صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
دموکراتیزاسیون در مازندران نیازمند ادب‌ورزی است

اصلاح‌طلبان در برخورد با استاندار مازندران از راه ادب و اعتدال وارد شوند

مدت‌هاست استاندار مازندران مورد نوازش جریان‌های سیاسی منتسب به اصلاحات قرار دارد که این نوازش در فضای دموکراتیک افراطی، باید با ادب و صبوری در انتقال مطالب و مفاهیم توأم شود.

کد خبر : 34315

تاریخ انتشار : 16/08/1394 - 10:00


اصلاح‌طلبان در برخورد با استاندار مازندران از راه ادب و اعتدال وارد شوند

به گزارش خط امید بهشهر، استانداران مازندران از روز معارفه خود با پدیده برکناری و شایعه تعویض و تزلزل در مسئولیت مواجه‌ بوده و هستند و کافی است تا عمر مسئولیت آنها به یک‌سالگی برسد، آنگاه تیغ‌ها برای انتقادهای جدی، تیزتر می‌شود و این واقعیت، با نگاهی به متوسط عمر مدیریتی استانداران مازندران در 

یکی از دلایل رشد نایافتگی مازندران، عدم ثبات مدیریت عالی این استان است که متوسط پس از انقلاب آن، یک سال و نیم است.
پس از انقلاب، که به یکسال و نیم می‌رسد، قابل درنگ و تأمل است که برای این بی‌ثباتی باید فکری کرد و اجماعی در مازندران بوجود آورد تا بیش از این، مازندران دچار آسیب و رشد نایافتگی نشود.

استانداران پس از انقلاب مازندران

استان مازندران از پیروزی انقلاب تاکنون، 21 استاندار را به خود دیده که کمترین مدت مسئولیت مربوط به آقای سیدرضا بوشهری است که به مدت 17 روز استاندار مازندران بوده و بعداز او، آقای رحیم رفیعی‌پور مدت 33 روز این سکان را به‌عهده داشت. آقایان: محمدرضا صالحی و اصغر قربانی به ترتیب 4 ماه و 11 روز و 4 ماه و 15 روز استاندار مازندران بودند.

بیشترین دوام مدیریتی در جایگاه استاندار مازندران را تاکنون غلامرضا گرانمایه با 45 ماه و 9 روز و سپس مرتضی حاجی و سیداسماعیل مفیدی به ترتیب 43 ماه و 18 روز و 33 ماه و 12 روز را در مازندران استانداری کرده‌اند.
استان مازندران از پیروزی انقلاب تاکنون، 21 استاندار را به خود دیده که کمترین مدت مسئولیت مربوط به آقای سیدرضا بوشهری است که به مدت 17 روز استاندار مازندران بوده است.

هیچ یک از این استانداران به یاد ندارند که از فردای معارفه خود، درگیر شایعات تعویض خود نشده باشند. اغلب آنان بناچار در مقابل اوج این شایعات که منشاء نامشخصی داشت، چاره‌ای جز سکوت نداشته و در صورت اجبار و سنگین شدن فضای جامعه علیه خود، لاجرم به دفاع و رایزنی با مقامات وزارت کشور می‌شده و سپس مراتب شایعه بودن خبرهای تعویض خود را اعلام می‌کردند.

و اما ربیع فلاح ...

استاندار فعلی مازندران، که مسئول ستاد تبلیغات آقای دکتر روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال 1392 بوده، اولین استاندار دولت تدبیر و امید در مازندران است و دست بر قضا او نیز همچون همتایان قبلی خود در همان روز معارفه، مورد بی‌مهری برخی اصلاح‌طلبان قرار گرفت و زمزمه تغییر خود را در همان روز معارفه، شنید.

ربیع فلاح، که دارای بیش از سه دهه سابقه اجرایی در سطح بالای مدیریتی در تراز معاون وزیر است، اعلام کرده بود که برای او کار و خدمت به مردم استان مهم است و در این ارتباط، با سیاسی‌کاری میانه‌ای ندارد.

پرهیز از باندبازی و جناح‌گرایی در مدیریت استان، از تاکیدات فلاح جلودار بوده 
بیشترین دوام مدیریتی در جایگاه استاندار مازندران را تاکنون غلامرضا گرانمایه با 45 ماه و 9 روز داشته است.
که در چند مقطع بواسطه تشدید فشار اصلاح‌طلبان برای تحمیل گزینه‌های خود در انتصاب‌های جناحی، مطرح شد و هیچگاه نیز، مطبوع طبع جریان تندرو اصلاح‌طلبان قرار نگرفت.

پرهیز استاندار از ورود به مباحث تند اصلاح‌طلبی و تاکید وی بر کار و اجتناب از حاشیه‌سازی، این ذهنیت را از سوی افراطیون اصلاحات مازندران تبلیغ می‌کرد که ربیع فلاح فردی اجرایی است و نمی‌تواند سکاندار سیاسی دولت تدبیر و امید باشد. اقدام اخیر استاندار در عزل مدیر کل سیاسی استانداری، همه افراطیون این جریان در مازندران را شوکه کرد. آنهایی که همواره بر عدم درایت ربیع فلاح در حوزه سیاسی سخن‌ها می‌گفتند، نتوانستند اقدام قاطع استاندار در برخورد با حسن‌نژاد را تحلیل کنند و آن را برتابند، لذا جوسازی جدید علیه او را در عرصه‌های
ربیع فلاح نیز همچون همتایان قبلی خود در همان روز معارفه، مورد بی‌مهری برخی اصلاح‌طلبان قرار گرفت و زمزمه تغییر خود را در همان روز معارفه، شنید.
مختلف به‌ویژه در عرصه رسانه‌ها سازماندهی کردند.

انتقادهای تند و کند

از قریب دو هفته پیش که یک حکم برکناری استاندار آقایان افراطی اصلاحات را در مازندران غافلگیر کرد، سیل هدایت‌شده انتقادهای تند و کند علیه وی آغاز شد. عده‌ای آنچنان شتاب‌زده علیه او نوشتند که هیچ توجهی به رعایت نکات اخلاقی و تقوای قلم نکرده و بی‌توجه به جایگاه حقوقی استاندار، از عدم کفایت سیاسی استاندار نوشته و خواستار برکناری سریع آقای ربیع فلاح شدند.

عده‌ای نیز تلاش کردند تا با تهدید و ارعاب، استاندار را وادار به عقب‌نشینی و بازگرداندن مدیرکل تعویض‌شده سیاسی کنند و مدتها از قبول فرد جدیدی که از سوی استاندار حکم دریافت کرده بود، سر باز می‌زدند.

عده دیگر نیز از فرصت استفاده کرده و به انتقاد از استاندار، او را ورشکسته «مدیریتی» نامیدند و سعی کردند تا در میان منتقدان، سهم خاصی برای خود تدارک ببینند.

در این آشفته‌بازاری را که چند تن در مازندران راه انداختند تا اوضاع مدیریتی 
برای ارتقاء مازندران و شکوفاسازی ظرفیت‌های کم نظیر این استان پراستعداد، باید همه دلسوزان پشت در پشت و دست در دست هم دهند تا وضعیت کنونی مازندران بهتر شود.
استان را فروپاشیده جلوه دهند، کمتر کسی به خود اجازه می‌داد تا بدور از این هو و جنجال‌ها به ارزیابی درست عملکرد دکتر ربیع فلاح بپردازد. کاری را که باید در کمال آرامش و آنهم نه در بوق و کرنای رسانه‌‌ای، که در کمیته‌های تخصصی به بررسی و ارزیابی آن پرداخت، که در این زمینه، سایت بلاغ نیز حرف‌های کارشناسانه زیادی دارد که بدور از حب و بغض‌ها قابل طرح است تا مشخص شود که آیا شأن و شخصیت مردم خوب ومتدین مازندران در این حد و حدودهاست؟

کوتاه سخن...

و سطر پایانی سخن کوتاه این که، بجای ایجاد سد و مانع و بهانه‌گیری‌های بنی اسرائیلی، که می‌توان در هر رابطه‌ای و در هر موضوعی دنیای اشکالات را فهرست کرد، برای ترفیع استان مازندران و بهبود شرائط زندگی مازندرانی‌های عزیز، باید همه همت‌های خود را کنار هم قرار دهند و بدور از تعلقات جناحی، مسئولان را یاری رسانند و از ارائه طرح‌های مفید و سازنده برای ارتقاء مازندران و شکوفاسازی ظرفیت‌های کم نظیر این استان پراستعداد، پشت در پشت و دست در دست هم دهند تا وضعیت کنونی مازندران بهتر شود.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : اصلاح‌طلبان در برخورد با استاندار مازندران از راه ادب و اعتدال وارد شوند

اصلاح‌طلبان در برخورد با استاندار مازندران از راه ادب و اعتدال وارد شوند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر