صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

خسارت 160 میلیارد ریالی توفان به کشاورزی مازندران

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی مازندران از خسارت 160 میلیارد ریالی توفان اخیر به بخش کشاورزی مازندران خبر داد.

کد خبر : 35755

تاریخ انتشار : 17/09/1394 - 10:45


خسارت 160 میلیارد ریالی توفان به کشاورزی مازندران

به گزارش خط امید بهشهر، بامداد جمعه گذشته توفان با سرعت 115 کیلومتر بر ساعت برخی از شهرستانهای استان مازندران را درنوردید و خسارت هایی را به بخش های مختلف وارد کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، سید محمد جعفری روز سه شنبه اظهار کرد: بیشترین خسارت به شهرستان های رامسر، تنکابن، نوشهر، نور، محمودآباد، آمل، قائم شهر و سیمرغ وارد شده است.
وی افزود: ریزش مرکبات، برهم زدن سازه های گلخانه ای به ویژه پوشش نایلونی واحدهای گلخانه ای و ریزش سقف انبارهای علوفه از عمده خسارت وارد شده به بخش کشاورزی مازندران بوده است.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی مازندران ادامه داد: با توجه به تداوم سرما، به باغداران پیشنهاد می شود نسبت به برداشت مرکبات در زمان مناسب اقدام کنند و از نگهداری میوه بر روی درخت خارج از زمان فنی ارائه شده خودداری کنند تا دچار بحران سرمازدگی و خسارت نشوند.
جعفری تصریح کرد: کشاورزان بیمه محصولات کشاورزی را با توجه به تعدد خسارت های وارد شده در اولویت اصلی خود قرار دهند.
وی اظهار کرد: بر اساس ظرفیت قانون بودجه سال 94، امهال بدهی افراد خسارت دیده با تائید کارگروهی متشکل از فرماندار، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ها، نماینده بانک عامل و صندوق بیمه محصولات کشاورزی انجام می شود.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی مازندران از مدیریت بحران استانداری مازندران خواستار شد برای پیگیری تسهیلات کم بهره برای جبران بخشی از خسارت وارد شده به باغداران و گلخانه داران اقدام کنند.
مازندران 460 هزار هکتار اراضی زراعی و باغی دارد و بیش از شش میلیون انواع محصول کشاورزی در این استان تولید می شود. 

  

مطالب مرتبط با : خسارت 160 میلیارد ریالی توفان به کشاورزی مازندران
دیدگاه شما در مورد : خسارت 160 میلیارد ریالی توفان به کشاورزی مازندران

خسارت 160 میلیارد ریالی توفان به کشاورزی مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر