صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
امام جمعه بهشهر در جمع طلاب و فضلای شرق مازندران؛

مهم ترین مسئولیت روحانی اعتمادسازی در بین مردم است

امام جمعه بهشهر در جمع طلاب و فضلای شرق مازندران گفت: مهمترین مسئولیت روحانی و طلبه اعتمادسازی در بین مردم است تا جایی که با او مثل فرزند پیامبر(ص) برخورد شود، طلبه امروز باید مقتدای عملی فرهنگ شیعه باشد و با اجتهاد پویا و بصیرت نقشه‌های دشمن را بررسی و نقش برآب کند.

کد خبر : 34782

تاریخ انتشار : 23/08/1394 - 22:13


مهم ترین مسئولیت روحانی اعتمادسازی در بین مردم است

به گزارش خبرنگار خط امید، حجت الاسلام سیدعربعلی جباری در جمع طلاب و فضلای شرق مازندران در مدرسه دارالشفاء قم، ضمن گرامیداشت یاد شهدا و علما، اظهار کرد: طلبگی یک رسالت است نه یک شغل، طلبگی به معنای سربازی اهل بیت(ع) است.

وی با بیان اینکه اگر در مسیر علم و فقه خودسازی نکنیم، نمی توانیم پیشرفت داشته باشیم افزود: برای اینکه در مقابل دشمنان ضد نفوذ و بی‌نیاز به دیگران باشیم، باید سه اصل تواضع، تقوا و قناعت را سرلوحه قرار دهیم.

امام جمعه بهشهر با بیان اینکه برگزاری این جلسات از اهمیت ویژه‌‎ای برخوردار است، خاطرنشان کرد: طلبه، علم و الگوی جامعه است و باید نسبت به مسائل روز مانند گفتمان، تشکیل اتاق فکر، منظم بودن در امورات و... دقت بیشتری داشته باشد.

خطیب نماز جمعه بهشهر تفکر را رمز موفقیت طلبگی دانست و گفت: تحقیق و جمع‌آوری مطالب لازم است، اما باید در آن مطالب تفکر شود، چرا که تفکر مادر علم است و علم از تفکر ایجاد می شود.

وی با اشاره به این که بسیاری از ما اسیر نفس هستیم، گفت: طلبگی انسان را از اسیری و چاه نفس رها می‌کند و تا زمانی که انسان در دام نفس باشد رشد نمی‌کند.

جباری تاکید کرد: با استفاده از احادث اهل بیت باید به ترویج و تقویت ولایت در ببین آحاد مردم مشغول باشیم و در برابر افکار مسموم به مردم آگاهی بدهیم.

خطیب نماز جمعه بهشهر با اشاره به این که طلبه‌ها باید اخلاص در نیت خود را حفظ کنند، گفت: شرط موفقیت در طلبگی اخلاص در همه امور است و طلبه نباید به دنبال منصب، وجاهت و منزلت بین مردم باشد که این، خود از آفات طلبگی محسوب می‌شود.

امام جمعه بهشهر با اشاره به اینکه نقش طلبه و روحانی امروز در جامعه چیست، عنوان کرد: مهمترین مسئولیت روحانی و طلبه اعتمادسازی در بین مردم است تا جایی که با او مثل فرزند پیامبر(ص) برخورد شود، طلبه امروز باید مقتدای عملی فرهنگ شیعه باشد و با اجتهاد پویا و بصیرت نقشه‌های دشمن را بررسی و نقش برآب کند.

حجت الاسلام جباری با بیان اینکه از علما با عنوان دیدبانان و امینان یاد شده است، بیان داشت: دشمن می‌خواهد با اختلاف‌ افکنی به مقاصد شوم خود برسد و ما باید با ترویج علوم قرآنی بین جوانان و قشر تحصیل کرده، مردم را در راه راست نگاه داریم تا شاهد برقراری همدلی و همزبانی بین مسلمانان باشیم.

  

  

دیدگاه شما در مورد : مهم ترین مسئولیت روحانی اعتمادسازی در بین مردم است

مهم ترین مسئولیت روحانی اعتمادسازی در بین مردم است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر