک حزب جدید بیفتند.

بر اساس مطالب یاد شده باید گفت که دیدگاه و تعریف محمد سلامتی اگر بخواهد برپایه رفتارسالیان گذشته این احزاب شکل بگیرد و با نامی دیگر پای به عرصه سیاسی بگذارند ، دور باطلی است که دولتمردان نباید به راحتی به آن جامه عمل بپوشانند. 

بنا بر این گزارش، هرچند وجود احزاب پاسخگو و همسو با قوانین اساسی کشور قطعا موجب رشد و ترقی میشود اما آنچه که ما در این سالیان از احزاب مختلف شاهد بوده ایم چند صدایی بوده که به تفرقه انجامیده و همواره چالش های فراوانی ، فراروی دولتمردان و نیروهای امنیتی قرار داده است. 

اعمال تفرقه افکنانه، سواستفاده از جایگاه حزب و آزادی ، رفتارهای نابهنجار، رانت های مالی و سیاسی در این احزاب مسبوق به سابقه است ، رشد عقل در این احزاب معمولا به سهم خواهی های گروهی انجامیده و در برابر بالندگی و تکمیل عقلانیت قرار گرفته است.
لازم به یادآوری است که حزب منحله مجاهدین انقلاب اسلامی در سال  58 از به هم پیوستن 7 حزب به نامهای " امت واحده ، گروه توحیدی بدر، گروه توحیدی صف ،گروه فلاح ، گروه فلق ، گروه منصورون و گروه موحدین " شکل گرفته است. 

نخستین شورای هماهنگی این سازمان با حضور محمد سلامتی و صادق نوروزی به نمایندگی از  امت واحده، مرتضی الویری (فلاح)، محمد بروجردی (صف)، محمود بخشنده (موحدین)، محمدباقر ذوالقدر و محسن تحویل زاده از (منصورون) تشکیل شده است.


منبع : دانا

 

  

برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر جمعه 03 آبان 1392 - 00:36
  اشرفي

  براي آقاي سلامتي كه سخنانش در سخيف‌ترين ومبتذل‌ترين سطح مورد نقد قرار مي‌گيرد متاسفم

  0 0
دیدگاه شما در مورد : کادرسازی سازمان مجاهدین برای فتنه گری

کادرسازی سازمان مجاهدین برای فتنه گری

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین
 • rss
 • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر