صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس کتابخانه‌های شهرستان بهشهر؛

120هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های بهشهر موجود است

رئیس کتابخانه‌های شهرستان بهشهر گفت: 100هزار 509 تعداد عنوان با 119هزار و 418 جلد کتاب در کتابخانه‌های این شهرستان فراهم است که تهیه کتاب از نهاد، خریداری و اهدا انجام می‌شود.

کد خبر : 34952

تاریخ انتشار : 26/08/1394 - 08:00


 120هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های بهشهر موجود است

علی ذبیح پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار خط امید با بیان به اینکه فراهم آوردن فرصت لازم برای توانمند سازی علمی آحاد جامعه مستلزم گسترش فرهنگ کتابخوانی است گفت: فراهم‌آوردن محیط مساعد به منظور دسترسی آسان اقشار مختلف جامعه به منابع مستند و مکتوب و کمک به بالا بردن سطح آگاهی‌های عمومی نیاز به فضای مناسب برای کتابخوانی دارد.

 

وی گفت: طبق افق 1404 ترسیم شده، شهرستان بهشهر نیازمند چهار کتابخانه شهری و 13 کتابخانه روستایی است که فعلا 4 کتابخانه نهادی شهری با زیربنای کتابخانه‌های بهشهر در حال حاضر سه هزار 490 مترمربع و 1 کتابخانه روستایی نهادی در حال فعالیت است.

 

رئیس کتابخانه‌های شهرستان بهشهر با اشاره به اینکه پنج کتابخانه روستایی در بهشهر در حال ساخت است اظهار کرد: کل اعضاء کتابخانه‌های بهشهر 6هزار و 133 نفر که از این تعداد 3هزار و 465 نفر زن و 2هزار و668 نفر مرد هستند، 100هزار 509 تعداد عنوان با 119هزار و 418  جلد کتاب در کتابخانه‌های این شهرستان فراهم است که تهیه کتاب از نهاد، خریداری و اهدا انجام می‌شود.

 

ذبیح‌پور تصریح کرد: اولین کتابخانه در شهرستان بهشهر در سال 1347 تاسیس شد، کتابخانه رستمکلا نیز در سال 1357 ، کتابخانه یانه‌سر در سال 1376 ، کتابخانه محمدیان در خلیل‌شهر نیز سال 1392 به بهره‌برداری رسید که اولین اهدای کتاب توسط مرحوم حاج ولی‌الله هادوی با 50 جلد لغت نامه دهخدا انجام شد.

 

رییس کتابخانه‌های عمومی بهشهر درباره چگونگی روی آوردن به کتابخوانی در جامعه گفت: کتابخوانی باید از طریق آموزش و تشویق از دوران کودکی صورت پذیرد تا به صورت جزیی از برنامه‌های روزانه درزندگی شود.

 

وی افزود: برای رواج کتابخوانی در جامعه طرح‌های گوناگونی از قبیل خلاصه‌نوسی کتاب بابت جریمه دیرکرد، مطالعه در طبیعت، عضویت تاکسیرانان شهرستان بهشهر در هنگام تمدید دفترچه تاکسیرانی، زنگ مطالعه برای اولین بار در زندان در هفته کتاب، طرح مطالعه کتاب در دو بیمارستان این شهرستان در حال انجام است.

 

علی ذبیح‌پور در پایان گفت: اگر کتاب و کتابخوانی را تشویق، ترغیب و استعدادها و خیرین را در جامعه شناسایی کنیم می‌توانیم به توسعه و پیشرفت کشور و جامعه امیدوار بوده و کمک شایانی به سرافرازی و سربلندی کشور عزیزمان ایران کنیم.

گفتگو: نیلوفر عنقا 

  

دیدگاه شما در مورد : 120هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های بهشهر موجود است

 120هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های بهشهر موجود است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر