صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس هیئت کوهنوردی بهشهر خبر داد

فعالیت 17 گروه کوهنوردی در بهشهر

رئیس هیئت کوهنوردی بهشهر گفت: 17 گروه اعم از بانوان و آقایان در این هیئت به ثبت رسیده و فعالیت دارند.

کد خبر : 34413

تاریخ انتشار : 17/08/1394 - 18:23


فعالیت 17 گروه کوهنوردی در بهشهر

به گزارش خط امید بهشهر، هادی اشرفی اظهار کرد: وجود مناظر زیبا و گردشگری منحصربه‌فرد در بهشهر، همواره مورد توجه دوستداران طبیعت و ورزشکاران رشته‌های مختلف قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه مناطق کوهستانی و جنگلی بکر در بهشهر نظر ورزشکاران رشته‌هایی چون دوچرخه‌سواری کوهستان و کوهنوردی را به‌خود جلب کرده است، افزود: کوهنوردی در بهشهر سابقه 50 ساله دارد و پیشکسوتان زیادی در این رشته ورزشی داریم.

این دوستدار طبیعت با اشاره به ثبت 17 گروه کوهنوردی در بهشهر، گفت: سه گروه کوهنوردی بانوان داریم و بقیه متشکل از جمع آقایان است که در مجموع حدود 150 کوهنورد آموزش‌دیده عضو این گروه‌ها هستند.

رئیس هیئت کوهنوردی بهشهر با تاکید بر اینکه کوهنورد باید به اصول و تجهیزات اولیه در رشته خود آگاهی داشته باشد، افزود: لازم است که کوهنورد واقعی از آمادگی جسمانی و تحرک لازم برخوردار باشد و این ورزش را به‌صورت منظم و مستمر انجام دهد.

اشرفی ادامه داد: برخی‌ها کوهنوردی را یک رشته تفریحی می‌دانند اما وقتی وارد آن می‌شوند با کوهی از مسائل روبه‌رو هستند که هر کدام از آن، اگر به‌صورت علمی و اصولی مورد توجه قرار نگیرد، به سلامت فرد آسیب می‌زند.

این مسئول با اشاره به فعالیت‎های خوب بانوان کوهنورد بهشهری، تصریح کرد: بانوان نیز فعالیت خوبی دارند و در صعودهای مختلفی شرکت داشته و افتخار آفریده‌اند که قابل تقدیر و توجه است.

این کوهنورد پیشکسوت در بخش دیگری از گفت‌وگو با اشاره به فعالیت‌های جنبی کوهنوردان، اظهار کرد: ورزشکاران در مناسبت‌های مختلف نقش موثر خود را در اجتماع نشان می‌دهند، این فعالیت‌ها می‌تواند شرکت در مناسبت‌های ملی و مذهبی و یا مشارکت در برنامه‌های زیست‌محیطی باشد.

اشرفی بیان کرد: همکاری با رفتگران طبیعت و سازمان‌های مردم‌نهاد در این رابطه نیز از اهمیت زیادی برخوردار است که هم‌نوردان با اشتیاق فراوان و به‌صورت داوطلبی در این برنامه‌ها شرکت دارند.

وی در پایان گفت: از تلاش و همکاری همه کوهنوردان بهشهر در اجرای برنامه‌های جنبی و فعالیت‌های اختصاصی که به ایجاد نشاط جسمی و روحی و تقویت روحیه مشارکت و همبستگی در هم‌نوردان همچنین فرهنگ احترام به طبیعت و استفاده مناسب از موهبت‌های الهی می‌انجامد، قدردانی می‌کنم.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : فعالیت 17 گروه کوهنوردی در بهشهر

فعالیت 17 گروه کوهنوردی در بهشهر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر