صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

نیمی از کالاهای بهداشتی و آرایشی موجود در بازار مازندران قاچاق است

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی مازندران گفت : نیمی از لوازم آرایشی و بهداشتی موجود در بازار قاچاق است و براحتی هم در تمامی فروشگاهها در دسترس جامعه قرار دارند .

کد خبر : 34643

تاریخ انتشار : 20/08/1394 - 13:03


نیمی از کالاهای بهداشتی و آرایشی موجود در بازار مازندران قاچاق است

به گزارش خط امید بهشهر، مجید سعیدی روز چهارشنبه در همایش قاچاق کالاهای سلامت محور در ساری افزود : عرضه راحت و بدون دردسر محصولات بهداشتی و آرایشی قاچاق باعث شده تا فروشندگان این محصولات حتی بساطشان را در کنار خیابان ها پهن و این کالاها را به مردم عرضه کنند .
وی اثرات استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی قاچاق را گاهی غیرقابل جبران دانست و گفت : می بایست در خصوص برخورد با این مشکل اقدامات جدی و توجه بیشتر صورت گیرد . 
معاون دانشگاه علوم پزشکی مازندران نسبت به روند رو به رشد گسترش عرضه و توزیع محصولات قاچاق حوزه سلامت هشدار داد و گفت : تبلیغات مستمر شبکه های ماهواره ای هم موجب تمایل افراد به استفاده از این نوع محصولات شده است .
وی افزود : با توجه به نبود کمبود در زمینه تامین داروهای درمانی ، بیشتر قاچاق در این بخش مربوط به قرص های لاغری ، چاقی ، زیبایی ، جنسی و روانگردان است .
سعیدی گفت : شبکه های ماهواره ای در حال تبلیغ این داورهای جعلی هستند و برخی افراد زودباور هم مبادرت به خرید واستفاده از این داروها می کنند . 
وی هشدار دارد : با افزایش تبلیغات شبکه های ماهواره ای شاهد گسترش فعالیت و توزیع این محصولات از طریق پیک های موتوری و پست نیز هستیم.
معاون غدا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه در ایران قاچاق داروهای درمانگر کمتر دیده می شود ، گفت : چهار تا پنج درصد از داروهای عرضه شده در بازار قاچاق است . 
وی افزود : بعضی نقاط دور از دسترس همچون آرایشگاه های زنانه ، عطاری ها و باشگاههای پرورش اندام که امکان بازرسی از آنها وجود ندارد از جمله مکان هایی هستند که امکان توزیع و عرضه محصولات سلامت محور در آنها وجود دارد .
سعیدی آسیب های استفاده از مصرف داروهای قاچاق را زیاد دانست و گفت : در حال حاضر تنها با داروساز و داروخانه برای عرضه داروهی قاچاق برخورد می شود در حالی که این مشکل را پزشک با دادن دستور مصرف ایجاد می کند .
وی به تبلیغ بعضی فراورده های غذایی نامعتبر در شبکه های ماهواره ای و حتی شبکه های تلویزیونی داخلی اشاره کرد و افزود : باید بر عرضه مواد غذایی نظارت های قوی صورت بگیرد تا این نوع مواد غذایی در فروشگاه ها دیده نشود . 
معاون دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت : فرهنگ غلط و نابجا بهتر بودن فرآورد های خارجی باعث شده تا میزان استقبال افراد برای استفاده از این نوع محصولات را شاهد باشیم . 
همایش یک روزه قاچاق کالاهای سلامت محور با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، سازمان صنعت ، معدن و تجارت و نیروی انتظامی این استان با هدف تشریح وضعیت کنونی قاچاق کالاهای سلامت محور و هماهنگی برای مقابله با این روند در ساری برگزار شد.


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : نیمی از کالاهای بهداشتی و آرایشی موجود در بازار مازندران قاچاق است

نیمی از کالاهای بهداشتی و آرایشی موجود در بازار مازندران قاچاق است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر