صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

نبود زمین صنعتی معضل سرمایه گذاری در مازندران

كمبود زمين مهمترين دغدغه توسعه سرمايه گذاری در مازندران است

کد خبر : 34571

تاریخ انتشار : 19/08/1394 - 13:00


نبود زمین صنعتی معضل سرمایه گذاری در مازندران

به گزارش خط امید بهشهر، مديرعامل شركت شهركهای صنعتی مازندران گفت : با توجه به كمبود زمين صنعتی در استان ، بايد بهره برداري از زمينهای موجود بطور كامل صورت پذيرد .

سيد مصطفی موسوی به وجود دو هزار و 500 واحد صنعتی در 39 شهرک و ناحیه صنعتی در استان اشاره کرد و افزود: یکهزار و 400 واحد از این زمینها به بهره برداری رسیده و مابقی درحال ساخت و ساز هستند و حدود 400 واحد صنعتی به دلیل رکود اقتصادی و مشکلات سرمایه در گردش متوقف شده است.

وی با اشاره به اینکه امسال 28 واحد صنعتی تعطیل شده با حمایت دولت و بانکهای عامل، تولیدات خود را از سر گرفته اند گفت: بسته حمایتی دولت در خرید محصولات تولیدی می تواند بار دیگر خرید و فروش تولیدات داخل کشور را رونق ببخشد.

وی یکی از مهمترین مشکلات و دغدغه‌ها در توسعه سرمایه گذاری استان مازندران را کمبود زمین صنعتی عنوان کرد و بیان داشت: هم اکنون سرمایه گذاران زیادی در انتظار واگذاری زمین صنعتی در شهرکها و نواحي صنعتي هستند.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی مازندران ، تعداد شهرکها و نواحی صنعتی استان را هزینه بر دانست و گفت: سالانه هزینه ای که برای نگهداری و ارائه خدمات عمومی به شهرک های صنعتی استان انجام می شود برابر با ساخت یک شهرک صنعتی جدید است.

موسوی متوسط مساحت شهرکها و نواحی صنعتی در مازندران را 50 هکتار عنوان کرد و افزود : این در حالیست که متوسط نیاز زمین برای یک واحد صنعتی بزرگ در شهرک 35 هکتار است

وی به بررسی وضعیت زمینهـای موجود در شهرکها و نواحی صنعتی مازندران اشاره و خاطرنشان کرد : بهمین منظور  در سال گذشته قرارداد 128 واحد صنعتی راکد که صاحبان آن نیز اهلیت تولیدات صنعتی را نداشتند  بصورت قانونی فسخ شده است .

موسوی با اشاره به اینکه دولت، واحدهای صنعتی موثر و با موقعیت ممتاز تولیدات صادرات محور را مورد حمایت قرار می دهد تأكيد كرد : با توجه به کمبود زمین در شهرکها و نواحی صنعتی مازندران، زمین صنعتی باید بصورت کامل مورد بهره برداری قرار بگیرد.


منبع : باشگاه خبرنگاران

 

  

دیدگاه شما در مورد : نبود زمین صنعتی معضل سرمایه گذاری در مازندران

نبود زمین صنعتی معضل سرمایه گذاری در مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر