صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

چاه‌‌های آب آشامیدنی روستاهای مازندران در حال خشک شدن است

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران نسبت به ادامه روند کاهش آبدهی چاه‌های آب آشامیدنی استان هشدار داد و گفت که میزان آبدهی این چاه‌ها هم‌اکنون به کمتر از 10 لیتر در ثانیه رسیده است.

کد خبر : 35943

تاریخ انتشار : 23/09/1394 - 12:06


چاه‌‌های آب آشامیدنی روستاهای مازندران در حال خشک شدن است

به گزارش خط امید بهشهر، دلاور بابازاده افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد که آبدهی 500 حلقه چاه عمیق آب آشامیدنی روستایی مازندران از حدود 15 لیتر در ثانیه در سال گذشته به کمتر 10 لیتر در حال حاضر کاهش یافته است.

وی بهر‌ه‌برداری از چاه‌های عمیق آب آشامیدنی روستایی مازندران را با توجه به کاهش شدید میزان آبدهی غیراقتصادی دانست و گفت: میزان آبدهی چاه‌های با عمق یکصد متر باید دستکم 20 لیتر در ثانیه باشد تا بهره‌برداری از آن صرفه اقتصادی داشته باشد.

وی افزود: در شرایط حاضر در مدار قرار داشتن چاه‌های عمیق روستایی با توجه به هزینه‌های مربوط به موتور پمپ و دیگر تاسیسات به صرفه نیست، اما شرکت آب هم چاره‌ای جز ادامه بهره‌برداری از آن‌ها ندارد.

بابازاده افزایش مشکل کم آبی در روستاهای پرجمعیت استان را یکی از پیامدهای کم شدن آبدهی چاه‌های عمیق برشمرد و گفت: تنها راه رفع این مشکل استفاده از آب پشت سد شهید رجایی و البرز است که در حال حاضر به علت تکمیل نشدن طرح تصفیه خانه پیشرفته، امکان‌پذیر نیست.

وی به ذخیره حدود 10 درصدی روان آب‌ها در پشت سدها و آببندان‌های استان اشاره کرد و افزود: با جمع‌آوری این آب‌ها و ایجاد تصفیه‌خانه‌های پیشرفته می‌توان مشکلات کمبود آب آشامیدنی روستایی و شهری استان را رفع کرد.

بابازاده از فرسودگی شبکه و محرومیت یک سوم از جمعیت روستایی استان از آب آشامیدنی سالم به عنوان دو مشکل مهم دیگر یاد و اظهار کرد: هم‌اکنون 30 درصد از جمعیت روستایی مازندران آب آشامیدنی سالم ندارند.


منبع : بلاغ

Errn : 003

در حال حاضر مشکلی در رابطه با تنظیمات بانک اطلاعاتی وجود دارد!!!

لطفا دقایقی دیگر سعی کنید.

باتشکر.

Site Admin