صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیرعامل آبفای مازندران خبر داد:

اجرای طرح فاضلاب در 11 شهر ساحلی مازندران

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری مازندران از اجرای طرح فاضلاب در 11 شهر ساحلی در این استان خبر داد.

کد خبر : 34958

تاریخ انتشار : 26/08/1394 - 18:08


اجرای طرح فاضلاب در 11 شهر ساحلی مازندران

به گزارش خط امید بهشهر، ذبیح‌الله ذاکری در نشست هماهنگی شورای سیاست‌گذاری سومین کنفرانس کاربرد سامانه اطلاعات مکانی در مدیریت صنعت آب و برق (GIS ) به میزبانی شرکت آبفاشهری مازندران با بیان این‌که آبفاشهری در 53 شهر استان و با دارا بودن 570 هزار مشترک در بخش آب به شهروندان خدمت رسانی می‌کند، گفت: با تولید بیش از 10 هزار و 500 لیتر در ثانیه، آب مشترکان این استان تامین می‌شود.

ذاکری میانگین کشوری استفاده از آب‌های سطحی را 47 درصد عنوان و تصریح کرد: میزان بهره‌مندی از آب‌های سطحی در استان مازندران تنها 10 درصد است از این رو برای مقابله با کمبود آب و تامین آب مورد نیاز استفاده از آبهای سطحی ضروری است.

وی، با تاکید بر اینکه اجرایی کردن طرح‌های جمع آوری فاضلاب در استان‌های ساحلی با هدف کمک به محیط زیست انجام می‌شود، افزود: در 11 شهر استان طرح جمع آوری و تصفیه فاضلاب در حال اجرا است.

ذاکری، ادامه داد: میانگین کشوری اجرای طرح‌های فاضلاب در کشور 42 درصد و در مازندران کمتر از 10 درصد است که ضروری است با مشارکت شهروندان و تخصیص اعتبارات لازم میزان بهره‌مندی از طرح‌های جمع‌آوری فاضلاب در این استان افزایش یابد.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران، در ادامه سخنانش، کاربرد سامانه GIS در بخش آب وفاضلاب اشاره و تصریح کرد: در بخش آب شهرهای محمودآباد و نکا و در بخش فاضلاب شهرهای بابل، بابلسر، نوشهر و چالوس و جویبار این سامانه اجرا شد.

به گزارش ایسنا، رئیس سومین کنفرانس ملی GIS نیز در این نشست با اشاره به برگزاری جلسات متعدد برای اجرای بهتر این کنفرانس گفت: برای هماهنگی بهتر کمیته های برگزار کننده، اجرایی، علمی، نمایشگاه و ارتباط با صنعت فعال شدند.

حسین افضلی، با بیان اینکه این کنفرانس آذرماه سالجاری به میزبانی مازندران در ساری برگزار می‌شود، گفت: در این کنفرانس اساتید و کارشناسانی از سراسر کشور حضور می‌یابند.

رئیس شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق استان مازندران، اظهار کرد: سخنران اصلی این کنفرانس دکتر عباس رجبی فرد، استاد و رئیس دپارتمان مهندسی زیر بنا در دانشکده مهندسی دانشگاه ملبورن استرالیا خواهد بود.

دبیر کنفرانس ملی GIS نیز در سخنانی با بیان اینکه تا کنون 96 مقاله به دبیرخانه کنفرانس ارسال شد، گفت: در حال حاضر 85 مقاله از سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف و 11 مقاله از دانشگاه‌های سراسر کشور دریافت شد.

فرامرز سپری ادامه داد: از این تعداد مقالات ارسال شده 72 مقاله مربوط به صنعت برق، سه مقاله منابع آب و 21 مقاله مربوط به آب و فاضلاب بوده است.

وی، با بیان اینکه انتظار می‌رود بیش از 200 مقاله تا پایان مهلت فراخوان به دبیرخانه ارسال شود، گفت: پایان آبان ماه زمان ارسال مقالات به دبیرخانه پیش‌بینی شده است.

به گزارش ایسنا، سومین کنفرانس کاربرد سامانه اطلاعات مکانی در مدیریت صنعت آب و برق(GIS ) با هدف دستیابی به آخرین یافته‌های علمی و پژوهشی SDI و GIS در ایران و جهان و تبادل تجربیات حاصله در صنعت برق و آب کشور23 آذرماه در پلاژ پردیس نیروی انتظامی شهرستان ساری برگزار می‌شود.


منبع : ایسنا

 

  

مطالب مرتبط با : اجرای طرح فاضلاب در 11 شهر ساحلی مازندران
دیدگاه شما در مورد : اجرای طرح فاضلاب در 11 شهر ساحلی مازندران

اجرای طرح فاضلاب در 11 شهر ساحلی مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر