صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس نهضت سوادآموزی شهرستان بهشهر:

98 درصد مردم بهشهر باسوادند

رئیس نهضت سوادآموزی شهرستان بهشهر گفت: درصد باسوادی بهشهر در گروه سنی 10 تا 49 سال، 98.5 درصد است.

کد خبر : 36510

تاریخ انتشار : 09/10/1394 - 11:11


98 درصد مردم بهشهر باسوادند

به گزارش خط امید بهشهر، علی‌رضا قلندری اظهار کرد: سازمان نهضت سوادآموزی در هفتم دی‌ماه 1358 به فرمان حضرت امام (ره) تشکیل شد و به‎مرور زمان تأثیرات خود را نشان داد، اکنون نیز با عنایت به تأکیدات رهبر انقلاب در راستای ریشه‎کنی و به صفر رساندن بی‎سوادی، از ظرفیت دستگاه‎های اجرایی استفاده می‎شود.

وی مهم‎ترین اهداف سوادآموزی را آموزش بزرگ‌سالان در گروه سنی 10 تا 49 سال عنوان کرد و افزود: درصد باسوادی مردم بهشهر در این گروه سنی، 98.5 درصد است که در تلاشیم تا ریشه‌کنی بی‌سوادی و به صفر رساندن آن به‌پیش برویم.

رئیس نهضت سوادآموزی شهرستان بهشهر با بیان اینکه فعالیت‌های سوادآموزی از سال 90 در آموزش و پرورش ادغام شده است، بیان کرد: همه فعالیت‌های سوادآموزی از طریق طرح واگذاری و برون‌سپاری مؤسسات غیردولتی واگذار می‌شود.

این مسئول با اشاره به اینکه هم‌اکنون 70 آموزش‌دهنده و 12 همکار فرهنگی در آموزش سوادآموزان بهشهر فعالیت دارند، گفت: طبق بررسی‌های انجام شده، در گروه سنی 10 تا 49 سال بهشهر، حدود 600 نفر باسواد‌ند.

قلندری ادامه داد: تعدادی از آنها اولیای دانش‌آموز بوده و توسط مدیران مدارس و آموزش دهندگان نسبت به آموزش آنها اقدام می‎شود و برای آموزش سایر افراد بی‎سواد نیاز به همکاری و مشارکت دستگاه‌ها و آحاد مردم داریم.

وی با اشاره به وجود چهره‌های موفق که تحصیلات خود را از سوادآموزی آغاز کرده‌اند، افزود: 20 چهره موفق سوادآموزی در شهرستان بهشهر داریم که هم‌اکنون دارای مدرک تحصیلی لیسانس و دو نفر از آنها نیز کارشناس‌ارشد هستند.

قلندری در پایان گفت: حجم ابلاغی این شهرستان در دوره سوادآموزی 318، در دوره انتقال 300 و در تحکیم 112 سوادآموز بوده که 170 نفر در این دوره شرکت کرده و توانستیم دوره انتقال و تحکیم تمامی سوادآموزان را زیر پوشش ببریم.

به گزارش فارس، در حاشیه مراسم هفته سوادآموزی و تقدیر از سوادآموزان برتر بهشهر، نمایشگاهی از دست‌ساخته‌ها، دست‌نوشته‌ها و پخت غذاهای محلی و سنتی سوادآموزان این شهرستان نیز برپا شده بود.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : 98 درصد مردم بهشهر باسوادند

98 درصد مردم بهشهر باسوادند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر