صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
در پی اشارۀ مهم رهبری بر تداوم حیات بیداری اسلامی؛

بیداری اسلامی؛پایانی بر حیات ننگین دیکتاتورهای ارتجاعی عرب

توهم غرب مبنی بر پایان جنبش های انقلابی کشورهای صاحب بیداری اسلامی به هیچ عنوان منطبق با واقعیت موجود ملت های مسلمان نمی باشد.

کد خبر : 3651

تاریخ انتشار : 18/07/1392 - 17:44


بیداری اسلامی؛پایانی بر حیات ننگین دیکتاتورهای ارتجاعی عرب

به گزارش خط امید بهشهر _ مقولۀ بیداری اسلامی به عنوان واقعیت انکار ناپذیر ارادۀ ملت های مسلمان در راستای حرکت انقلابی،استقلال،عدالت،ظلم ستیزی و همۀ آموزه ها و ارزش های متعالی الهی مورد نظر می باشد،با این که دشمنان اسلام در صدد ضربه زدن و تحریف امواج خروشان بیداری اسلامی  با هر حربه و ترفندی می باشند ،لیکن این امواج توفندۀ بیداری به سرعت در حال پیشرفت است و ارزش های اسلامی به طور فزاینده در حال احیا است،زیرا مطالبات اساسی و بنیادین ملت ها تعمیق یافته و خواسته های ملت های صاحب بیداری اسلامی از عمق استراتژیک مطلوب اسلامی برخوردار می باشد.

برکناری فرد و جایگزینی یک مهره و تغییر کابینه دیگر پاسخ گوی خواست ملت ها نیست، دیگر ملتهای منطقه با تغییرات اقتصادی و یا برخی تغییرات در تأمین حقوق سیاسی ،مطالبات اساسی آنها را شکل نمی بخشد بلکه ملت های منطقه تغییرات بنیادین می طلبند.

توهم غرب مبنی بر پایان جنبش های انقلابی کشورهای صاحب بیداری اسلامی به هیچ عنوان منطبق با واقعیت موجود ملت های مسلمان نمی باشد بلکه تلاش های بسیاری ازانقلابیون در بحرین،عربستان،اردن،قطر و دیگر کشورهای عربی حوزۀ خلیج فارس ،بیانگر وجود ارادۀ  جدی در بین مردم برای ادامۀ مقولۀ بیداری اسلامی می باشد، لذا فرمایش اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر عدم پایان بیداری اسلامی در منطقه، ناظر به واقعیت های موجود کشورهای اسلامی  در ارادۀ ملت های مسلمان برای احقاق خواسته های بنیادین در خاومیانه می باشد.

مقام معظم رهبری با  تبیین فضای حساس منطقه مبنی بر عبور خاورمیانه از پیچ تاریخی ،آیندۀ درخشان ومقتدرانۀ ملت های مسلمان را برای جوامع اسلامی گوشزد نموند،این امر  که قطعا نوید بخش آیندۀ روشن ملت های مسلمان خواهد بود می تواند آثار مهم و حیاتی برای جهان اسلام به ارمغان آورد که به مهمتربن آن اشاره می گردد.

کابوس غرب؛ خاورمیانۀ مقتدر اسلامی
 
باید اذعان نمود رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار گروهي از دانشجويان ،منطقه(خاورميانه ) را در حال عبور از پیچ تاریخی عنوان نمودندو تغییرات مذکور را منبعث از انقلاب اسلامی برشمردند و فرمودند:« «اين حوادث(بیداری اسلامی)، يک پيچ تاريخي بود که منطقه(خاورميانه ) در حال عبور از آن است و سرنوشت آن هنوز نهايي نشده و غربي‌ها نيز نگران اين حوادث هستند.»[1].
 
با تأمّل در فرمایشات مقام معظم رهبری و با بررسی  وضع موجود بسیاری از رژیم های مرتجع عربی، می توان امیدبه آینده و پیروزی مستضعفین بر مستکبرین و فردای روشن امت اسلامی که با تداوم حیات بیداری اسلامی ایجاد گردیده ،تصور نمود.البته نباید فراموش نمود که ندای پیروزی ملت ها ،قیام همگانی مستضعفان جهان،بیداری ملل اسلامی،پیروزی مستضعفین بر مستکبرین،زمینه سازی حکومت جهانی مهدی آخرالزمان(عج)،تحقق وعدۀ تخلف ناپذیر الهی و به انزوا کشیده شدن قدرت های شیطانی بارها از از سوی امام خمینی (ره)در مناسبت های مختلف بیان گردید[2].
 
هم چنین مقام معظم رهبری  نیز از پیروزی اسلام و حرکت بیداری اسلامی یاد نمودند و فرمودند:«این حرکت(بیداری اسلامی)نشان دهندۀ بیداری عمومی ملت هاست و طبق وعدۀ الهی،این حرکت قطعا و یقینا به پیروزی خواهد رسید»[3]
 
بیانات نورانی حضرت امام خمینی (ره)و مقام معظم رهبری بیانگر حتمی بودن سرنگونی رژیم های مرتجع عربی و پیروزی انقلابیون در کشورهای اسلامی می باشد ،لذا برخی گمانه زنی های ناامیدانه که انقلابیون  را در نتیجه بخش بودن قیام خود علیه حاکمان طاغوت ناامید ومنصرف می سازند درتوهم مطلق به سر می برند ،لیکن انقلابیون باید بابصیرت و دشمن شناسی واقعی و ضدیت با استکبار به سردمداری امریکا وایادی انها در راستای برچیدن حکومت های ارتجاعی عرب و مقابله با گفتمان ذلت بار و سازشکارانۀ دیکتاتورهای عربستان،بحرین،اردن،و ...گام بردارند که قطعا پیروزی از آن انقلابیون و مستضعفین خواهد بود.
 
اما در نگاه کلان باید ادعا نمود سرنگونی باقیماندۀ رژیم های ارتجاعی عرب می تواند به عنوان فاجعۀ سیاسی برای غرب و بالأخص آمریکا مطرح گردد ؛زیرا رژیم های مرتجع عربی تاج وتخت خود را وامدار امریکا و قدرت های غربی می باشند وبه علت نبود دموکراسی ، ارادۀ ملت های مسلمان در انتخاب روسای جمهور و یا پادشاه در کشورهای اسلامی، هیچ نقشی ایفا نمی کند .
 
قیام های مرمی علیه حاکمان وابستۀ به آمریکا ،میتواند دموکراسی واقعی را برای آن ملت ها به ارمغان آورد که وقوع این امر و پیروزی انقلابیون ، منافع غرب در حوزۀ انرژی ،تسلیحات وحفظ منافع اسرائیل و.. به خطر خواهد انداخت.
 
امید است وجدان های بیدار امت اسلامی باحفظ وحدت اسلامی و در راستای ضدیت با استکبار و انجام قیام های مردمی علیه  حاکمان طاغوت ، دیگر خاورمیانه را به عنوان قدرت ملی و اسلامی در میان دیگرمناطق جهان مطرح سازند،که این امر نوید بخش شکل گیری تمدن نوین اسلامی در بخش استراتژیک جهان اسلام در تقابل با غرب خواهد بود.

[1] 17/7/1392
[2] صحیفۀ امام،ج15ص260صحیفۀامام،ج6ص2و....
[3] بیانات رهبری:1/1/1390
نویسنده : مهدی نجفی
منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : بیداری اسلامی؛پایانی بر حیات ننگین دیکتاتورهای ارتجاعی عرب

بیداری اسلامی؛پایانی بر حیات ننگین دیکتاتورهای ارتجاعی عرب

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر