صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
از لیبی تا بهشهر؛

ردای اصلاح طلبی به سبک قذافی/ ملیجک پروری انتخاباتی و ادعای اصلاح طلبی؟+ فیلم

در روزهای گذشته ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که در جلسه انتخاباتی در حضور یکی از نمایندگی ادوار گذشته که به شیخ اصلاحات شرق مازندران معروف است، یکی از طرفداران این نامزد با اشعار مبالغه‌آمیز مشغول وصف او است.

کد خبر : 34672

تاریخ انتشار : 21/08/1394 - 20:03


ردای اصلاح طلبی به سبک قذافی/ ملیجک پروری انتخاباتی و ادعای اصلاح طلبی؟+ فیلم

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ, دمکراسی روش مدیریت جامعه و اداره کشورهاست که بشر در طول زمان به تجربه آموخته است و اینک به آن متعهد شده است اما همین ابزار مدیریتی گاهی علیه خود عمل می‌کند و افرادی را بر مناصب قدرت می‌رساند که دمکراسی را ریشه کن می‌کنند.

 

«آدولف هیتلر» یکی از افرادی بود که با اراده مردم به اریکه قدرت رسید اما با اراده خویش بر قدرت باقی ماند و حاضر نشد با رای منفی مردم از قدرت کنارگیری کند.

 

انتخابات مجلس شورای اسلامی به علت محلی بودن آن فرصتی است تا افراد گم نام در فرایند انتخابات به یکی از کرسی‌های راس امور در کشور یعنی جایگاه تقنینی دست یابند.

 

از جمله این موارد حوزه انتخابیه بهشهر، نکا، گلوگاه می‌باشد که مردم این حوزه انتخابیه در اولین دوره‌های تشکیل مجلس شورای اسلامی در بعد از انقلاب توانستند با رای اعتماد به برخی افراد برای آنان فرصت خدمت به مردم را فراهم نموده و آبروی اجتماعی و سیاسی برای آنان رقم زنند اگرچه این اندوخته ارزشمند در ادوار مختلف ضایع شد و از آن چیزی نمانده است و طی سال‌های اخیر با وام گیری از افراد، شخصیت‌ها و ارزش‌ها ادامه حیات داده است که نتیجه روحیه‌‌ی استبدادی این افراد می‌باشد به نحوی که قدرت را فقط برای خویش می‌خواهند.

 

 

ردای اصلاح طلبی را به سبک قذافی

 

لذا رابطه معکوسی میان کاهش آرا و پایگاه اجتماعی با افزایش پریشانی و خشونت وجود دارد چه اینکه هرچه از محبوبیت هیتلر و قذافی کم می‌شد بر شدت خشونت ورزی آنان افزوده می‌شد در سالهای اخیر شاید قذافی پدیده‌ای بود که بشر آن را تجریه نموده است خودخواهی و انحصار طلبی ای که البته در فرزند وی نیز نمود یافته بود، فردی که شهروندان خود را با هواپیماهای جنگنده بمباران می‌کرد، او که همه مردم را دشمن خود می‌دید.

 

به نظر می‌رسد برخی ردای اصلاح طلبی را به سبک قذافی به تن کرده‌اند چرا که حتی جرات آن را هم ندارند که همچون هیتلر خودکشی کنند بلکه تا انتهای خط سیاست با نهایت خشونت و تخریب حتی نسبت به نزدیکترین افراد خود می‌تازند و ذلیلانه به درماندگی سیاسی افتاده و در قهقرای نفرت عمومی به اوج می‌رسند و پایان می‌یابند اما تفاوت اینها با قذافی در محیط تحت امر و امکانات در دسترس آنان است چراکه روحیه آنان مشترک است لذا اگر شرایط فراهم شوند به نام اصلاح طلبی، روشنفکری و ... شدیترین خشونت‌ها را علیه مردمی که آنان را نپسندید به کار می‌گیرند.

 

ملیجک پروری انتخاباتی و ادعای اصلاح طلبی

 

اصلاح طلبان شرق مازندران که آرزوی پیروزی در انتخابات ادوار مختلف مجلس را در صندوق‌های اخذ رای، بر باد رفته دیدند برای انتخابات مجلس دهم عزم خود را جزم نمودند تا طلسم شکست‌های پیاپی خود را بشکنند.

 

از این رو در آسیب شناسی رفتار سیاسی هم قطاران خود به عدم گذشت، خود خواهی و تکبر برخی از نامزدهای انتخابات پی‌برده‌اند و عدم گذشت و رقابت درون جناحی که به رقابت درون خانوادگی نیز کشیده شده است. با توجه به آنچه که در بالا ذکرش رفته است طبیعی به نظر می‌رسد وقتی فردی در توسعه معکوس ابتدا حمایت خواص و نخبگان و سپس عموم مردم را از دست می‌دهد به سوی مرید پروری، تهدید و خشونت، استبداد رای و خودکامگی پیش رود

 

لذا در روزهای گذشته ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که در جلسه انتخاباتی در حضور یکی از نمایندگی ادوار گذشته که به شیخ اصلاحات شرق مازندران معروف است، یکی از طرفداران این نامزد با اشعار مبالغه‌آمیز مشغول وصف او است.

 

به نظر می‌رسد این رفتارهای چاپلوسانه که رسم دربار شاهان را به یاد می‌آورد با اهداف انقلاب شکوهمند ایران اسلامی و حتی خط مشی مورد ادعای اصلاح طلبان نیز کاملا در تضاد باشد.

البته نا گفته نماند با توجه به این جمله معروف که « خوب و بد همه جا هست» در میان افراد اصلاح طلب هنوز هم هستند افرادی که به آرمان‌های(ره) امام و خون شهدا پایبند بوده و رقابت سالم انتخاباتی را در مشی خود قرار داده‌اند، لذا این نوشته به معنای زیر سوال بردن همه افراد نیست./ شهروند خبرنگار

«برای دانلود فیلم کلیک کنید» 

  

دیدگاه شما در مورد : ردای اصلاح طلبی به سبک قذافی/ ملیجک پروری انتخاباتی و ادعای اصلاح طلبی؟+ فیلم

ردای اصلاح طلبی به سبک قذافی/ ملیجک پروری انتخاباتی و ادعای اصلاح طلبی؟+ فیلم

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر