صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مسئول سامانه توسعه هواشناسی کاربردی کشور:

مازندران جزو استان های پیشرفته در « تهک» است

مسئول سامانه توسعه هواشناسی کاربردی کشاورزی (تهک) کشور گفت: مازندران درزمینهٔ سامانه تهک جزو استان‌های پیشرفته در کشور است.

کد خبر : 34653

تاریخ انتشار : 21/08/1394 - 09:12


مازندران جزو استان های پیشرفته در « تهک» است

به گزارش خط امید بهشهر،  مسعود حقیقت شامگاه چهارشنبه در حاشیه کارگاه کاربرد هواشناسی در باغبانی با همکاری سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: بهترین راه برای کاربردی کردن توصیه‌های هواشناسی برگزاری کارگاه‌ها و رده‌های آموزشی برای کشاورزان و استمرار این آموزش‌ها است.

وی در ادامه افزود: هواشناسی مازندران در بحث تهک کشاورزی جزوه استان‌های پیشرو در کشور است و خوشبختانه با همکاری سازمان جهاد کشاورزی تاکنون نتایج خوبی در این بخش حاصل شد که امیدواریم کشاورزان عزیز و زحمتکش با به‌کارگیری علم هواشناسی از بروز خسارت‌های سنگینی که مخاطرات جوی به محصولات کشاورزی وارد می‌کند، جلوگیری کنند.

نوربخش داداشی مدیرکل هواشناسی استان مازندران نیز در حاشیه کارگاه آموزشی که با حضور ۳۰۰ تن از باغداران استان مازندران برگزار شد، افزود: در این کارگاه نحوه مقابله با سرمازدگی و یخبندان و رخدادهای جوی مخرب برای کاهش آسیب‌ها توسط کارشناسان هواشناسی و جهاد کشاورزی به باغداران آموزش داده شد.

وی در ادامه به نقش هواشناسی در کاهش خسارت‌ها اشاره کرد و گفت: هواشناسی با راه‌اندازی سامانه تهک (توسعه هواشناسی کاربردی) کشاورزی اطلاعات جوی و توصیه‌های این بخش را مستقیماً به دست کاربرهای نهایی این بخش که کشاورزان است می‌رساند و در این بخش آموزش کشاورزان عزیز و آشنایی آن‌ها با تعاریف هواشناسی می‌تواند کمک زیادی به آن‌ها کند.

داداشی گفت:مازندران با تولید دومیلیون تن مرکبات و ۲۰۰ هزارتن کیوی نقش مهمی در تامین مرکبات کشور دارد و ۵۰ درصد مرکبات کشور در مازندران و ۹۰ درصد میوه شب عید از این استان تولید می شود و برای حفظ این تولیدات از مخاطرات جوی، هواشناسی نقش مهمی دارد.


منبع : مهر

 

  

دیدگاه شما در مورد : مازندران جزو استان های پیشرفته در « تهک» است

مازندران جزو استان های پیشرفته در « تهک» است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر