صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
بی قانونی مکرر از مدعی قانون مداری

تواضع هاشمی در برابر آمریکا با چاشنی خاطرات سفارشی و به قیمت تحریف مواضع امام(ره)!

هاشمی رفسنجانی این روزها سخت مشغول جمع آوری خاطرات دو نفره و سفارشی خود با امام راحل برای جبران برخی دیپلماسی های نابجای دولتمردان است.

کد خبر : 3574

تاریخ انتشار : 16/07/1392 - 01:30


تواضع هاشمی در برابر آمریکا با چاشنی خاطرات سفارشی و به قیمت تحریف مواضع امام(ره)!

به گزارش خط امید بهشهر _ سفر دکتر روحانی به نیویورک و سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل و نیز ارتباط تلفنی رئیس جمهور با اوباما تلفیقی از نکات مثبت و منفی را برای تحرکات دیپلماتیک کشور به ارمغان اورده است.

از مهمترین بازخوردهای منفی تماس آقای روحانی با اوباما می توان به تواضع و انعطاف غیر قابل و انفعالی آقای هاشمی در برابر امریکا و تلاش بی وقفه در حذف شعار"مرگ بر امریکا" از قاموس ارزش های نظام اسلامی ، عنوان نمود.

رئیس تشخیص مصلحت نظام که این روزها سخت مشغول جمع آوری خاطرات سفارشی برای برخی دیپلماسی های نابجا می باشد ،در راستای توجیه تماس تلفنی آقای روحانی و اوباما که در غیر هدفمند ترین حالت ممکن انجام گردید ، در راستای قبح زدائی از استکبار و در راستای هم نوائی با توهم برخی جریانات اپوزیسیون ،خواستار حذف شعار"مرگ بر امریکا" گردید که شایسته است برخی ادعاهای نادرست ایشان که فقط در قالب خاطرات و حتی بعضاً خواب و نیز استنباط شخصی ایشان اما با ادعای هم گونی نظرات امام (ره)با ایشان بیان می گردد را پاسخ گوئیم.

"مرگ بر امریکا"؛ دشنام یا اعلام برائت؟!
 
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در توجیح نظرات خود که به قیمت تحریف نظرات امام(ره)بیان می شود می گوید، امام خمینی (ره)موافق حذف مرگ بر آمریکا بودند! البته ایشان هیچ دلیل و سندی از اسناد مکتوب و غیر مکتوب از امام (ره)ارائه نمی کنند و با کلی گوئی در صدد اثبات این تحریف بزرگ برای امام می باشند.
 
البته آقای هاشمی برای اینکه به ادعای خود رنگ و بوی اسلامی نیز بدهند می گوید:« مرا یک اصل قرآنی به این روحیه رسانده است. قرآن از زبان خداوند به مسلمانان صدر اسلام که به بت‌ها فحش می‌‌دادند – بت که مهم نیست - می‌‌گوید: «حق ندارید به بت‌های آنها فحش بدهید؛ و لا تسّب الذین یدعون من دون الله» می‌‌فرماید: «بت‌ها را سب نکنید، چون آنها هم متقابلاً به خدا بد می‌‌گویند و باعث گمراهی بیشتر آنها می‌‌شوید».[1]البته ایشان همراه با ادعای قرآنی خود، تلویحا رویکرد طرح شعار "مرگ بر امریکا"را ناشی از تعصبات و افکار سنتی و روحیات جاهلی  دانست.
 
باید اذعان نمود ادعاهای آقای هاشمی بر اساس اسناد و مواضع آشکار موجود در صحیفه امام(ره) و نیز همۀمدارک موجود اعم از مکتوب و غیر مکتوب ،هیچ نشانه ای از موافقت امام با حذف شعار مرگ بر آمریکا وجود ندارد لذا مواضع آقای هاشمی رفسنجانی به هیچ عنوان  با مواضع امام (ره) همخوانی ندارد و آقای هاشمی  هیچ سندو مدرکی  نیز برای  اثبات ادعای خود ارائه نکرده اند.
 
متأسفانه ایشان با نادیده گرفتن برخی اصول قرآنی مانند آیه 30سورۀ توبه  در راستای شبهه افکنی اعتقادی در جامعه گام برداشته اند، در آیۀ مذکور يهود و نصارا، به خاطر سخنان كفرآميزشان مبنی بر فرزند خدا خواندن «عزير» و «مسيح» مورد لعن و نفرین خداوند قرار می گیرند.
لذا در  انتهای آیل30سورۀ توبه آمده است : «قتلهم اللّه أنى يؤفكون: مرگ بر یهود و نصارا ،و خدا آنان را بکشد»،با ذکر این اصل قرآنی باید اذعان نمودخداوند متعال اذعان درونی و اعتقادی یهود و نصارا را مستحق مرگ می داند،لذا  تکلیف دولتمردان آمریکائی و جهانخواران و ظالمان که نه تنها فقط سخنان کفرآمیز می گویند بلکه با سیاست های تجاوزکارانه عامل کشتار قتل عام و نسل کشی در عراق و افغانستان و سوریه و....می باشند، به طریق اولی مستحق مرگ و نابودی می باشند .
 
امام راحل در استمرار استنباط ناب و واقعی از اصل برائت و نفرین نسبت به دشمنان و محاربان بر مبنای اصول قرآنی فرمود:« حال بايد به آن آخوند مزدور كه فرياد مرگ بر آمريكا و اسرائيل و شوروى را خلاف اسلام مى‏داند گفت تأسى به رسول خدا و متابعت از امر خداوند تعالى خلاف مراسم حج است؟
 
آيا تو و امثال تو آخوند امريكايى فعل رسول اللَّه- صلى اللَّه عليه و آله و سلم- و امر خداوند را تخطئه مى‏كنيد، و تأسى به آن بزرگوار و اطاعت فرمان حق تعالى را بر خلاف مى‏دانيد و مراسم حج را از برائت از كفار تنزيه مى‏كنيد، و اوامر خدا و رسول را براى منافع دنيايى خود به طاق نسيان مى‏سپاريد، و برائت و نفرين را نسبت به دشمنان اسلام و محاربان با مسلمانان و ستمگران بر مسلمين كفر مى‏دانيد؟»[2]با تأمل در این بیانات که نمونه ای از مواضع بی شمار ضد آمریکائی امام (ره)را شامل می گردد، شعار "مرگ بر امریکا"و شبه آن به عنوان برائت و نفرين نسبت به دشمنان اسلام و محاربان و ستمگران اطلاق گردید و آمریکا به عنوان سمبل ظلم و جنایت و ستمگری در لسان امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری و همۀ ملت های ازادۀ جهان مطرح می باشد.
لیکن آقای هاشمی رفسنجانی مرگ بر دولتمردان آمریکا را  نه به عنوان برائت و نفرین بلکه به عنوان «حرف‌های تند و فحاشی‌«[3] عنوان کردند که اختلاف آراء و مواضع آقای هاشمی با مواضع امام (ره)نیز برای مخاطبان آشکار می گردد.
 
بی قانونی مکرر از مدعی قانون مداری
 
هم چنین باید اذعان نمود  ادعاهای بی سند و مدرک آقای هاشمی رفسنجانی و تحریف ناجوانمردانۀ آراء و اندیشه های امام خمینی(ره)  در راستای برخی اهداف خاص صورت می پذیرد و هم نوائی با امریکا از سوی ایشان چندین مرتبه مسبوق به سابقه می باشد که نمود عینی آن اتهام زنی آقای هاشمی رفسنجانی به دولت سوریه در کشتار شیمیائی ملت سوریه بیان گردید، و البته ایشان با پاسخ کذب ،اسناد موثق و غیر قابل انکار  را تکذیب کردند.
 
ظاهرا فایل سخنرانی ایشان در قالب های مختلف صوتی و تصویری نیز نتوانست مانع تکذیب سخنرانی شخص ایشان در مراسم رحلت آیت الله صالحی مازندرانی در سوادکوه گردد که جای بسی تأسف از مدعیان قانونمداری است.
 
البته آقای هاشمی در موضوع تحریف مواضع امام (ره)نیز به روشنی به عدم پایبندی خود به قانون اعتراف نمود و در پاسخ به اين سوال كه آيا كتاب شما هم مميزي مي‌شود، گفت : «به سه جا می‌دهیم؛ یکی به وزارت ارشاد می‌دهیم. البته آنها باید بگویند موافقیم یا مخالف که می‌گویند موافقیم و چیز دیگری نمی‌گویند و دخالت نمی‌کنند.»[4] اذعان هاشمي رفسنجاني به عدم دخالت وزارت ارشاد در كتاب‌هاي وي عملاً به معناي عدم انجام قانون مميزي كتاب و استثنا قائل شدن مقام‌هاي مسئول درباره اوست.
 
در حالی که طبق قانون ضوابط نشر کتاب باید همۀ آثار از جمله کتاب های مرتبط با ایشان نیز مورد بررسی قرار گیرد، لیکن متأسفانه كتاب‌هاي پر از شك و شبهه و خاطرات نامتعارف هاشمي رفسنجاني بدون نظارت مجوز می گیرند و وقایع سیاسی و تاریخی و بسیاری از  آرمان ها و اصول انقلاب اسلامی در پای منفعت شخصی و حزبی برخی افراد ذبح می گردد.

 


[1] http://www.hashemirafsanjani.ir/
[2] صحيفه امام ج‏18 92
[3]   http://www.hashemirafsanjani.ir/
[4] همان
نویسنده : مهدی نجفی
منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : تواضع هاشمی در برابر آمریکا با چاشنی خاطرات سفارشی و به قیمت تحریف مواضع امام(ره)!

تواضع هاشمی در برابر آمریکا با چاشنی خاطرات سفارشی و به قیمت تحریف مواضع امام(ره)!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر