صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

30 هزار تن مرکبات شب عیدی در مازندران ذخیره شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت : تاکنون 30 هزار تن مرکبات مورد نیاز شب عید کشور در این استان ذخیره شده است.

کد خبر : 36337

تاریخ انتشار : 03/10/1394 - 20:40


30 هزار تن مرکبات شب عیدی در مازندران ذخیره شد

به گزارش خط امید بهشهر، دلاور حیدرپور عصر روز پنجشنبه در نشست بررسی مشکل صادرات مرکبات مازندران به خارج از کشور که با حضور قائم مقام بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در ساری برگزار شد ، افزود : 26 هزار تن از این مرکبات را سازمان تعاون روستایی و بقیه را هم سایر مراجع خریداری و ذخیره کردند.
وی میزان تولید مرکبات مازندران در سال جاری را دو میلیون و 200 هزار تن برآورد کرد و گفت که بخشی از این تولید قابلیت صادرات به خارج از کشور را دارد.
رئیس جهادکشاورزی مازندران گفت : با وجود افزایش دو برابری میزان تولید مرکبات نسبت به پارسال هم اکنون قیمت هر کیلوگرم این محصول بین 9 تا 16 هزار ریال بر روی درخت است .
وی افزود : در شرایط فعلی کارهای خوبی برای صادرات مرکبات از این استان انجام شده که به دلیل نبود کانتینر با مشکل برخوردیم و صادرکنندگان ما از استان گیلان این محصول تولیدی را به روسیه صادر می کنند.
حیدرپور گفت : این کار هزینه اضافی را به صادرکنندگان تحمیل می کند و باید شرایطی فراهم شود که امکانات حمل و نقل نیز در داخل مازندران تامین شود.
وی افزود: شرایط قرنطینه ای مرکبات نیز در مازندران فراهم شد و مشکلی برای صادرات مرکبات از این استان به عنوان قطب تولید مرکبات کشور وجود ندارد.
رئیس جهاد کشاورزی مازندران به قابلیت های استان در صادرات مرغ و گل و گیاه نیز اشاره کرد و خواهان فراهم شدن زمینه برای صادرات مازاد بر مصرف داخلی این محصولات تولیدی به خارج از کشور شد.


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : 30 هزار تن مرکبات شب عیدی در مازندران ذخیره شد

30 هزار تن مرکبات شب عیدی در مازندران ذخیره شد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر