صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
تشریح ابعاد حوادث سال 88 در گفت‌و‌گوی کارشناس مسائل سیاسی با بلاغ:

در جنگ نرم 8 ماهه، «ضربه مغزی» جایگزین «ضربه مرزی» شد/ شناخت فتنه 88، لازمه واکاوی حماسه 9دی/ کوفه در ایران تکرار ناشدنی است

کارشناس مسائل سیاسی در صحبت هایی مفصل، به بررسی ابعاد فتنه 88، حماسه 9 دی و فتنه احتمالی جدید درآینده پرداخت.

کد خبر : 36519

تاریخ انتشار : 09/10/1394 - 11:25


در جنگ نرم 8 ماهه، «ضربه مغزی» جایگزین «ضربه مرزی» شد/ شناخت فتنه 88، لازمه واکاوی حماسه 9دی/ کوفه در ایران تکرار ناشدنی است

به گزارش خط امید بهشهر، میثم معافی در خصوص تبیین ابعاد حماسه 9 دی، اظهار کرد: برای واکاوی حماسه 9دی لاجرم نیاز به بازشناسی عوامل و عناصر شکل دهنده فتنه 88 داریم و تا ابعاد فتنه شناسایی نشود، نمی‌توان تأثیر معجزه‌آسای قیام 9دی را درک کرد.

وی افزود: ابعاد فتنه 88 آنقدر بزرگ وپیچیده بود که استراتژیست‌های داخل و خارج، این حادثه را بزرگ‌ترین خطر امنیتی بعد از انقلاب اسلامی و حتی خطری بزرگ‌تر از 8 سال جنگ تحمیلی می‌دانند، چراکه فتنه صدام، «مرزی» و عنصر ضربه در فتنه 88 «مغزی» بود، بنابراین «ضربه مغزی» کجا و «ضربه مرزی» کجا.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: درجنگ تحمیلی شهر مرزی ما یعنی خرمشهر اشغال شد و بعد آزاد شد، اما عناصر فتنه 88 نه در مرزها بلکه در قلب تهران به دنبال براندازی نظام بودند، مستقیم نوک پیکان حمله را روی ارکان نظام مثل ولایت فقیه تنظیم کرده بودند و به تعبیری به دنبال ضربه مغزی بودند.

وی بیان کرد: 9دی، علل متعددی داشت که اهم آن می‌تواند این باشد که در این میان یکی از سران فنته با بیانیه‌ای فرمان شورش داد و بعد از این فرمان شوم، عملاً برای مردم کاملاً محرز شد که دیگر دوگانه انتخاباتی یا دوگانه اصلاح‌طلب، اصولگرا  کاملاً رنگ باخت و دوگانه انقلاب، ضد انقلاب- دوگانه امام و ضد امام– دوگانه ولایت فقیه و ضد ولایت فقیه شکل گرفت، ازاین رو امتی که یک عمر با این شعار با امام و انقلاب بیعت کردند که ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند، ناگهان به صورت معجزه‌گون قیام ملی مذهبی را شکل داد.

این استاد دانشگاه، تحریک مردم از کانال توهین به مقدسات در روز عاشورا را نیز یکی دیگر از عوامل اصلی قیام 9 دی برشمرد و خاطرنشان کرد: البته عناصر ضدانقلاب با تحریک سران فتنه در 6 دی 88 درغیاب مردمی که در هیأت‌های مذهبی و خیابان‌ها در حال عزاداری عاشورایی بودند ،الم، علامت‌ها، پرچم‌ها و خیمه‌های امام حسین(ع) را آتش زدند و مثل اشراف بنی‌امیه در روز عاشورا کف و هلهله راه انداختند، لذا این امت خداجوی و عاشورایی را متاثر و خشمگین ساخت.

وی شناخت فتنه 88 را برای درک حماسه 9 دی ضروری قلمداد کرد و گفت: اگر یک هواپیمایی سقوط می‌کند، تمام کارشناسان و کارگزاران امنیت پرواز به دنبال جعبه سیاه آن می‌گردند تا رمزیابی کنند که علت یا علل حادثه سقوط چیست تا از تکرار آن جلوگیری شود، چطور یک هواپیما که حداکثر 900 مسافر دارد علت سقوطش با رمز‌یابی جعبه سیاه آن رصد می‌شود اما ما نباید جعبه سیاه فتنه 88 را واکاوی کنیم تا از سقوط یک ملت و یک نظام جلوگیری شود.

نفوذ، کلیدواژه فتنه جدید

معافی نفوذ را کلیدواژه فتنه جدید خواند و اظهار کرد: کلید واژه نفوذ هم ابعاد پیچیده‌ای دارد که عنصر ضربه آن هم ضربه مغزی است، یعنی به تغییر افکار و اعتقادات برمی‌گردد.

وی افزود: آقای لری پیچ (مدیرعامل موتور جستجوگر گوگل) می‌گوید: هرکس 14 بار وارد گوگل بشود من می‌توانم به 3 سوال هر لحظه پاسخ دهم و آن عبارتند از: "کیه-کجاست–به چه  چیز فکر می‌کند"، البته آن چیزی که خیلی برای آقای لری پیچ و سرویس‌های جاسوسی غربی مهم است گزینه 4 است، یعنی به چه چیزباید فکرکند، یعنی به آن چیزی که مامی‌خواهیم فکر کند و این یعنی نفوذ.

کارشناس مسائل راهبردی، نفوذ جریانی و فکری را در اینکه فردی تفکرش این باشد که این ملت نمی‌تواند درحوزه‌های مختلف علمی وتکنولژیک پیشرفت کند توصیف و خاطرنشان کرد: و دشمن هم بدنبال تقویت این تفکر است تا به حوزه‌های قدرت تصمیم ساز و تصمیم‌گیر ورود پیداکند و به اصطلاح (فتح سنگر به سنگر) را رقم بزند.

وی یکی از ویژگی‌های عناصر و عوامل فتنه 88 را بهره‌مندی کامل از حمایت رسانه‌ای، تبلیغاتی و لجستیکی آمریکا و کشورهای اروپایی و سفارتخانه‌های آنان در تهران برشمرد و بیان کرد: تاجائیکه آقای اوباما برای حمایت از جنبش سبز از کلیدواژه‌ای استفاده کردکه فقط برای رژیم صیونیستی استفاده می‌شد، یعنی ما به دلیل منافع استراتژیک از جنبش سبز حمایت می‌کنیم و یا اینکه آقای شیمون پرز رئیس جمهور رژیم صهیونیستی از واژه‌هایی مثل سربازان ما و سرمایه‌های‌ما در ایران استفاده کرد، این یعنی حمایت نظام سلطه جهانی از نفوذجریانی و فکری در آن دوران.

ابعاد فتنه احتمالی در آینده نزدیک

این استاد دانشگاه با اشاره به نظر یکی از تئوریسین‌های آمریکایی درخصوص اینکه نقطه ارتحال انقلاب اسلامی ایران را در فروپاشی ستون‌های مبارزه با آمریکا بیان می‌کند، اظهار کرد: از ارکان ممتاز انقلاب اسلامی، نفی سیادت سیاسی نظام سلطه است و این ویژگی است که می‌تواند انقلاب ما را شاخص کند و این شاخص است که انقلاب ما را تبدیل به مقدمه ظهور حضرت مهدی(عج) می‌کند.

وی افزود: بنابراین اگر افرادی دراین برهه از انقلاب که خودشان درگذشته انقلابی بودند و تلاش‌ها و زجرها کشیدند، بنابه دلایلی همچون گرفتاری در دام اشرافیت، سرخوردگی و عافیت‌طلبی، گناه، مال حرام و یا عدم بصیرت محاسباتی به این نتیجه برسند که باید از مبارزه با استعمار منصرف شد،این همان نقطه عطف فتنه اکبر است.

وی فتنه 88 را نسبت به فتنه پیش رو، فتنه اصغر نامید و گفت: چراکه عوامل نفاق درفتنه 88 مستقیم به تعبیر آقای گری سیک، ولایت فقیه را نشانه می‌رفتند و اما امروز باجریانی مواجه هستیم که از رهبری عبور نمی‌کنند بلکه از منطق و خط رهبری عبور می‌کنند.

معافی با بیان اینکه عبور از منطق رهبری از عبور از شخص رهبری مهمتر است، خاطرنشان کرد: امروزکسی جرأت عبور از شخص رهبری را ندارد ولی جریانی مرموزانه به اسم امام با تحریف خط امام از امام عبور می‌کنند و یا با استفاده زیاد از کلید واژه مقام معظم رهبری از خط و فکر رهبری عبور می‌کنند، این خطر، راهبردی است و باید با هوش استراتژیک آن‌ را خنثی و یا اینکه تبدیل به فرصت کرد.

تکلیف مردم در این شرایط حساس

کارشناس مسائل سیاسی امت مسلمان ایران را در وظیفه یابی، یکی از ممتازترین امت‌های تاریخ جهان اسلام توصیف و اظهار کرد: چرا که امام خمینی (ره) با اعتقاد به خدا و اعتماد به این امت خداجوی، بزرگترین انقلاب اسلامی قرن را بنیانگذاری کرد و با اعتماد به این گوهر ارزشمند در 12 بهمن 57 فرمود که من به پشتیبانی از این ملت دولت تعیین می‌کنم.

وی در پایان با تأکید بر اینکه کوفه در ایران تکرار ناشدنی است به بیان نقل قولی از یک تئوریسین صهیون درخصوص فتنه 88 پرداخت و گفت آقای هارنا آرنت می‌گوید که درجنگ نرم 88 به دلیل اعتماد و اعتقاد مردم ایران به کاریزمای مذهبی یعنی ولایت فقیه، شکست خوردیم، این یعنی مردم تکلیف خود را می‌دانند نه اینکه چگونه بدانند.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : در جنگ نرم 8 ماهه، «ضربه مغزی» جایگزین «ضربه مرزی» شد/ شناخت فتنه 88، لازمه واکاوی حماسه 9دی/ کوفه در ایران تکرار ناشدنی است

در جنگ نرم 8 ماهه، «ضربه مغزی» جایگزین «ضربه مرزی» شد/ شناخت فتنه 88، لازمه واکاوی حماسه 9دی/ کوفه در ایران تکرار ناشدنی است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر