صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
نقدی بر وضعیت گردشگری استان

وعده‌های خیالی با عملکرد پوشالی بس است

چند ماهی است جلسات کارگروه گردشگری استان اصلا برگزار نمی‌شود و ستاد تسهیلات سفر نوروزی که قرار بر دائمی شدن و استفاده از ظرفیت اهالی رسانه برای جذب سرمایه‌گذاران و ظرفیت آگاه سازی عمومی داشته است، فعالیتی نداشته است.

کد خبر : 36515

تاریخ انتشار : 09/10/1394 - 11:19


وعده‌های خیالی با عملکرد پوشالی بس است

به گزارش خط امید بهشهر، در اوایل زمستان به سر می‌بریم و چند ماهی بیشتر به ایام نوروز و فصل شلوغی مازندران نمانده است، البته همان‌طور که می‌دانید با ساختن ویلاهای شیک و عدم ساماندهی سواحل در پایان هر هفته ترافیک سنگین در راه‌های مازندران داریم.

هر چند ترافیک و افزایش مسافران سبب خوشحالی ما و معرفی استان مازندران  به عنوان مسافرخیزترین استان کشور شد، ولی پس از سالیان سال فراوانی مسافر، هنوز مسئولان قصد ندارند طرحی را به منظور ساماندهی زیرساخت‌های مناسب گردشگری استان عملیاتی کنند.

به یاد داریم که در ایام عید نوروز سال جاری بود که مسئولان استان قول‌های بسیاری برای ساماندهی وضعیت و زیرساخت‌های گردشگری استان دادند.

چه تیترهای جالبی که از کشتی کروز افسانه‌ای که ۴۴۴ سوئیت دارد و مسافرها را به سمت استفاده بهتر و بیشتر از سواحل می‌کشاند زدیم و خدارو شکر کردیم که استان در حال پیشرفت و جذب سرمایه گذار است.

ولی پس از چند وقت مشخص شد که استان حتی اسکله مناسب برای استفاده از کشتی کروز را ندارد و باید منتظر بمانیم تا مدیر بندر امیرآباد یا سرمایه‌گذاران دلسوز به فکر راه اندازی یک اسکله مناسب برای کشتی خریداری شده بیفتند.

پس از آن نیز متوجه شدیم که  قول‌های مدیر روابط عمومی جدید اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مبنی بر ساماندهی خبرنگاران حوزه گردشگری و صادر کردن کارت ویژه به منظور آشنایی بیشتر خبرنگاران با نقاط گردشگرپذیر مازندران و آگاه‌سازی عمومی برای جذب مسافران در حد حرفی بیشتر نبود.

حال که نزدیک به دو سال از مسئولیت مدیرکل جدید اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و چند ماهی هم از انتقال مدیر روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به این اداره گذشته است، کاملا به یقین رسیدیم که پیشرفت گردشگری مازندران و جذب سرمایه‎گذاران در مازندران  تنها به مدیریت جدید اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و روابط عمومی داشتن و نداشتن این اداره وابسته نیست.

متأسفانه چند ماهی است جلسات کارگروه گردشگری استان اصلا برگزار نمی‌شود و ستاد تسهیلات سفر نوروزی که قرار بر دائمی شدن و استفاده از ظرفیت اهالی رسانه برای جذب سرمایه‌گذاران و ظرفیت آگاه سازی عمومی داشته است،  فعالیتی نداشته است.

هر چند نخستین جلسه کار گروه گردشگری سلامت استان تشکیل شد و شعارها، وعده‌هایی برای ساخت هتل بیمارستان به منظور جذب گردشگران داده شد.

ولی آیا درست است در زمانی که بیمارستان‌های دولتی مرکز استان هنوز به ساماندهی مناسب نرسیده‌اند و از کمبود منابع مالی در بهبود شرایط درمانی رنج می برند حرف از ساخت هتل بیمارستان به زبان آوریم.

قصد ما از نگارش این مطالب صرفا نقد سازنده برای آگاه سازی مسئولان در چند ماه باقی مانده به ایام نوروز است و باید این مسئله را نیز متذکر شویم که مسئولان  تنها در روزهای پایانی سال  به فکر چگونگی استقبال و پذیرایی از مسافران نباشند.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : وعده‌های خیالی با عملکرد پوشالی بس است

وعده‌های خیالی با عملکرد پوشالی بس است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر