صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
هشدار رئیس جدید دانشگاه مازندران به احزاب و تشکل‌ها

دانشگاه فقط جای درس خواندن است تا بصیرت‌مان افزایش یابد/دانشگاه جای سیاست‌بازی نیست

رئیس جدید دانشگاه مازندران گفت: من از همین جا به کسانی که به‌دنبال سیاست‌بازی هستند می‌گویم که اگر می‌خواهید با این نگاه به دانشگاه بیایید، کتاب سیاست را دم در دانشگاه بگذارید و وارد دانشگاه شوید، چرا که دانشگاه جای سیاست‌بازی نیست.

کد خبر : 35841

تاریخ انتشار : 18/09/1394 - 10:23


دانشگاه فقط جای درس خواندن است تا بصیرت‌مان افزایش یابد/دانشگاه جای سیاست‌بازی نیست

به گزارش خط امید بهشهر، مراسم روز 16 آذر دانشگاه مازندران جدای از همه بخش‌های متنوعی که داشت، در پایان با سخنرانی انقلابی و قاطع رئیس جدید مازندران به پایان رسید.

سیدخلاق میرنیا که تنها چند روز است حکم ریاست خود را از وزیر علوم دریافت کرده، در سخنانی قاطع در جمع دانشجویان ابتدا از لزوم بازگشت دانشگاه مازندران به همان مسیر علمی‌اش سخن گفت و تصریح کرد که دانشگاه فقط جای درس خواندن است تا بینش و بصیرت‌مان افزایش یابد.

وی در ادامه به موضوع برنامه‌های آمریکا و غرب و به دام انداختن نخبگان ایرانی سخن گفت و به برنامه‌های این کشورها برای آشوب در ایران پرداخت.

رئیس دانشگاه مازندران در بخش سوم خود نیز به موضوع داعش و چپاول ملت‌ها توسط آمریکا و انگستان و انگلستان اشاره کرده و به بیان اهداف تشکیل داعش پرداخت.

اما مهم‌ترین بخش سخنان رئیس دانشگاه مازندران در بخش پایانی سخنانش بود که در آن به احزاب سیاسی و تشکل ها برای سیاست بازی در دانشگاه مازندران هشدار داد.

وی با اشاره به اینکه ما نباید در زمین دشمن بازی کنیم، تصریح کرد: آمریکا در 28 مرداد از طریق نفوذ در دربار آیت‌الله کاشانی و در دربار دکتر مصدق، بین آیت‌الله کاشانی و دکتر مصدق که دو چهره صنعت ملی شدن نفت بودند، اختلاف انداختند و این‌ها را از هم جدا کردند و نهضت را با شکست مواجه کردند.

رئیس دانشگاه مازندران، گفت: آنها خودشان را بر اساس سیاستی که برنامه‌ریزی کرده‌اند، خودشان را آماده کرده‌اند تا از فضای آشوبی که در کشور ایجاد می‌کنند، نخبگان ما را جذب کنند.

وی تأکید کرد: من اجازه نخواهم داد که در دانشگاه من کارمند، دانشجو و استاد فضای دانشگاه را آلوده بکند، البته من موظفم که زمینه ها و بستر کار را آماده کنم، من از گروه علوم انسانی  علوم اجتماعی می خواهم و به آنها می گویم که شما در کار خود کوتاهی کردید.

رئیس دانشگاه مازندران خطاب به اساتید جامعه شناسی و رونشناسی گفت: وقتی شما نمی توانید رفتار دانشجوی خود را تحلیل کنید و طوری با دانشجو برخورد کنید که در خوابگاه به قلیان‌کشی نیفتند، پس به چه دردی می‌خورید؟ اگر من رئیس دانشگاه نتوانم رفتار دانشجوی خودم را تحلیل کنم، پس به چه دردی می خورم.

وی تاکید کرد: من از همین جا به کسانی که به دنبال سیاست بازی هستند می گویم که اگر می خواهید با این نگاه به دانشگاه بیایید، کتاب سیاست را دم در دانشگاه بگذارید و وارد دانشگاه شود، چرا که دانشگاه جای سیاست بازی نیست، دانشگاه جای فکر عقل و شعور است.

میرنیا خطاب به دانشجویان گفت: من خواهشم این است که دانشگاه را با احزاب سياسی اشتباه نگيريد. ما با تشكل های مختلف و چندصدايی مشكلی نداريم اما اين چند صدايی‌ها نبايد به مرز توهين و تضييع حقوق ديگران بيانجامد.

وی تصریح کرد: من آمدم تا دانشگاه مازندران از لحاظ علمی به جایگاه برتری دست پیدا کند، بچه های من ما دانشجو هستیم، ما باید قدرت تجزیه و تحلیل مسائل سیاسی را داشته باشیم، نه اینکه از کسانی پیروی کنیم که بارها در لباس های مختلف به این نظام خیانت کردند. چطور است که احزاب سیاسی در مواقع خاصی به یاد دانشجو و دانشگاه می افتند و در دیگر موارد خبری از دانشگاه نمی گیرند.

وی تاکید کرد: من همیشه پشت دانشجو و دانشگاه هستم، هموراه حق دانشجو باید در دانشگاه من رعایت شود و کارمند من باید یاد بگیرد که حقوق دانشجو را رعایت کند. البته از طرف دیگر اگر دانشجویی کوچک‌ترین تخلفی را انجام دهد، به‌شدت با آن برخورد خواهم کرد.

ميرنيا در پايان سخنانش با تأكيد مجدد بر آموزش و پژوهش به‌عنوان دو بال اصلی دانشگاه، انجام فعاليت‌های سياسی را از مسائل فرعی دانشگاه بيان كرد و خطاب به دانشجويان گفت: دانشجو بايد قدرت تجزيه و تحليل مسائل سياسی را داشته باشد نه اينكه دنباله‌روی مسائل سياسی احزاب باشد.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : دانشگاه فقط جای درس خواندن است تا بصیرت‌مان افزایش یابد/دانشگاه جای سیاست‌بازی نیست

دانشگاه فقط جای درس خواندن است تا بصیرت‌مان افزایش یابد/دانشگاه جای سیاست‌بازی نیست

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر