صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران حبر داد

رشد 32 درصدی صادرات فرآورده‌های لبنی مازندران طی هفت‎ماهه سال 94

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: صادرات فرآورده‌های لبنی مازندران طی هفت ماهه سال 94 با رشد 32 درصدی روبه‌رو شد.

کد خبر : 34657

تاریخ انتشار : 21/08/1394 - 09:39


رشد 32 درصدی صادرات فرآورده‌های لبنی مازندران طی هفت‎ماهه سال 94

به گزارش خط امید بهشهر، محمد محمدپور اظهار کرد: صادرات فرآورده‌های لبنی مازندران طی هفت ماهه سال 94 با رشد 32 درصدی روبه‌رو شد.

وی افزود: صادرات فرآورده‌های لبنی در هفت ماهه سال 94 رقم بیش از 160 میلیون دلار بوده که با افزایش بیش از 38 میلیون دلاری شاهد رشد 32 درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه سال قبل هستیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران بیان کرد: از لحاظ وزنی نیز صادرات فرآورده‌های لبنی در هفت ماهه سال 94 نسبت به مدت مشابه سال 93 بیش از 27 درصد رشد داشته است، به طوری که از رقم 86 هزار و 791 تن به 110 هزار و 68 تن افزایش یافت.

این مسئول خاطرنشان کرد: محصولات و فرآورده‌های لبنی استان به کشورهای عراق، کویت و عربستان که مهم‌ترین بازارهای هدف لبنیات مازندران در این بخش هستند و نیز به کشورهای حاشیه دریای خزر و ... صادر شد.

محمدپور در پایان با اشاره به این موضوع که صنعت لبنیات در کشور و استان به‌عنوان یکی از صنایع تکمیلی بخش کشاورزی بوده که نقش بسیار مهمی در اشتغال و توسعه اقتصادی ایفا می‎کند، گفت: با توجه به رفع مشکل صادرات این محصول به روسیه و اخذ مجوز صادرات توسط شرکت کاله، شاهد جهش عظیمی در صادرات این محصول هستیم.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : رشد 32 درصدی صادرات فرآورده‌های لبنی مازندران طی هفت‎ماهه سال 94

رشد 32 درصدی صادرات فرآورده‌های لبنی مازندران طی هفت‎ماهه سال 94

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر