صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
سفیر رژیم صهیونیستی :

عضویت ایران در کمیته خلع سلاح سازمان ملل غیرقابل تصور است

سفیر اسرائیل می نویسد: " اینکه اجازه دهیم ایران درکمیته خلع سلاح خدمت کند " غیر قابل تصور " است و با اینکار " مشروعیت سازمان ملل متحد " را زیر سوال برده ایم .

کد خبر : 3649

تاریخ انتشار : 18/07/1392 - 17:37


عضویت ایران در کمیته خلع سلاح سازمان ملل غیرقابل تصور است

به گزارش خط امید بهشهر _ ران پروسور، سفیر اسرائیل در سازمان ملل متحد ، در نامه ای به بان کی مون، دبیر کل این سازمان و دبیر شورای امنیت گفت که " غیر قابل تصور است " کشوری که خود به خاطر برنامۀ هسته ای مناقشه آمیزش تحت تحریم های سازمان ملل متحد قرار دارد را  به سمت گزارشگرکمیته ای منصوب کنیم که قرار است با سلاح های هسته ای مبارزه کند. پروسور در این نامه نوشته:" اینکه اجازه دهیم ایران درکمیته خلع سلاح خدمت کند مانند آن است که یک قاچاقچی را به سمت مدیر عامل یک شرکت دارویی منصوب کنیم"
 
وی می افزاید:  " انتصاب ایران در این کمیته ، مشروعیت سازمان ملل متحد و توانایی این سازمان برای کنترل توسعه و خلع سلاح و همچنین ، "حفظ صلح و امنیت جهانی ،" را از بین می برد.

پروسور گفته که " سازمان ملل متحد باید به جای فراهم ساختن فرصتی برای گام های جهانی و سرپیچی و فریبکاری بیشتر برای ایران ، باید تلاش کند تا توجه جامعۀ جهانی را هرچه بیشتر بر پیگیری مستمر رژیم ایران در توسعۀ سلاح های هسته ای و حمایت از تروریسم معطوف کند ."
 
 193 عضو و کمیته خلع سلاح و امنیت بین المللی به اتفاق آرا،  ایران را برای سمت گزارشگر ویژه این کمیته انتخاب کرده اند آنهم با فاصلۀ کمی پس از آنکه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در 2 اکتبر و درمجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کرد و بار دیگر ایران را متهم کرد که به دنبال ساخت سلاح های هسته ای است .

اوائل سال جاری، ایران به عنوان رئیس چرخشی کنفرانس خلع سلاح سازمان ملل متحد انتخاب شد ، و این امر موجب شد تا ایالات متحده اعلام کند که نمایندۀ امریکا در این کنفرانس در هیچیک از جلساتی که به رهبری تهران برگزار شود شرکت نخواهد کرد.

ایران، که تاکنون بر سر برنامه هسته ایش با چهار دوره از تحریم های سازمان ملل متحد مواجه بوده ، ضمن دفاع ازانتخاب خود در این کمیته ، گفت که این : حق ایران است و با مقررات و طرز کار مصوب این ارگان کاملا مطابقت دارد . "


منبع : بولتن

 

  

دیدگاه شما در مورد : عضویت ایران در کمیته خلع سلاح سازمان ملل غیرقابل تصور است

عضویت ایران در کمیته خلع سلاح سازمان ملل غیرقابل تصور است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر