صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

امام جمعه ساری : قرآن کریم باید در زندگی مان جاری و به آموزه های آن عمل کنیم

نماینده ولی فقیه درمازندران گفت: اینکه قرآن را فقط با اصول و قواعد آن بشناسیم کافی نیست بلکه باید این کتاب آسمانی بر سر سفره زندگی جاری وعادی خود بیارویم و به بیشتر به آموزهای آن عمل کنیم.

کد خبر : 34569

تاریخ انتشار : 19/08/1394 - 12:57


امام جمعه ساری : قرآن کریم باید در زندگی مان جاری و به آموزه های آن عمل کنیم

به گزارش خط امید بهشهر، آیت الله نورالله طبرسی روز سه شنبه در آئین افتتاحیه سی وهشتمین دوره مسابقات قرآن کریم مرحله استانی که در مرکز فرهنگی قرآنی بصیرت آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) آمل برگزار شد، افزود: قرآن نقشه راه مطمئن و مستقیم برای هدایت جامعه بشری است و راه سعادت افراد در عمل و تدبیر در قرآن و آیه به آیه آن است.
وی افزود: خواندن قرآن و قرائت آن دارای ثواب و اجر است اما کافی نیست باید قرآن به دل شویم.
نماینده ولی فقیه درمازندران با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی در زمان حاضر فاصله گرفتن افراد از مسیر قرآنی و آموزه های کتاب الهی است، گفت: هرچه تمسک افراد جامعه به کتاب خدا و اهل بیت (ع) بیشتر باشد معرفت افراد جامعه بیشتر وراه سعادتمندی نیز هموار تر می شود.
آیت الله طبرسی ادامه داد: هدف از برگزاری مسابقات قرآنی این هست که همه ما به قرآن برگردیم وقدر ومنزلت خود را بیشتر بدانیم واز وصل شدن به قرآن هیچ ترسی از هیچ فرد ویا حزبی نداشته باشیم.
وی با بیان اینکه ظرفیت بالای قرآن کریم و دریای بیکران نشانه های الهی برای همه است و از این ظرفیت باید برای ترویج ونشر کلام وحی برای عامه مردم استفاده کرد، افزود: انتظار است قرآن بیش از گذشته راه خود را درسفره وسبک زندگی خانواده ها پیدا کند.
نماینده ولی فقیه درمازندران همچنین از ظرفیت بقاع متبرکه و مقابرامامزاده گان شریف مازندران و دانشکده علوم قرآنی در شهرستان آمل به عنوان بهترین مکان ها برای گسترش و نشرمفاهیم وجذب فعالیت های قرآنی به خانواده ها به ویژه نسل جوان جامعه یاد کرد.
سی وهشتمین دوره مسابقات قرآن کریم مرحله استانی با رقابت 440 نفرراه یافته از مرحله شهرستانی در دو بخش دختران وپسران رده سنی بالای 18 سال روز سه شنبه در مرکز فرهنگی قرآنی بصیرت آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) آمل آغاز شد.


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : امام جمعه ساری : قرآن کریم باید در زندگی مان جاری و به آموزه های آن عمل کنیم

امام جمعه ساری : قرآن کریم باید در زندگی مان جاری و به آموزه های آن عمل کنیم

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر