صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

افتتاح اسکله رو- رو بندرامیرآباد در سال 95

مدیربندرامیرآباد بهشهرگفت : اسکله رو- رو ریلی بندرامیرآباد بهشهر در سال 95 به طور رسمی به بهره برداری می رسد.

کد خبر : 34966

تاریخ انتشار : 26/08/1394 - 18:41


افتتاح اسکله رو- رو بندرامیرآباد در سال 95

به گزارش خط امید بهشهر، علی خدمتگزار روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : تجهیزات و امکانات مورد نیاز برای اسکله رو- رو ریلی بندر امیر آباد بهشهر تامین و آماده سازی شد.
وی اضافه کرد : برای افتتاح این اسکله نیاز به 40 هکتار زمین در منطقه داریم که کار تامین زمین و تسطیح آن نیز در دستور کار قرار گرفته و بزودی خرید زمین مورد نیاز انجام می شود.
وی با اشاره به این که بندرامیرآباد بهشهر به خطوط ریلی نیز مرتبط شده راه اندازی اسلکله رو- رو ریلی را منوط به موافقت راه آهن دانست و گفت : پیگیری اخذ این موافقت نامه در سطح بالای سازمان بنادر و دریانوردی در حال انجام است و با تامین زمین مورد نیاز این موافقت نامه نیز اخذ می شود.
مدیربندرامیرآباد بهشهر افزود : بندر امیرآباد بهشهر تنها بندر حاشیه دریای خزر است که بزودی به اسکله رو- رو برای تخلیه و بارگیری کشتی های رو - رو (ro-ro) مجهز می شود و این تجهیزات باعث تسریع در جابجایی کالا و بار می شود.
خدمتگزار افزود: در شرایط فعلی دو کشور حاشیه دریای خزر دارای اسکله رو - رو هستند و طبق تفاهمنامه مشترک در هفتمین اجلاس مشترک مدیران بنادر کشورهای حاشیه خزر در ساری هر پنج کشور موظف به برخورداری از این تجهیزات شدند.
وی اظهار داشت : تجهیزات اسکله رو- رو نیاز به سرمایه گذاری کلان دارد و مدیران بنادر کشورهای حاشیه خزر باید با هماهنگی مسوولان عالی رتبه کشورشان در این زمینه تصمیم گیری کنند.
استان مازندران دارای سه بندر نوشهر، امیرآباد و فریدونکنار است که بندر امیرآباد در شمال شهرستان بهشهر در استان مازندران مهمترین بندر این استان محسوب می شود و این منطقه در سه فاز با 34 پست اسکله طراحی شده است که اکنون فاز اول آن تکمیل شده است. وسعت این منطقه ویژه یک هزار هکتار است و به شبکه ریلی ایران نیز پیوند دارد.


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : افتتاح اسکله رو- رو بندرامیرآباد در سال 95

افتتاح اسکله رو- رو بندرامیرآباد در سال 95

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر