صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

ماسکالیته شدن مازندران/ هشدارهایی که دیر رسید/ وضعیت سفید مازندران در برابر آنفلوانزا با ماسک‌های که بر چهره نشسته

بنابر اعلام رسمی 1000 نفر در استان مبتلا به این بیماری شدند و با انجام مراحل درمانی بهبود یافتند و از بیمارستان مرخص شدند و 11 نیز جان خود را براثر این بیماری از دست دادند؛ ـ همچنین 6 تن نیز بر اثر سرماخوردگی جان باختند ـ این بیماری با نشاندن ماسک بر چهره افراد چهره استان را سفید کرده است.

کد خبر : 36335

تاریخ انتشار : 03/10/1394 - 20:04


ماسکالیته شدن مازندران/ هشدارهایی که دیر رسید/ وضعیت سفید مازندران در برابر آنفلوانزا با ماسک‌های که بر چهره نشسته

به گزارش خط امید بهشهر، نصب بنر بزرگ هشدار در جلوی ساختمان زندان سابق ساری و ساختمان فعلی شهرداری منطقه یک این شهر و آمبولانسی که در نزدیکی درمانگاه حضرت ابوالفضل (ع) در این خیابان برای انتقال بیماری که ماسک زده بود در کنار سه نفر دیگر که هر سه ماسک بر صورت داشتند و اتفاقاً دو نفر آنها که کادر درمانی آمبولانس فوق بودند، نشان‌دهنده وضعیت سفید آنفلوانزا در مازندران البته با نصب ماسک بر چهره افراد است.

زمان تعطیلی مدرسه است و دانش‌آموزان نیز در هنگام خروج از مدرسه هستند که بر چهره آنها ماسک نشسته، البته این ماسک‌ها ماسک‌های عروسکی بازی‌های بچه‌گانه نیست، ماسک سفیدی است که دانش‌آموزان بر صورت خود بستند،البته خیلی‌ها با چشم‌وهم‌چشمی هم‌کلاسی‌های خود ماسک می‌ببندد.

این نوع ماسک بستن بر چهره هر کس از راننده و دکتر، معلم و دانش‌آموزان و ... در ابتدا شاید تصور شود که هوای مازندران نیز مانند تهران آلوده است و آلودگی هوا به مرحله اضطرار رسیده اما نشان‌دهنده وضعیت هشدار بیماری N1H1 در استان است.

بیماری که مسئولان دانشگاه علوم پزشکی با نام بردن آنفلوانزای خوکی به N1H1 سعی در لاپوشانی و یا آنچه که خودشان عنوان می‌کنند، برای ایجاد رعب و وحشت نکردن در بین مردم تعبیر کردند.

بنابر اعلام رسمی 1000 نفر در استان مبتلا به این بیماری شدند و با انجام مراحل درمانی بهبود یافتند و از بیمارستان مرخص شدند و 11 نفر نیز جان خود را براثر این بیماری از دست دادند؛ ـ همچنین 6 تن نیز بر اثر سرماخوردگی جان باختند ـ این بیماری با نشاندن ماسک بر چهره افراد چهره استان را سفید کرده و امیدواریم که مسئولان استان نیز با مراقبت‌های درمانی بیشتر و ارائه آموزش‌های لازم با کنترل این بیماری روسفید شوند، هر چند با روند فعلی شیوع این بیماری در استان در حال افزایش است.


منبع : بلاغ

 

 

  

دیدگاه شما در مورد : ماسکالیته شدن مازندران/ هشدارهایی که دیر رسید/ وضعیت سفید مازندران در برابر آنفلوانزا با ماسک‌های که بر چهره نشسته

ماسکالیته شدن مازندران/ هشدارهایی که دیر رسید/ وضعیت سفید مازندران در برابر آنفلوانزا با ماسک‌های که بر چهره نشسته

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر