صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

ساخت بنا در شهرک های صنعتی مازندران به 75درصد افزایش می یابد

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی مازندران استفاده صحیح و بهینه از زمین در شهرک های صنعتی مازندران را مهم توصیف کرد و گفت: به همین منظور پیشنهاد ساخت 75درصد بنا در زمین های شهرک های صنعتی در هیات مدیره شرکت به تصویب رسیده است.

کد خبر : 34418

تاریخ انتشار : 17/08/1394 - 18:44


ساخت بنا در شهرک های صنعتی مازندران به 75درصد افزایش می یابد

به گزارش خط امید بهشهر، سید مصطفی موسوی روز یکشنبه در کارگروه اقتصادی مازندران افزود: هم اکنون حداقل ساخت بنا در زمین های شهرک صنعتی کشور 35درصد و در شمال 45درصد است که برای استان مازندران 75درصد را پیشنهاد کردیم.
وی به وجود دو هزارو 500 واحد صنعتی در 39 شهرک و نواحی صنعتی در استان اشاره کرد و گفت: یک هزار و 400 واحد از این واحد ها به بهره برداری و مابقی در حال ساخت است.
حدود 400 واحد صنعتی به دلیل رکود اقتصادی و مشکلات سرمایه در گردش متوقف هستند.
وی با اشاره به اینکه امسال 28 واحد صنعتی تعطیل شده با حمایت دولت و بانک های عامل ،تولیدات خود را از سر گرفتند، ادامه داد : بسته حمایتی دولت در خرید محصولات تولیدی می تواند بار دیگر خرید و فروش تولیدات داخل کشور را رونق ببخشد.
وی از خانواده ها خواست تا با تسهیلاتی که دولت در نظر گرفته است با خرید محصولات داخلی ، واحد های صنعتی کشور را حمایت کنند.
** کمبود زمین صنعتی در مازندران
موسوی یکی از مهمترین مشکلات و دغدغه در توسعه سرمایه گذاری در استان مازندران را کمبود زمین صنعتی عنوان کرد و بیان داشت: هم اکنون سرمایه گذاران زیادی در انتظار واگذاری زمین صنعتی در شهرک ها هستند.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی مازندران تعدد شهرک های صنعتی استان را هزینه بر دانست و بیان داشت: سالانه هزینه ای که برای نگهداری و ارایه خدمات عمومی به شهرک های صنعتی استان انجام می شود، برابر با ساخت یک شهرک صنعتی جدید است.
موسوی متوسط مساحت شهرک های صنعتی در مازندران را 50 هکتار عنوان کرد و ادامه داد: در حالی که متوسط نیاز زمین برای یک واحد صنعتی بزرگ در شهرک 35 هکتار است.
وی به بررسی وضعیت زمین های موجود در شهرک های صنعتی مازندران اشاره کرد و خاطر نشان کرد: به همین منظور پارسال 128واحد صنعتی راکد که صاحبان آن نیز اهلیت تولیدات صنعتی را نداشتند، به صورت قانونی زمین آنان فسخ شده است.
وی با اشاره به اینکه دولت واحد های صنعتی موثر و با موقیعت ممتاز تولیدات صادرات محور مورد حمایت قرار می دهد، گفت: با توجه به کمبود زمین در شهرک های صنعتی مازندران ، زمین صنعتی باید به صورت کامل مورد بهره برداری قرار بگیرد.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی مازندران به طرح توسعه شهرک های صنعتی مهم استان اشاره کرد و گفت: در دو سال اخیر 100 هکتار زمین به چند شهرک صنعتی استان اضافه شده است.
وی به طرح توسعه ای شهرک صنعتی بشل ، امامزاده عبدالله آمل ، تشبندان محمود اباد و نوشهر و گوهر باران اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات اصلی در توسعه شهرک های صنعتی استان تغییر کاربری زمین است.
وی به وجود 60 هکتار زمین در شهرک صنعتی تشبندان اشاره کرد و بیان داشت: هنوز مقوله تغییر کاربری آن تعیین و تکلیف نشده است، در حالی که سرمایه گذاران منتظر واگذاری زمین هستند.
موسوی با اشاره به وجود 38 هکتار زمین در گوهر باران شهرستان ساری ، گفت: این زمین نیز با مشکل تغییر کاربری مواجه است.
به گفته موسوی 25 هکتار زمین اراضی ملی در منطقه بشل که مورد تائید سازمان جنگل ها و امور اراضی قرار گرفته است باید به شهرک صنعتی این منطقه اضافه شود.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی مازندران از واگذاری 46.5 هکتار زمین مربوط به شرکت دیزل در آمل به شهرک صنعتی امامزاده عبدالله این شهر خبر داد و گفت: وزیر صنعت و معدن و تجارت با وزیر جهاد کشاورزی در نقل و انتقال این زمین به توافق نهایی رسیدند.
موسوی وجود بانک زمین در شرق مازندران را فرصتی برای توسعه شهرک صنعتی دانست و بیان داشت: اگر شهرک های صنعتی در استان تجمیع شوند، موقعیت تولیدات زنجیره ای افزایش یافته و هزینه خدمات و نگهداری آن کم می شود.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی مازندران گفت: بهره برداری تمامی واحد های تولیدی و صنعتی در شهرک صنعتی نوشهر که ارزیابی زیست محیطی آن دچار مشکل شده است، با مسئولیت شخص وزیر صنعت و معدن و تجارت صورت گرفته است.


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : ساخت بنا در شهرک های صنعتی مازندران به 75درصد افزایش می یابد

ساخت بنا در شهرک های صنعتی مازندران به 75درصد افزایش می یابد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر