صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

وقتی تلاش مسئولان مازندران برای معلولان در تهیه تقدیرنامه خلاصه می‌شود

برخی مسئولان تلاش دارند که روز جهانی معلولان را پر و پیمان برگزار کنند و به فکر تهیه تقدیرنامه در خور شأن هستند غافل از اینکه معلولان برای حضور در همان اداره با مشکل رفت و آمد مواجه هستند.

کد خبر : 35941

تاریخ انتشار : 23/09/1394 - 11:17


وقتی تلاش مسئولان مازندران برای معلولان در تهیه تقدیرنامه خلاصه می‌شود

به گزارش خط امید بهشهر، روزها و مناسبت‌های بهانه‌ای است تا مسئولان و متولیان استانی به سراغ اقشار و گروها بروند و به‌نوعی از آنها دلجویی کنند و یا فقط پای صحبت آنها بنشینند.

هفته گذشته روز جهانی معلولان را پشت سر گذاشتیم، برخی از مسئولان به بهانه‌ این روز در کنار معلولان حضور یافتند و به قول خودشان از آنها دلجویی کردند.

اما آیا واقعاً تنها با دلجویی کردن می توان مشکلات و نارسایی‌هایی که در جامعه برای معلولان وجود دارد را رفع کرد.

معلولان بارها و بارها اعلام کردند که نیاز به ترحم ندارند، بیشتر از آنکه به‌دنبال تقویت حس ترحم‌جویی خودمان باشیم، به‌دنبال این باشیم که معلولان را در کارهای روزمره آنها مشارکت دهیم.

بسیاری از معلولان در جامعه توانمندی‌های قابل ملاحظه‌ای دارند که افراد عادی از داشتن این توانمندی محروم هستند ولی به‌دلیل عدم بسترسازی مناسب توانمندی معلولان در حال هدر رفتن است.

معلولان نه بنر می‌خواهند و نه عکس گرفتن در کنار آنها، معلولان دوست ندارند به حاشیه رانده شوند، اقدامی که در حال حاضر در بیشتر شهرها و خانواده‌ها به‌خوبی ملاحظه می‌شود.

یکی از دغدغه‌های جدی معلولان نبود زیرساخت مناسب در ادارات سازمان‌ها و نهادها است، از طرفی قابلیت‌هایی در معلولان وجود دارد که نیاز است با مشارکت دادن آنها در مسائل اجتماعی حتی بسیاری از مسائل اجتماعی و اقتصادی کشور حل و فصل شود.

مسئولی که تنها در روز معلولان در کنار آنها قرار می گیرد و شعار حمایت از آنها سر می‌دهد، فقط می‌خواهد کارتابل اداری خویش و گزارش نامه خودش را پر کند وگرنه دلش به حال معلول نسوخت.

یکی از اقداماتی که این روزها در مرکز استان مازندران به‌خوبی مشاهده می‌شود بحث ایجاد زیرساخت مناسب برای تردد معلولان در خیابان‌های ساری است که این اقدام مورد توجه متولیان بهزیستی استان نیز قرار گرفت.

هر ارگان و اداره‌ای به لحاظ وظیفه قانونی مسئولیت در قبال معلولان دارد ولی تنها مسئولان ادارات به نوشتن تقدیرنامه از معلولان در روز جهانی معلولان اکتفا کرده و راهکار اساسی برای رفع مشکل آنها نمی‌اندیشند.

نکته آخر اینکه شما مسئول عزیز که سعی دارید روز جهانی معلولان را پرشور و حرارت برگزار کنید و برای نوشتن تقدیرنامه به چندین‌نفر سفارش متن مناسب و دقیق می‌دهید و سعی دارید متن ادبی مناسبی را سفارش دهید، به خودتان زحمت ندهید، به وظیفه قانونی خودتان در قبال معلولان عمل کنید همین!


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : وقتی تلاش مسئولان مازندران برای معلولان در تهیه تقدیرنامه خلاصه می‌شود

وقتی تلاش مسئولان مازندران برای معلولان در تهیه تقدیرنامه خلاصه می‌شود

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر