صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیرکل هواشناسی مازندران خبر داد

افزایش ۲۵ درصدی بارش مازندران در آبان‌ماه

مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: در آبان امسال با توجه به بارندگی‏‌های که اتفاق افتاد، سبب شد تا متوسط میزان بارش استان در این ماه نسبت به دوره آماری بلندمدت حدود 25 درصد افزایش داشته باشد.

کد خبر : 35487

تاریخ انتشار : 03/09/1394 - 19:20


افزایش ۲۵ درصدی بارش مازندران در آبان‌ماه

به گزارش خط امید بهشهر، نوربخش داداشی امروز اظهار کرد: در دومین ماه فصل پاییز 94 با توجه به بارندگی‏‌های که اتفاق افتاد، سبب شد تا متوسط میزان بارش استان در این ماه نسبت به دوره آماری بلندمدت حدود 25 درصد افزایش داشته باشد.

وی اضافه کرد: همچنین به همین دلیل بارندگی دو ماه اول سال زراعی 95 - 94 «دو ماه اول فصل پاییز 94» در مقایسه با مدت مشابه دوره آماری حدود 25 درصد افزایش را نشان دهد.

مدیرکل هواشناسی مازندران افزود: همچنین نزولات جوی در هشت ماه اول سال 94 از هشت درصد افزایش در هفت ماه اول، به حدود 12 درصد افزایش نسبت به دوره بلندمدت برسد.

داداشی با اشاره به اینکه در هشت ماه اول سال 94 از لحاظ مکانی، در نیمه غربی و در بیشتر مناطق نیمه شرقی استان افزایش بارش اتفاق افتاده، گفت: بیشترین افزایش از رامسر حدود 30 درصد و بیشترین کاهش از بلده حدود 16 درصد بوده است.

وی با بیان اینکه میانگین بارندگی آبان‌ماه امسال مازندران حدود 125 میلی‏‌متر بوده است، افزود: این میزان در مقایسه با نرمال بلندمدت حدود 25 درصد افزایش و نسبت به آبان‌ماه سال گذشته حدود 67 درصد افزایش را نشان می‏‌دهد.

مدیرکل هواشناسی مازندران یادآور شد: در بین 15 ایستگاه هواشناسی، بیش از دوسوم از ایستگا‏ه‌‏های بارش اتفاق افتاده نسبت به نرمال افزایش داشته و بیشترین افزایش از گلوگاه حدود 93 درصد و بیشترین کاهش از بلده حدود 42 درصد بوده است.

داداشی تصریح کرد: میانگین بارندگی دو ماه اول فصل پاییز امسال مازندران حدود 237 میلی‏‌متر بوده که در مقایسه با نرمال بلندمدت حدود 25 درصد افزایش و نسبت به دو ماه اول پاییز سال گذشته حدود سه درصد کاهش را نشان می‌‏دهد.

وی افزود: در بین 15 ایستگاه هواشناسی، بیشتر ایستگا‏ه‌‏های بارش اتفاق افتاده نسبت به نرمال افزایش داشته و بیشترین افزایش از رامسر حدود 76 درصد و بیشترین کاهش از بلده حدود 37 درصد بوده است.

مدیرکل هواشناسی مازندران با اعلام اینکه میانگین بارندگی هشت ماه اول امسال استان حدود 465 میلی‌‏متر بوده که در مقایسه با نرمال بلندمدت حدود 12 درصد افزایش و نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود شش درصد افزایش را نشان می‏‌دهد، اضافه کرد: در نیمه غربی و بخش‌‏هایی از نیمه شرقی استان بارش اتفاق افتاده، افزایش داشته که بیشترین افزایش از رامسر حدود 30 درصد و بیشترین کاهش از بلده حدود 16 درصد بوده است.

داداشی در پایان گفت: افراد برای کسب اطلاع از آخرین وضعیت هواشناسی به سایت اداره‌کل هواشناسی مازندران به آدرس mazmet.ir مراجعه کنند.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : افزایش ۲۵ درصدی بارش مازندران در آبان‌ماه

افزایش ۲۵ درصدی بارش مازندران در آبان‌ماه

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر