صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیر بندر امیرآباد بهشهر خبر داد

افزایش اسکله‌ها و ظرفیت عملیاتی در بندر امیرآباد

مدیر بندر امیرآباد بهشهر از افزایش تعداد اسکله‌های بندر و ظرفیت عملیاتی آن در آینده نزدیک خبر داد.

کد خبر : 35638

تاریخ انتشار : 05/09/1394 - 12:01


افزایش اسکله‌ها و ظرفیت عملیاتی در بندر امیرآباد

به گزارش خط امید بهشهر، در راستای ارتقای همکاری‌های ارگان‌های دست‌اندرکار تولید داده‌های تراز آب دریای خزر و با هدف تبادل نظر و آشنایی با دستاوردهای روز دنیا، نشستی با حضور ارگان‌های استان‌های ساحلی دریای خزر در بندر امیرآباد برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، رئیس بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد بهشهر به بیان روند رو به رشد فعالیت‌های این بندر در سال‌جاری پرداخت و با توجه به افزایش تعداد اسکله‌های بندر و افزایش ظرفیت عملیاتی آن در آینده نزدیک، بر لزوم مباحث مربوط به نوسانات میزان آب دریای خزر در رشد فعالیت‌های بندری تأکید کرد.

علی خدمتگزار با اشاره به برگزاری نشست مدیران بنادر کشورهای دریای خزر به میزبانی بندر امیرآباد در روزهای گذشته، اظهار کرد: یکی از موضوعات مهم که در اجلاس مورد بحث و بررسی قرار گرفت، بحث سطح آب دریای خزر بود که نگرانی تمامی کشورهای حاشیه دریای خزر در این زمینه منجر به امضای تفاهم‌نامه‌ای مبنی بر گزارش دائمی بنادر از میزان نوسانات آب به یکدیگر شد.

مدیر مرکز ملی تحقیقات دریای خزر نیز در گزارشی به تشریح وضعیت ایستگاه‌های سنجش نوسانات آب دریای خزر در کشورهای همسایه، ایستگاه‌های ساحل جنوبی دریای خزر، نوسانات آبی در سال‌های اخیر و نقشه حوزه آبریز دریای خزر و کشورهای حاشیه آن پرداخت.

جواد ملک با بیان لزوم ترازسنجی آب دریای خزر برای کنترل نوسانات دریا، بر تدوین استراتژی‌هایی به‌منظور بهره‌برداری از ظرفیت آبی این دریا تأکید کرد.

به گزارش فارس، بازنگری و کنترل موقعیت ایستگاه‌های ترازسنجی مطابق دستورالعمل‌های سازمان‌های بین‌المللی، تهیه برنامه‌های آموزشی مورد نیاز متصدیان دستگاه‌های ترازسنجی مستقر در سواحل جنوبی دریای خزر و بررسی پیشنهادات واصله از سوی دستگاه‌های عضو با هدف تغییر مکان‌های ضروری ایستگاه‌ها، از جمله موضوعات مطرح شده در این گردهمایی یک‌روزه بوده است.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : افزایش اسکله‌ها و ظرفیت عملیاتی در بندر امیرآباد

افزایش اسکله‌ها و ظرفیت عملیاتی در بندر امیرآباد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر