صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شد

دستور روحانی برای پیگیری تذکر رهبر انقلاب درباره اردوهای مختلط دانشجویی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به مصوبات جلسه امشب شورای عالی انقلاب فرهنگی از دستور رئیس‌جمهور برای پیگیری تذکر رهبر انقلاب درباره اردوهای مختلط دانشجویی خبر داد.

کد خبر : 35031

تاریخ انتشار : 27/08/1394 - 09:46


دستور روحانی برای پیگیری تذکر رهبر انقلاب درباره اردوهای مختلط دانشجویی

به گزارش خط امید بهشهر، محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص مصوبات جلسه امشب این شورا اظهار داشت: بحث اصلی این جلسه پیرامون وضعیت زبان فارسی در خارج از کشور بود. تا قبل از شکل‌گیری بنیاد سعدی تعداد نهادهای فعال در این زمینه بسیار زیاد بود که بعضاً این نهادها بر اساس یک مدل مشترک حرکت نمی‌کردند.

وی افزود: از چند سال قبل برای ایجاد هماهنگی و استاندارد کردن فعالیت‌ها و روش‌های آموزشی در بخش دانشگاهی و دانش آموزی و همچنین بخش‌های اقتصادی و تجاری اقداماتی صورت گرفت.

مخبر دزفولی گفت: در جلسه امشب گزارش راهبردی شورای عالی انقلاب فرهنگی درخصوص فعالیت‌های بنیاد سعدی توسط آقای حداد عادل و همکاران این بنیاد ارائه شد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به بخشهایی از این گزارش گفت: هم اکنون در 200 دانشگاه در 65 کشور جهان رشته زبان فارسی تدریس می‌شود و ده‌ها هزار نفر در این دانشگاه‌ها آموزش زبان فارسی می‌بینند.

عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: زبان فارسی امروز در بعضی کشورها به‌عنوان زبان دوم معرفی شده است و دانش آموزان آن را در این کشورها، به‌عنوان زبان دوم آموزش می‌بینند.

مخبر دزفولی با بیان اینکه برای ایرانیان خارج از کشور به‌ویژه نسل دوم این هموطنان که کمتر آشنایی با زبان فارسی دارند نیز برنامه ریزی و فعالیت‌های گسترده‌ای طراحی شده است، گفت: 30هزار نفر از این ایرانیان در کلاس‌های آموزشی سفارتخانه‌های ایران و رایزنی‌های فرهنگی به‌صورت داوطلبانه شرکت می‌کنند.

وی افزود: قرار شده است که هموطنان خارج از کشور که علاقه به آموزش زبان دارند نیز با شرکت در دوره‌های آموزشی بتوانند به‌عنوان مدرس به تدریس زبان فارسی بپردازند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: رئیس جمهور نیز در جمع‌بندی بحث مواردی را مورد تأکید قرار داد که تشویق بنیاد سعدی به گسترش فعالیت‌ها در کشورهای مختلف، ایجاد جاذبه برای زبان فارسی با اولویت‌های کشورهایی که با آنها روابط تجاری و اقتصادی داریم (با توجه به اینکه دانستن زبان از ضرورت‌های فعالیت‌های اقتصادی است) از اهم آن بود.

مخبر دزفولی گفت: موظف شدن بنیاد سعدی برای ایجاد روشهای ساده و غیرآکادمیک برای آموزش زبان فارسی ویژه گردشگری و تجارت و همچنین استفاده از فناوری‌های جدید برای یادگیری زبان فارسی از دیگر موارد مورد تأکید توسط رئیس جمهور بود.

رئیس ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گفت: مقرر شد در خصوص استفاده از فناوری‌های جدید همکاری‌های مشترک بین معاونت علمی و بنیاد سعدی ایجاد شود. همچنین با توجه به فعالیت‌های بنیاد سعدی و کمبودهای این بنیاد مقرر شد حمایت‌های لازم به‌لحاظ پشتیبانی برای سال آینده از آن انجام شود. خدمات گسترده‌ای به‌زبان فارسی پس از پیروزی انقلاب اسلامی صورت گرفته است.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، مخبر دزفولی همچنین در پاسخ به سؤالی پیرامون تذکر رهبر انقلاب درخصوص اردوهای دانشجویی مختلط و اینکه آیا شورا در این زمینه اقداماتی را انجام داده است، گفت: در جلسه امشب شورای عالی انقلاب فرهنگی رئیس جمهور مأموریت دادند که گزارش مستندی در این زمینه از مواردی که اتفاق افتاده است آماده شود و تذکر  رهبر انقلاب پیگیری شود تا حتماً جلوی این موارد گرفته شود.


منبع : تسنیم

 

  

دیدگاه شما در مورد : دستور روحانی برای پیگیری تذکر رهبر انقلاب درباره اردوهای مختلط دانشجویی

دستور روحانی برای پیگیری تذکر رهبر انقلاب درباره اردوهای مختلط دانشجویی

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر