صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس شبکه بهداشت و درمان بهشهر خبر داد:

خدمات دندانپزشکی سیار برای دانش آموزان دبستانی بهشهر

رئیس شبکه بهداشت و درمان بهشهر گفت: برای دانش آموزان دبستانی بهشهر خدمات دندانپزشکی سیار ارائه می‌شود.

کد خبر : 35933

تاریخ انتشار : 19/09/1394 - 00:21


خدمات دندانپزشکی سیار برای دانش آموزان دبستانی بهشهر

دکتر صالح طبری در گفتگو با خبرنگار خط امید با بیان اینکه  طرح تحول سلامت در حوزه دهان و دندان از هفته گذشته به اجرا در آمده اظهار کرد: این طرح که از سوی وزارت بهداشت داده شده برای جلوگیری از پوسیدگی دندان های کودکان دبستانی می باشد .

 

وی عنوان کرد: این طرح از هفته گذشته در رستمکلا شروع شده و یونیت‌های سیاری که خریداری شده این خدمات را به صورت رایگان برای کودکان انجام می دهند و از هفته آینده در اشل بزرگتر و برای شهرستان بهشهر انجام می شود.

 

رئیس اداره بهداشت و درمان در ادامه تصریح کرد: هزینه این خدمات برای هر کودک از سی تا صد هزار تومان برآورد شده است و 700 ملیون تومان هزینه کل این طرح می باشد که تمامی ان را وزارت بهداشت تقبل کرده است.

 

صالح طبری خاطر نشان کرد: شاخص پوسیدگی دندان در بین دانش آموزان ابتدایی کشور ما بیشتر از کشور های دیگر است و بالای 3.5 تا 6% در صد می باشد و این طرح برای جلوگیری از پوسیدگی دندان ها در کودکان این مقطع سنی می باشد تا در صد شاخص را به حداقل برسانیم .

 

وی در ادامه عنوان کرد: بحث مهمی که این روزها در کشور پیش آمده موضوع شیوع آنفولانزا می باشد که بهترین شیوه برای جلوگیری از شیوع این بیماری دادن آموزش های لازم بخصوص در مدارس برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری ست تا بتوان از این بحران هم به خوبی عبور کرد.

خبرنگار: نیلوفر عنقا 

  

دیدگاه شما در مورد : خدمات دندانپزشکی سیار برای دانش آموزان دبستانی بهشهر

خدمات دندانپزشکی سیار برای دانش آموزان دبستانی بهشهر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر