صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

همایش یاوران وقف بهشهر برگزار شد

همایش یاوران وقف با هدف تبیین سنت حسنه وقف و تجلیل از یاوران و خیران وقف در امامزاده یوسف(ع)بهشهر، سه شنبه شب برگزار شد.

کد خبر : 36037

تاریخ انتشار : 28/09/1394 - 10:29


همایش یاوران وقف بهشهر برگزار شد

به گزارش خط امید بهشهر، حجت الاسلام محمد هادی بهرامی ، رئیس اوقاف و امورخیریه بهشهر در این همایش، براحیای وقف در جامعه و توجه به ارزشهای دینی تاکید کرد.
وی بابرشمردن اهداف مهم وقف در زندگی گفت : وقف مهمترین عامل در کاهش فقر و رفع نیاز نیازمندان است که بعنوان عمل پسندیده باید در جامعه ترویج شود.
امام جمعه زاغمرز نیز با بیان اینکه دستورات دینی تاکید فراوان بر توجه و ترویج سنت وقف دارد، یاداور شد: احیای سنت حسنه وقف از سنت پسندیده انبیا و اولیای الهی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
حجت الاسلام سید جلال موسوی تبار گفت : وقف منشا خیرات و برکات فراوان در جامعه است که دارای آثار مثبت اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی و شکوفایی در جامعه است.
وی افزود: وقف موجب تزکیه نفس شده و انسان با بخشش قسمت یا تمامی از مال خود، در واقع فرهنگ احسان و نیکوکاری را در جامعه تروبج می کند.
امام جمعه زاغمرز با بیان اینکه در برخی از موارد سنت حسنه وقف در جامعه روبه فراموشی رفته است، گفت: باید بااحیای این سنت حسنه وقف در جامعه، در رفع مشکلات اقتصادی و رفع نیاز نیازمندان تلاش کنیم.
گفتنی است در این مراسم از حدود 20 یاور وقف بعنوان مستاجرنمونه وقف، خادم نمونه، خیرنیکوکار، کارمند نمونه اوقاف و اسناد تجلیل شد.


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : همایش یاوران وقف بهشهر برگزار شد

همایش یاوران وقف بهشهر برگزار شد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر