صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

بیش از 16 هزار قلم کالای قاچاق حوزه سلامت در مازندران کشف و ضبط شد

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت مازندران از کشف و ضبط 16 هزار و 400 قلم کالای قاچاق حوزه سلامت امسال در این استان خبر داد .

کد خبر : 34644

تاریخ انتشار : 20/08/1394 - 13:04


بیش از 16 هزار قلم کالای قاچاق حوزه سلامت در مازندران کشف و ضبط شد

به گزارش خط امید بهشهر، محمد محمدپور عمرانی روز چهارشنبه در همایش قاچاق کالاهای سلامت محور در ساری میزان کالاهای قاچاق حوزه سلامت را بیشتر از این میزان دانست و گفت : پیچیدگی فعالیت قاچاقچیان ، شناسایی و کشف این نوع کالا را با مشکل همراه کرده است .
وی قاچاق این نوع کالا را تهدید جدی برای بهداشت و سلامت جامعه توصیف کرد و افزود : اقدامات بازدارنده و برخورد با قاچاق کالا در حوزه سلامت باید بیشتر و شدید تر از مقابله با قاچاق دیگر کالاها باشد .
محمدپور عمرانی استفاده از فناوری اطلاعات و بهره گیری از ظرفیت سازمان های غیر دولتی و مردمی را برای مبارزه با قاچاق کالا موثر دانست و گفت : بدون درگیر کردن مردم ، در مقابله با قاچاق کالاهای حوزه سلامت ناکام خواهیم شد .
وی تجربه نیروی انتظامی را در بهره گیری از ظرفیت مردمی با تشکیل گروه همیار پلیس موفق ارزیابی کرد و افزود : می بایست در مقوله مقابله با قاچاق کالاهای سلامت محور نیز بازرسان افتخاری را فعال و به مردم اطلاع رسانی کرد .
رئیس سازمان صنعت و معدن مازندران مشکل عمده برای مقابله با قاچاق کالاهای سلامت محور را آگاهی نداشتن مردم دانست و گفت : متاسفانه اکثر مردم درباره کالاهای قاچاق آگاهی لازم را ندارند .
وی افزود : وزارت بهداشت با اجرای طرح چسباندن برچسب سلامت قدم اول را برای شناسایی کالاهای قاچاق حوزه سلامت برداشته است و قدم های بعدی هم با دخیل کردن مردم باید برداشته شود .
همایش یک روزه قاچاق کالاهای سلامت محور را معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با همکاری سازمان صنعت ، معدن و تجارت مازندران برگزار کرده است .
این همایش با هدف تشریح وضعیت قاچاق کالاهای سلامت محور و هماهنگی بین بخشی میان دستگاه های دخیل برای مقابله با آن برگزار شده است .
تشدید مبارزه با قاچاق کالاهای سلام محور در مازندران امسال با هماهنگی نیروی انتظامی وارد مرحله جدیدی شده است .
پیش از این نیز همایش و مانورهایی در این زمینه برگزار شده بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران تابستان امسال همزمان با برگزاری مانور مبارزه با کالاهای قاچاق سلامت محور هشدار داده بود که منشا بسیاری از بیماری ها در این استان ناشی از مصرف انواع داروها ، مکمل ها ، لوازم آرایشی و بهداشتی و مواد غذایی غیر استاندارد است که به صورت قاچاق در جامعه توزیع می شود.
قاسم جان بابایی گفته بود : وسعت توزیع و عرضه کالاهای قاچاق سلامت محور بسیار بالاتر از سطح نظارت دانشگاه علوم پزشکی است و هم اکنون حتی گستره آن به بازارهای روز نیز رسیده است .


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : بیش از 16 هزار قلم کالای قاچاق حوزه سلامت در مازندران کشف و ضبط شد

بیش از 16 هزار قلم کالای قاچاق حوزه سلامت در مازندران کشف و ضبط شد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر