صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران:

مازندران کتابخانه مرکزی ندارد/ ۸ شهر بدون کتابخانه هستند

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران، یکی از معضلات مهم استان را نبود کتابخانه مرکزی عنوان کرد.

کد خبر : 34787

تاریخ انتشار : 24/08/1394 - 18:15


مازندران کتابخانه مرکزی ندارد/ ۸ شهر بدون کتابخانه هستند

به گزارش خط امید بهشهر، مرتضی عمرانی تصریح کرد: با توجه به آغاز ساخت این پروژه از سال ۹۱ تاکنون این پروژه با پیشرفت فیزیکی ۴۸ درصد است که برای تکمیل، خرید تجهیزات و امکانات به ۱۸ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی از کسب رتبه دوم مازندران ازنظر تعداد منتخبین با شاخص کتابخانه‌های برتر، کتاب‌خوان‌های برتر، نحوه ارائه بهتر و کتابدار بهتر  در ۳۱ استان کشور خبر داد.

عمرانی به ۳۰۶ برنامه فرهنگی در هفته کتاب و کتاب‌خوانی سال جاری در مازندران اشاره کرد و افزود: برنامه‌های فرهنگی برگزاری نشست‌های کتاب‌خوانی دانش آموزان، مسابقات کتاب‌خوانی، جلسات نقد و بررسی، ایجاد ایستگاه‌های کتاب، معرفی کتاب در رادیو و تلویزیون، برگزاری نمایشگاه‌های کتاب، مسابقات نقاشی و کتاب‌خوانی، تئاترهای خیابانی در خصوص عصر عاشورایی، نمایشگاه‌های آثار تجسمی و ... است.

وی بابیان اینکه امروز ۲۴ آبان عضویت در همه کتابخانه‌های استان به‌صورت رایگان صورت می‌گیرد، تصریح کرد: در هفته کتاب ۲۳ ایستگاه کتاب در نقاط پرتردد استان راه‌اندازی و ۱۵۰ هزار جلد کتاب‌بین مردم توزیع می‌شود.

عمرانی بابیان اینکه درصدد احداث کتابخانه‌های عمومی در مناطق محروم استان با همکاری و حمایت مجمع خیرین کتابخانه ساز هستیم، اذعان داشت: متأسفانه هشت شهر استان فاقد کتابخانه عمومی هستند.

وی با اعلام اینکه با حذف یارانه کاغذ قیمت کتاب‌ها افزایش‌یافته است، افزود: ایران در بین کشورهای جهان ۱۳ برابر رشد علمی دنیا را دارد.

عمرانی بابیان اینکه کتابخانه‌های عمومی استان باسابقه ۲۶ سال نیاز به بهسازی و مرمت دارند، اظهار داشت: با توجه به اینکه اولویت اداره کل بهسازی کتابخانه‌های عمومی استان است بهسازی ۵ باب به اتمام رسیده است.

وی به ۲۲ مجمع خیرین کتابخانه ساز در استان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر حدود ۲۰۰ کتابدار در استان در کتابخانه‌های عمومی در دو نوبت فعالیت می‌کنند و مشکل معیشتی و تردد آن‌ها در دستور کار قرارگرفته است.

عمرانی از مراسم تجلیل از خادمین کتاب در ۳۰ آبان در سالن هلال‌احمر ساری با حضور استاندار خبر داد.


منبع : مهر

 

  

دیدگاه شما در مورد : مازندران کتابخانه مرکزی ندارد/ ۸ شهر بدون کتابخانه هستند

مازندران کتابخانه مرکزی ندارد/ ۸ شهر بدون کتابخانه هستند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر