صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

استاندار مازندران: هفته وحدت، نماد عزت و اقتدار مسلمین است

شرایط حضور خیرین در حوزه فعالیت های عمرانی کتابخانه ها فراهم شود.

کد خبر : 36514

تاریخ انتشار : 09/10/1394 - 10:40


استاندار مازندران: هفته وحدت، نماد عزت و اقتدار مسلمین است

به گزارش خط امید بهشهر، ربیع فلاح جلودار استاندار مازندران در جلسه کتابخانه های عمومی استان، ضمن تبریک میلاد پیامبر مهر و رحمت، حضرت محمد (ص)، امام جعفر صادق (ع) و هفته وحدت، نام گذاری این هفته را از جمله میراث های گرانقدر حضرت امام خمینی (ره) عنوان کرد و بیان داشت: استکبار جهانی به دنبال تسخیر ثروت کشورهای اسلامی است و با گماردن حکام دست نشانده و ایجاد جنگ و خشونت به دنبال تحقق این نیرنگ است، لیکن هفته وحدت، نماد عزت و اقتدار مسلمین و نشانگر وحدت و همدلی و اتحاد آنان در برابر دشمنان است.
استاندار، خاطر نشان ساخت: در آستانه انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و در سال همدلی و همزبانی، باید وحدت و همدلی حاکم بر استان، تقویت شود.
رییس انجمن کتابخانه های عمومی استان، با اشاره به اهمیت اتمام پروژه های عمرانی کتابخانه ها، با بیان این که باید با ایجاد فضاهای پرجاذبه و پرنشاط، امکانات کامل و تمهید زیرساخت ها، زمینه ترویج و گسترش کتابخوانی را برای طبقات مختلف جامعه، خصوصا جوانان فراهم نماییم، عنوان نمود: فضای کتابخانه ها باید از بهترین امکانات موجود و با بهره گیری از کارهای هنرمندانه ساخته شود و در این راستا همه دستگاه های مسوول مجدانه اهتمام کنند.
فلاح، با تاکید بر این که می توان در چارچوب قوانین و دستورالعمل های موجود در حوزه کتابخانه ها و جذب و تجمیع اعتبارات این بخش گام های موثری برداشت، تصریح نمود: دستگاه های نظارتی استان در جهت افزایش جذب اعتبارات این حوزه در نزد دستگاه های اجرایی بیش از پیش اهتمام نمایند.
وی با اشاره به این که نیم درصد از درآمد شهرداری ها رقم قابل توجهی است و می تواند مشکلات موجود کتابخانه های استان را رفع نماید، اظهار داشت: فرهنگ توجه شهرداری ها به این بخش و اهمیت کتاب و کتابخوانی تقویت شود.
استاندار با بیان این که ظرفیت خیرین مازندران در بخش های مختلف بالاست و باید در این راستا نیز به نحو مطلوب استفاده شود، ابراز نمود: شرایط حضور خیرین در حوزه فعالیت های عمرانی کتابخانه ها فراهم شود.
ربیع فلاح جلودار تاکید کرد: ترویج کتاب و کتابخوانی از تاکیدات رهبر معظم انقلاب است و باید با جلب دیدگاه ها و نقطه نظرات متخصصین، صاحب نظران و نخبگان این حوزه دنبال شود.
در این جلسه که معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و برخی مدیران کل ستادی استانداری و دستگاه های اجرایی عضو و برخی فرمانداران و شهرداران استان حضور داشتند، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان، گزارشی از اقدامات و فعالیت های این نهاد و پروژه های عمرانی این بخش در نقاط مختلف استان ارایه نمود و با حضور فلاح، استاندار و رییس انجمن کتابخانه های عمومی استان، از فرمانداران چالوس، بابل، قائم شهر و شهرداران قائم شهر، نوشهر و ایزد شهر به خاطر تلاش فعالانه در عرصه کتاب و کتابخوانی استان تجلیل شد. 

  

دیدگاه شما در مورد : استاندار مازندران: هفته وحدت، نماد عزت و اقتدار مسلمین است

استاندار مازندران: هفته وحدت، نماد عزت و اقتدار مسلمین است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر