صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیرعامل تاکسی‎رانی بهشهر خبر داد

راه‎اندازی سامانه هوشمند تاکسی بی‌سیم در بهشهر

مدیرعامل تاکسی‌رانی بهشهر از راه‌اندازی سامانه هوشمند تاکسی بی‎سیم در این شهرستان خبر داد و گفت: با نصب این سامانه تمامی اطلاعات مربوط به سرنشینان، خودرو، راننده و میزان مسافت طی‎شده همچنین میزان سوخت مصرف‌شده، اعلام می‎شود.

کد خبر : 36040

تاریخ انتشار : 28/09/1394 - 10:58


راه‎اندازی سامانه هوشمند تاکسی بی‌سیم در بهشهر

به گزارش خط امید بهشهر، عبدالله غلامی اظهار کرد: به‌مناسبت گرامی‌داشت 26 آذرماه روز حمل‌ و نقل، سامانه هوشمند بلیط الکترونیک در شرکت تاکسی بی‌سیم این شهرستان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی با اشاره به چاپ 5 هزار بلیط کارت در قدم نخست، افزود: هدف از نصب سامانه هوشمند نیز بهبود کارآیی و ایمنی در سیستم حمل‌ و نقل، رضایت مسافران، کنترل گردش مالی در شبکه حمل‌ و نقل و مدیریت هوشمند است.

مدیرعامل تاکسی‌رانی بهشهر با بیان اینکه امنیت و حمل‌ و نقل شهری از اهمیت زیادی برخوردار است، از دیگر اهداف راه‌اندازی سامانه مذکور را اطلاع دقیق از میزان سوخت خودرو، مسافت طی‌شده، تعیین نرخ دقیق کرایه، ثبت تعداد سرنشینان همچنین ثبت محل و ساعت حرکت و توقف خودرو اعلام کرد.

این مسئول با اشاره به سیاست کلی دولت برای پیوستن تمامی خودروهای حمل‌ و نقل عمومی در سامانه هوشمند، تصریح کرد: تأمین درست سوخت یکی از اهداف مهم است، لذا پیش‌بینی شده است که خودروهای دیزل‌شده تا پایان شهریور 95 وارد این سامانه شوند و پس از این تاریخ اگر عملیات ثبت در سامانه توسط مالک خودرو صورت نگیرد، با مشکلات زیادی مانند دریافت نکردن سوخت مواجه می‎شود.

غلامی ادامه داد: رانندگان خودروهای بنزین‌سوز نیز تا سال 96 مهلت دارند که نسبت به فرآیند عملیات ثبت در سامانه مورد نظر اقدام کنند.

عضو شورای اداری بهشهر با اشاره به وجود 80 دستگاه تاکسی بی‌سیم در بهشهر، گفت: از سال گذشته، تجهیز خودروهای مورد نظر برای ثبت در سامانه هوشمند حمل‌ و نقل و نصب دستگاه‌های کارت‌خوان الکترونیک انجام شد.

وی در پایان گفت: با ثبت‌نام رانندگان در سامانه هوشمند حمل‌ و نقل الکترونیک، آنها از مزایای نصب کارت‌خوان‌های الکترونیکی بهره‌مند و از مسافران نیز مبلغ مصوب دریافت می‎شود، زیرا برخی مواقع به‌دلیل نداشتن پول خرد، ممکن است هر دو طرف متضرر شوند.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : راه‎اندازی سامانه هوشمند تاکسی بی‌سیم در بهشهر

راه‎اندازی سامانه هوشمند تاکسی بی‌سیم در بهشهر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر