صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
از شیوع شپش تا فروش چیپس و پفک در مدارس

دو کلمه حرف حساب با مدیرکل فراگیرترین نهاد در مازندران

فروش خوراکی‌های غیراستاندارد و وجود بخاری‌های غیراستاندارد نیز به وفور در مدارس دولتی مازندران دیده می‌شود اما اینکه مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با این حرف که مدارس غیرانتفاعی مازندران از نظر بهداشتی استانداردسازی می‌شوند، نشان‌دهنده این است که مشکلات مدارس دولتی به‌طور کامل حل شد.

کد خبر : 35340

تاریخ انتشار : 01/09/1394 - 19:31


دو کلمه حرف حساب با مدیرکل فراگیرترین نهاد در مازندران

به گزارش خط امید بهشهر، بهداشت مدارس غیرانتفاعی مازندران استانداردسازی می‌شود، خبری که مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در جلسه شورای آموزش و پرورش مازندران مطرح کرد و با خط‌کشی کردن درباره استانداردسازی وضعیت بهداشتی مدارس غیرانتفاعی مدعی شد که وضعیت بهداشت مدارس دولتی مازندران کاملاً استاندارد است.

هفته گذشته خبری مبنی بر شیوع شپش در بین دانش‌آموزان منتشر شد که این گزارش نشان از نگرانی وضعیت بهداشت در همه مدارس مازندران بود و این مطلب از سوی مربیان بهداشت مدارس دولتی مازندران مطرح شد که خط‌کشی در این بخش میان دانش‌آموزان مدارس غیرانتفاعی و دولتی کشیده نشد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه حدود 20 درصد دانش‌آموزان مازندرانی در مدارس غیرانتفاعی مشغول به تحصیل هستند، گفت: بهداشت مدارس غیرانتفاعی مازندران استانداردسازی می‌شود.

این مسئول با اشاره به انجام تدابیر ویژه برای بوفه مدارس استان، گفت: بحث بهداشت بوفه‌ها و حتی اینکه مواد غذایی از چه مسیری وارد مدرسه می‌شود، مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت.

قاسمی با بیان اینکه ساختمان بوفه مدارس استان از نظر بهداشت کنترل می‌شود، افزود: نشست تخصصی تحول دهان و دندان در مدارس استان برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه بحث امنیت ساختمان مدارس غیرانتفاعی در گذشته مطرح نبود اما در حال حاضر در حال بررسی ایمنی مدارس هستیم، بیان کرد: کلاس‌ها و آموزش‌های لازم مبارزه با بیماری ایدز در مدارس استان برگزار شد و تداوم دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران یکی از نکته‌های مغفول‌مانده در مدارس را سرویس‌های بهداشتی دانست و گفت: سرویس بهداشتی برخی از مدارس استان نیازمند بهسازی است.

فروش خوراکی‌های غیراستاندارد و وجود بخاری‌های غیراستاندارد نیز به وفور در مدارس دولتی مازندران دیده می‌شود اما اینکه مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با این حرف که مدارس غیرانتفاعی مازندران از نظر بهداشتی استانداردسازی می‌شوند، نشان‌دهنده این است که مشکلات مدارس دولتی به‌طور کامل حل شد و نوبت به مدارس غیرانتقاعی رسیده است؛ جالب این است که وضعیت بهداشتی مدارس دولتی استاندارد باشد، از آبخوری‌های نامناسب تا وضع نامناسب سرویس بهداشتی مدارس دولتی گرفته تا توزیع خوراکی‌های مثل چیپس، پفک و اخیر نیز شیوع شپش در مدارس استان همه و همه وضع ناسروسامان بهداشتی در همه مدارس مازندران را نشان می‌دهد که نیازمند تدبیر مدیرکل آموزش و پرورش مازندران و مسئولان این نهاد است.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : دو کلمه حرف حساب با مدیرکل فراگیرترین نهاد در مازندران

دو کلمه حرف حساب با مدیرکل فراگیرترین نهاد در مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر