صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران در بابلسر خبر داد

جمع‌آوری 11 هزار نفر از معتادان مازندران از خیابان‌ها/ 1400 قربانی اعتیاد در مازندران در سال 94

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران گفت: در سال گذشته بیش از 11 هزار نفر از معتادان مواد مخدر در خیابان‌های مازندران جمع‌آوری و به کمپ‌ها اعزام شدند.

کد خبر : 34313

تاریخ انتشار : 16/08/1394 - 09:57


جمع‌آوری 11 هزار نفر از معتادان مازندران از خیابان‌ها/ 1400 قربانی اعتیاد در مازندران در سال 94

به گزارش خط امید بهشهر، علی‌اصغر میرزایی در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان بابلسر، اظهار کرد: اجرای سیاست‌های عالی نظام به‌ویژه در حوزه کاهش و ریشه‌کن کردن اعتیاد در جامعه به‌عنوان یک تکلیف بر همگان واجب است.

وی افزود: اجرای مباحث فرهنگی و اجتماعی برای رفع معضلات جامعه باید به‌صورت جدی توسط اعضای شورای هماهنگی و مقابله با مواد مخدر استان پیگیری شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران با بیان اینکه شورای مبارزه با مواد مخدر در قالب پنج کمیته مقابله با عرضه و توزیع، حقوقی و قضایی، بهداشت و درمان، توسعه مشارکت‌ها، فرهنگی و پیشگیری در مازندران و تمام شهرستان‌های این استان فعالیت دارند، تصریح کرد: اعمال دقیق قانون می‌تواند بر اساس مدیریت بومی و منطقه‌ای انجام شود.

میرزایی با بیان اینکه استکبار در بحث توسعه و ترویج فرهنگ استفاده از مواد مخدر، ظرفیت‌های جوامع بشری را در کشورهای درحال توسعه هدف گرفته است، خاطرنشان کرد: متأسفانه جوانان بیشترین افرادی هستند که در این بین دچار آسیب می‌شوند.

وی با اشاره به کاهش سن اعتیاد در جامعه، گفت: کاهش سن اعتیاد موجب افزایش معضلات اجتماعی در جامعه شده که باید با شناسایی نقاط آسیب‌پذیر از طریق مدارس به‌صورت جدی با این معضل برخورد شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران با بیان اینکه بنابر آمار ارائه شده از سوی اداره کل بهزیستی استان، در سال گذشته بیش از 11 هزار نفر از معتادان مواد مخدر و روان‌گردان‌ها در خیابان‌های مازندران جمع‌آوری و به مراکز اقامتی میان‌مدت و کمپ‌ها اعزام شدند، تصریح کرد: سیاست‌های دولت، حذف و برخورد مناسب در حوزه مبارزه با مواد مخدر بوده و باید با کمک، هم‌دلی و هم‌افزایی در جهت کاهش این پدیده شوم اقدام شود.

میرزایی، تعداد قربانیان اعتیاد در 6 ماهه نخست امسال را حدود یک هزار و 400 نفر اعلام و اضافه کرد: متأسفانه آمار قربانیان اعتیاد از آمار قربانیان آب، برق و گاز در کشور بیشتر است.

وی در پایان اظهار کرد: در حوزه مقابله، پیشگیری و جلوگیری از اعتیاد در جامعه یک هدف مشخص را دنبال می‌کنیم و باید با تدبیر و جدیت دنبال شود.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : جمع‌آوری 11 هزار نفر از معتادان مازندران از خیابان‌ها/ 1400 قربانی اعتیاد در مازندران در سال 94

جمع‌آوری 11 هزار نفر از معتادان مازندران از خیابان‌ها/ 1400 قربانی اعتیاد در مازندران در سال 94

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر